Kaja.K
06.04.10,13:57
Ahojte,

prosím o radu, ako mám zaúčtovať odpustenie záväzku? Materská spoločnosť v ČR nám odpustila ich pohľadávku (náš záväzok). Môžem to zaúčtovať do mimoriadnych výnosov? DPH bola RCH, tak to asi znova mínusom spravím RCH, alebo nie?
Rozalka
06.04.10,17:08
Môžeš vysvetliť, čo je to RCH?
Kaja.K
06.04.10,17:37
reverse charge - samozdanenie

Povedzme že niekedy v predošlých obdobiach od nich nakúpili nejaký tovar, alebo služby, ktoré boli samozdanené. Tieto záväzky neuhradili, a teraz sú im odpustené. Ako to zaúčtovať?
Rozalka
06.04.10,19:13
RCH sa konať nebude, nie je dôvod (nedošlo k stornovaniu IKN)
Odpustený záväzok 321/648
Kaja.K
06.04.10,19:24
Aha, zvažovala som medzi 648 a 688, tak je rozhodnuté :-)

Ďakujem!
Mirka.V
07.03.12,10:46
mohli by ste mi prosím poradiť ... resp. nájsť nejaké riešenie ...
spoločnosť A (SR) je spoločníkom 90% spoločnosti B v (ČR).
spol.A poskytla spol.B dotáciu, pôžičku (ako to správne nazvať) na prevádzku spol.B v ČR (nájomné,mzdy a iné).
keďže firme B sa nedarilo, a nedarí, spoločnosť A by odpustila svoju pohľadávku v sume tej dotácie.
chcem sa spýtať, ako je to z praktického hľadiska možné a čo robiť. Ďakujem veľmi pekne
Mirka.V
07.03.12,18:02
mohli by ste mi prosím poradiť ... resp. nájsť nejaké riešenie ...
spoločnosť A (SR) je spoločníkom 90% spoločnosti B v (ČR).
spol.A poskytla spol.B dotáciu, pôžičku (ako to správne nazvať) na prevádzku spol.B v ČR (nájomné,mzdy a iné).
keďže firme B sa nedarilo, a nedarí, spoločnosť A by odpustila svoju pohľadávku v sume tej dotácie.
chcem sa spýtať, ako je to z praktického hľadiska možné a čo robiť. Ďakujem veľmi pekne