szisza
06.04.10,09:18
Ahojte, som už dlhšiu dobu chorá na štítnu žľazu a nie som spokojná s mojim lekárom. Nemáte prosím Vás niekto skúsenosti aká je MUDr. Špirková z Trnavy?
Dík
Fanny.G
06.04.10,08:42
Ahojte, som už dlhšiu dobu chorá na štítnu žľazu a nie som spokojná s mojim lekárom. Nemáte prosím Vás niekto skúsenosti aká je MUDr. Špirková z Trnavy?
Dík

Nepoznám síce pani doktorku,ale ja som bola už so štítnou žľazou u dvoch lekárov,ale môžem ti povedať,že oni ti moc nepomôžu,na to sú prakticky lieky a predpíše ti ich každý endokrinológ,to isté aj ultrazvuk
szisza
06.04.10,08:45
keby to bolo také jednoduché, bolo by fajn, lenže už som liečená 7 rokov a ešte ani raz som nemala dobré výsledky. Chcela by som sa dať ukázať aj inému lekárovi. Odporučili mi túto pani doktorku.
Fanny.G
06.04.10,08:57
keby to bolo také jednoduché, bolo by fajn, lenže už som liečená 7 rokov a ešte ani raz som nemala dobré výsledky. Chcela by som sa dať ukázať aj inému lekárovi. Odporučili mi túto pani doktorku.

Tak to kľudne skús,viem že dobrí lekári sú v Ružomberku,tam aj prevažne operujú na štítnu žľazu,tam bola aj babka a ujo,skús si zistiť,je to síce ďaleko,ale od nás chodia aj tam,aj keď to majú tiež ďaleko.
Ale skús najprv tú doktorku,veď predsa od nej môžeš kedykoľvek odísť...pokiaľ ale priberá nových pacientov,lebo všade majú veľa ľudí a endokrinológov moc veľa nieje.
arizona
06.04.10,08:58
veronikasad
06.04.10,09:02
keby to bolo také jednoduché, bolo by fajn, lenže už som liečená 7 rokov a ešte ani raz som nemala dobré výsledky. Chcela by som sa dať ukázať aj inému lekárovi. Odporučili mi túto pani doktorku.
čo rozumieš pod dobrými výsledkami?
Takmer 10 rokov beriem L-Thyrox, 2x ročne chodím na odber krvi a pravidelné kontroly endokrinologovi, ktorý dávkovanie upravuje podľa výsledkov krvi ( u mňa našťastie nie sú veľké výkyvy)
patalia
06.04.10,09:07
mna operovali na stitnu v martine, vraj tam su tiez dobri doktori... neviem ja som mala 11, ked ma operovali...
a zle vysledky stitnej zlazy alebo aj ine latky maju zle hodnoty?
szisza
06.04.10,09:47
Zlé výsledky u mňa znamenajú, že mi nevie uhádnuť dávku euthyroxu. Mám zníženú funkciu a ešte ani raz sa to nepodarilo napasovať. Buď mám TSH moc vysoké alebo moc nízke. Brala som už od 25 až po 150. Preto by som sa chcela spýtať iného lekára, či nie sú nejaké iné tabletky alebo ja neviem. Ani to sa mi nepáči, že zoberie mi krv a niekedy až po štyroch mesiacoch idem na kontrolu s týmito výsledkami. Možno vtedy mám už úplne iné výsledky.
patalia
06.04.10,10:02
tak toto je vazne divne, ked az po styroch mesiacoch mate kontrolu. v tom pripade by som hned menila lekarku.
a ja by som si dala preistotu spravit sono ci na stitnej nieco nie je... a v pripade nejakeho vyrastku biopsiu tkaniva...
zuzka34
06.04.10,10:15
ja by som poradila pýtať sa do Národného endokrinologického ústavu do Ľubochne na kompletné vyšetrenie.My sme tam boli so synom a dohodli sme sa na hospitalizácii na 2-3 týždne a kompletné vyšetrenia a podľa toho sa uvidí či sa nasadenia lieky.
szisza
06.04.10,10:18
áno, už sa pohár naplnil, určite si nájdem iného lekára, len hľadám čo najbližšie k nám. Som z okresu Galanta a gynekologička mi odporúčila Dr. Špirkovú z TT. Vraj je veľmi dobrá a má aj sono pri ruke atď. Preto som bola zvedavá, či ju náhodou niekto nepozná.
szisza
06.04.10,10:24
čo znamená v Ľubochni kompletné vyšetrenie? Neberú len krv a robia sono?
gagus
06.04.10,11:17
Treba sa objednat do Narodneho endokrinologickeho a diabetologického ustavu, (NEDU) telefon som si nasla na internete a dostala som termín. Sú tam vraj najlepsi odbornici, ale tí, ktorí preferujete alternatívne sposoby liecby tam asi nepochodite - ide o klasicku medicinu - lieky, operacia
patalia
06.04.10,12:40
čo znamená v Ľubochni kompletné vyšetrenie? Neberú len krv a robia sono?

