sea
13.10.05,20:32
Ahojte,

zamestnanec má uzatvorenú zmluvu na dobu určitú do 6.10.2005, zamestnávateľ zmluvu nezmenil ani so zamestnancom nekomunikoval o obsahu zmluvy, zamestnanec od 6.10.2005 pracuje ďalej vo svojej funkcii, môže sa už považovať za zamestnanca zamestnaného na dobu neurčitú ? Marí sa mi že to kedysi takto bolo, ale či je to tak dnes ?
Ďakujem za vysvetlenie !
ondrejvla
13.10.05,18:49
Ahojte,

zamestnanec má uzatvorenú zmluvu na dobu určitú do 6.10.2005, zamestnávateľ zmluvu nezmenil ani so zamestnancom nekomunikoval o obsahu zmluvy, zamestnanec od 6.10.2005 pracuje ďalej vo svojej funkcii, môže sa už považovať za zamestnanca zamestnaného na dobu neurčitú ? Marí sa mi že to kedysi takto bolo, ale či je to tak dnes ?
Ďakujem za vysvetlenie !
Doba určitá sa môže zmeniť na dobu neurčitú, ale nie opačne, ako je v názve.
Zákonník práce § 71, ods.2 - ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že tento pracovný pomer sa zmenil na pracovný pomer na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec nedohodli inak.
Daska
13.10.05,19:15
§ 7 1 ZP
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
........
(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej
doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone
práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný
pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ
nedohodne so zamestnancom inak.

Takze ano, je to tak.
Daska
13.10.05,19:18
Vlasticka kym som sa ja vysomarila z toho ZP, si ma predbehla :):):)
sea
16.10.05,17:03
Ospravedlnujem sa za ten nadpis - ozaj bol naopak - prajem pekný večer !
Sea
ondrejvla
16.10.05,17:17
Ospravedlnujem sa za ten nadpis - ozaj bol naopak - prajem pekný večer !
Sea
Sea, ale ty si vlastný príspevok môžeš opraviť a aj názov. Tie nožnice sú len pri tvojom príspevku, skús.