nie len krv ci sono, ale aj punkcia stitnej zlazy a vysetrenia endokrinnych zliaz a dieta :D aspon tolko co si ja pamatam
zuzka34
06.04.10,13:00
áno tak, ako vraví "patalia", lekárka mi aj vymenovala tie vyšetrenia, no nemala som šancu si ich všetky zapamätať,lebo mňa prekvapilo, že tam syna si chcú nechať na 3 týždne , čo som nečakala.Ale chvália si to tam,tak som sa upokojila.
Fanny.G
06.04.10,13:45
ja by som poradila pýtať sa do Národného endokrinologického ústavu do Ľubochne na kompletné vyšetrenie.My sme tam boli so synom a dohodli sme sa na hospitalizácii na 2-3 týždne a kompletné vyšetrenia a podľa toho sa uvidí či sa nasadenia lieky.


Ja som do Ľubochne chcela ísť tiež,ale majú veľa ľudí a nechcú už brať...je ťažko sa tam dostať,kedy ste tam so synom boli?
Tamila
06.04.10,14:28
V Ľubochni som bola s dcérou minulé letné prázdniny. Objednali sme sa telefonicky, urobili rozbor krvi, chceli ju tam tiež nechať na vyšetrenie 2-3 týždne, ale to moja dcéra v žiadnom prípade nechcela. Nasadili jej lieky a na kontrolu nás poslali už k našej spádovej lekárke, že majú strašne veľa pacientov. Na ŠŽ sa liečim roky aj ja. Keď mi lekár zoberie krv, o týždeň mi telefonicky povie dávkovanie a to isté robí aj dcérina detská endokrinologička. Nie je možné, aby ti nasadili lieky po štyroch mesiacoch, ako som tu čítala v niektorom príspevku. Vtedy už môžu byť úplne iné hodnoty.
zuzka34
07.04.10,11:54
" Fanny G.": so synom som tam bola koncom marca.čakáme výsledky krvi a podľa uvoľnenia miesta si ho zavolajú na hospitalizáciu, s ktorou súhlasil po mojom hodinovom dohováraní a sľubovaní aj nemožného a ako sa mi priznal neskôr aj sa teší, lebo mu lekárka povedala, že tam isto schudne( ná miernu nadváhu).Navrhla by som ti tam preventívne volať, či sa tam niekto neodhlásil z objednaných pacientov, nám sa to podarilo tak.Želám príjemný deň.
Fanny.G
07.04.10,19:11
" Fanny G.": so synom som tam bola koncom marca.čakáme výsledky krvi a podľa uvoľnenia miesta si ho zavolajú na hospitalizáciu, s ktorou súhlasil po mojom hodinovom dohováraní a sľubovaní aj nemožného a ako sa mi priznal neskôr aj sa teší, lebo mu lekárka povedala, že tam isto schudne( ná miernu nadváhu).Navrhla by som ti tam preventívne volať, či sa tam niekto neodhlásil z objednaných pacientov, nám sa to podarilo tak.Želám príjemný deň.

Ďakujem,určite to skúsim tak ako radíš:)
pupavka11
08.04.10,09:34
Vedeli by ste mi dat kontakt do Lubochne, prosim. Je to klasicka nemocnica, alebo liecebna? Vie niekto, ci sa so stitnou zlazou chodi na liecenie? Kde a ake su podmienky.
lindusaaa
08.04.10,13:10
Vedeli by ste mi dat kontakt do Lubochne, prosim. Je to klasicka nemocnica, alebo liecebna? Vie niekto, ci sa so stitnou zlazou chodi na liecenie? Kde a ake su podmienky.

Tu je kontakt h ttp://www.nedu.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=42 (http://www.nedu.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=42)

Su tam klasicke ambulancie, kde su endokrinologovia a je tam aj liecebna. Pozri si stranku: http://www.nedu.sk/
MGiti
15.04.10,13:47
V januári som bola na endokrinologickom vyšetrení u našej lekárky. Sonom mi zistila, že sa mi štítna žľaza veľmi zmenšila a z krvi , že moje telo produkuje v niekoľko stonásobnom množstve viacej protilátok voči hormónom štítnej žľazy. Keď mi povedala lekárka tieto výsledky vyšetrení automaticky som si myslela, že mi dá aj niejaké lieky, ale ona mi povedala, že mi nedá lieky, vraj je to ochorenie už skoro chronické a bolo by mi vraj horšie keby som lieky brala ako bez nich. Zdá sa mi to neuveriteľné, lebo všade čítam, že na tieto príznaky sa musia brať lieky a nechápem postoj tejto lekárky. Preto by som rada vedela aj skúsenosti druhých ľudí, alebo to mám skúsiť u iného lekára. Necítim sa totiž dobre. Už malá námaha do schodov mi spôsobuje, že ledva lapám dych, srdce mi niekedy začne silne biť, pokožku mám takú suchú, že sa mi šúpe a tiež oproti tomu ako málo jem len začínam dosť priberať. Keby mi niekto z Vás vedel povedať svoje skúsenosti alebo mi vedel poradiť bola by som veľmi rada.
rodina1
15.04.10,14:09
V januári som bola na endokrinologickom vyšetrení u našej lekárky. Sonom mi zistila, že sa mi štítna žľaza veľmi zmenšila a z krvi , že moje telo produkuje v niekoľko stonásobnom množstve viacej protilátok voči hormónom štítnej žľazy. Keď mi povedala lekárka tieto výsledky vyšetrení automaticky som si myslela, že mi dá aj niejaké lieky, ale ona mi povedala, že mi nedá lieky, vraj je to ochorenie už skoro chronické a bolo by mi vraj horšie keby som lieky brala ako bez nich. Zdá sa mi to neuveriteľné, lebo všade čítam, že na tieto príznaky sa musia brať lieky a nechápem postoj tejto lekárky. Preto by som rada vedela aj skúsenosti druhých ľudí, alebo to mám skúsiť u iného lekára. Necítim sa totiž dobre. Už malá námaha do schodov mi spôsobuje, že ledva lapám dych, srdce mi niekedy začne silne biť, pokožku mám takú suchú, že sa mi šúpe a tiež oproti tomu ako málo jem len začínam dosť priberať. Keby mi niekto z Vás vedel povedať svoje skúsenosti alebo mi vedel poradiť bola by som veľmi rada.
Ja chodím na endokrinológiu už niekoľko rokov. Moje problémy začali tým, že sa mi začínali triasť ruky, začali mi vypadávať vlasy a na krku sa mi objavila taká hrčka. Všeobecná lekárka ma poslala na krčné, a potom mi zobrala krv a zistilo sa, že mám zvýšené hodnoty štítnej žľazy. Poslala ma na sono a doktor zistil, že mám zväčšenú štítnú žľazu a dokonca že mám už chronický zápal tejto žľazy, čo spôsobilo, že som mala zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Naordinoval mi lieky, ktoré som najskôr brala denne po 6. Za tri mesiace som išla na kontrolu, lieky mi znížil na tri. Potom na kontrolu za pol roka, lieky som brala len ráno a večer. Na kontrolu som potom išla za deväť mesiacov, a začala som lieky brať len 1x denne. Potom mi ich vysadil s tým, že uvidíme, čo to urobí. Ale na kontrole (zase po deviatich mesiacoch) zistil, že lieky musím brať 1x denne, že už bez nich nebudem môcť byť. Teraz beriem lieky len 5 dní v týždni, po jednom, dva dni mám pauzu. Vždy sa ma pýta, ako sa cítim, či mi nebúši srdce, či sa veľmi nepotím, či sa mi neznížila váha. Zakaždým mi spraví sono.
Myslím si, že keď máš akékoľvek problémy, dokonca ti zistila, že máš chronickú chorobu štítnej žľazy, mala by ti dať lieky, ktoré by hladinu hormónov udržiavali v norme. Skús teda iného lekára, ak aj ten potvrdí diagnózu predchádzajúcej lekárky, tak potom asi ozaj lieky brať nemusíš. Aj keď si to nemyslím.
Želám ti, aby si čoskoro našla liečbu na svoju chorobu. Všade sa hovorí, že ochorenie štítnej žľazy je dosť závažné a treba ho liečiť.
MGiti
15.04.10,14:18
Ďakujem za rýchlu odpoveď, aj ja mám ten pocit, že tie lieky by som potrebovala. Rada by som išla na vyšetrenie do Starej Ľubochne, len to je od nás dosť ďaleko a neviem či mi tam stačí osobne zavolať a či by mi dali aj termín. A neviem či mi niekto vie poradiť, že keď neberiem lieky, ako to môže vplývať na môj zdravotný stav.:(
rodina1
15.04.10,14:25
Ďakujem za rýchlu odpoveď, aj ja mám ten pocit, že tie lieky by som potrebovala. Rada by som išla na vyšetrenie do Starej Ľubochne, len to je od nás dosť ďaleko a neviem či mi tam stačí osobne zavolať a či by mi dali aj termín. A neviem či mi niekto vie poradiť, že keď neberiem lieky, ako to môže vplývať na môj zdravotný stav.:(
Možno nemusíš ísť hneď o Starej Ľubochne. Ja chodím k endokrinológovi v našom meste. Možno máte buď u vás v nemocnici, alebo bližšie k bydlisku nejakého odborníka.
Ja keď som nebrala lieky, už som písala, ako som sa cítila. A ty si tiež písala, že si zadýchaná, máš problémy so srdcom. Ono to nie je sranda.
Raz som sa pýtala lekára, povedal mi, že je možné mať aj zvýšený tlak a s tým súvisiaca možnosť infarktu.
Takže, nečakaj, nájdi si v blízkosti endokrinologickú ambulanciu a skús sa objednať.
syrik
15.04.10,14:33
Ja som mala podobné príznaky...jednoznačne zmeň lekára....na to rozhodne treba lieky....
MGiti
15.04.10,14:59
Horšie je, že u nás na okolí Levíc je to s endokrinológmi ťažšie. Budem sa musieť o nejakom poinformovať. Ďakujem Vám.
bonita
15.04.10,20:15
MGiti - rozhodujuce je, ci mas znizeny vykon stitnej zlazy. Zrejme ti brali krv alebo nie? Z nej to zistia. Ja mam tiez autoimunnu st.zl., ako ty, ale hodnoty funkcie mam ok, cize lieky tiez neberiem.
MGiti
16.04.10,14:25
Ano brala mi aj krv, robila mi sono aj EKG. Z krvi mi zistila, že moje telo vytvára niekoľkonásobne viac protilátok voči hormónom štítnej žľazy ako by malo byť, presne neviem koľko ale boli to veľmi vysoké rozdiely až ma to zaskočilo a preto som prekvapená, že mi nedala lieky. Keby som sa aspoň cítila dobre, ale to priberanie na váhe a to že sa hneď po pár schodíkoch unavím mi veľmi vadí.:mee: Preto by som bola zvedavá aj na názor iného lekára alebo aj Vás ktorí máte podobné problémy.
syrik
17.04.10,08:03
Ľudkovia, včera som čítala šokujúci článok....Je pravda, že hypotyreóza je často spojená s iným autoimunitným ochorením, napr. celiakiou, reumatoidnou artritídou prípadne diabetom??
Rika
17.04.10,11:40
Ľudkovia, včera som čítala šokujúci článok....Je pravda, že hypotyreóza je často spojená s iným autoimunitným ochorením, napr. celiakiou, reumatoidnou artritídou prípadne diabetom??

áno je to tak, ale nemusí. Ak je ochorenie štítnej žľazy autoimunitné, často pri ňom vznikne aj hypotyreóza, tak môže ľahšie vzniknúť ďalšíe autoimunitné ochorenie a tieto k nim tiež patira, ja som to tiež čítala práve včera. Moja dcéra má autoimunitné ochorenie na štítnej žľaze a lekári mi povedali, že po chrípke alebo nejakej víróze sa u nej môže objaviť aj ďalšie na inom orgáne, teraz má probémy so žalúdkom, tak dúfam, že nás nečaká celiakia
syrik
17.04.10,14:58
to je strašné..normálne ľutujem, že som ten článok čítala..niekedy je naozaj lepšie nevedieť....ani jedno z tých ochorení nie je sranda...ako sa vlastne taká celiakia prejavuje?? viem, že môžu byť olesti brucha a hnačky....ale prečo sa potom na to ochorenie príde často náhodne a po rokoch?
ubka
17.04.10,17:21
szisa, neviem, aké máš konkrétne ťažkosti a čo ťa vedie k endokrinológovi?
Bez toho, aby som poznala konkrétne Tvoju konkrétnu diagnózu, odporúčam Ti altenatívny spôsom, ako sa popasovať s ťažkosťami so štítnou žľazou.
Je jar, čo nevidieť, začne sa objavovať v záhradkách a prírode Lipkavec siridlový-je to rastlinka, ktorá ˇťa nepustí-lepí sa na nohavice :)
Z tejto rastlinky zober 20 cm dlžku a uvar v 2 dl vody, každý deň čerstvý odvar. Týmto odvarom si 14 dní kloktaj hrdlo.
Denne zjedz 1 malú lyžičku maku a ak môžeš zožeň si buď zavarenú, alebo musíš čakať do jeseni na čerstvú Atóniu, ktorá je vynikajúcim ovocím pri liečbe ťažkostí so štítnou žľazou.
Samozrejme je na Tebe a rozsahu Tvojich ťažkostí, ale ja mám veľmi dobré ohlasy a výsledky práve po tejto kúre!
Držím palce, aby si sa správne rozhodla a dala do poriadku! Liečba, ktorú nasadí endokrinológ je doživotná!
ppaalloo
05.07.10,18:22
Prosím Vás, kde v Trnave má ordináciu Mudr. Špirková?