gerdusha
06.04.10,15:14
Ahojte,

uz sa niekto z Vas prihlasil na niektory z akreditovanych vzdelavacich programov, ktore ponuka MC? Ak ano, ako ste postupovali? Vybrali ste si niektory program, stiahli a vyplnili prihlasku, ktora je na ich www, odoslali a cakate/pockali ste na blizsie info z MC?
Lelinka59
09.04.10,18:14
Prajem pekný deň, kolegyňa už som raz písala informáciu ohľadom vzdelávania v ŠKD. Zatiaľ je akreditované funkčné vzdelávanie pre vedúcich SKD, začína v máji 2010 a treba si stiahnuť z internetu na stránke MPC prihlášku, vyplniť, dať potvrdiť zamestnávateľovi a poslať do BA na MPC a oni ti potom pošlú prihlášku, prípadne pozvánku . Zdravím.
pe.pe
09.04.10,19:09
Prajem pekný deň, kolegyňa už som raz písala informáciu ohľadom vzdelávania v ŠKD. Zatiaľ je akreditované funkčné vzdelávanie pre vedúcich SKD, začína v máji 2010 a treba si stiahnuť z internetu na stránke MPC prihlášku, vyplniť, dať potvrdiť zamestnávateľovi a poslať do BA na MPC a oni ti potom pošlú prihlášku, prípadne pozvánku . Zdravím.

Pokiaľ máte záujem aj o iné vzdelávania, okrem funkčného, sú akreditované aj ďalšie, určené vychovávateľom, príp. všetkým PZ, teda aj vám.
martina0203
09.04.10,20:02
Nám prišla pozvánka, kde sme si mohli vybrať na aké vzdelávanie sa chceme prihlásiť a potom sme poslali vyplnené prihlášky a motivačné listy do MC. Teraz budeme asi čakať, kým nás nezavolajú. Po nazbieraní kreditov, čiže po siedmych rokov zistia, že musia dať veľké peniaze na platy, za vzdelávanie a rozmyslia si to a všetko vrátia do starých koľají, nie?
pe.pe
09.04.10,20:31
Nám prišla pozvánka, kde sme si mohli vybrať na aké vzdelávanie sa chceme prihlásiť a potom sme poslali vyplnené prihlášky a motivačné listy do MC. Teraz budeme asi čakať, kým nás nezavolajú. Po nazbieraní kreditov, čiže po siedmych rokov zistia, že musia dať veľké peniaze na platy, za vzdelávanie a rozmyslia si to a všetko vrátia do starých koľají, nie?

Skôr zmiznú osobné príplatky:rolleyes:
Na okraj...príplatky sa nebudú vyplácať až po 7 rokoch, hneď ako získaš potrebné kredity si môžeš dať vyplatiť príplatok, čiže aj do 1 roka. Možno si to tak myslela, ale z príspevku to nie je jasné.
martina0203
10.04.10,05:27
Áno...
gerdusha
10.04.10,18:00
pisala som do MC v Bratislave. Mam smolu, pretoze som z TT kraja a pre nas ma robit vzdelavanie MC v Trnave. Ako jedine na Slovensku vsak nema este ani len www stranku...zrejme ani ziadne akreditovane vzdelavacie programy, na mail nikto neodpoveda...
pe.pe
10.04.10,18:44
pisala som do MC v Bratislave. Mam smolu, pretoze som z TT kraja a pre nas ma robit vzdelavanie MC v Trnave. Ako jedine na Slovensku vsak nema este ani len www stranku...zrejme ani ziadne akreditovane vzdelavacie programy, na mail nikto neodpoveda...

Gerdushka, na stranke riaditelstva MC v Bratislave, v pokeci k prihlaskam je napisane, ze prihlasku treba poslat na pracovisko, na ktorom chces vzdelavanie absolvovat. Ak nemas do BA problem docestovat, prihlas sa v BA.
MC v Trnave ani zrejme nebude mat samostatne, vlastne programy, vsetky doteraz akreditovane su evidovane na Generalnom riaditelstve, ci ako sa volaju, v BA. Volakedy nedavno boli totiz vsetky MC zjednotne pod to Generalne riaditelstvo a funguju len ako regionalne centra.
gerdusha
10.04.10,19:07
pe.pe, z bratislavy mi napisali, ze ma bohuzial nemozu zaradit, pretoze nepatrim do ich regionu. iba v tom pripade, ak by sa nazbieralo viac mimoregionalnych...
pe.pe
11.04.10,08:45
no toto, pekne to vymysleli, trnavské MC asi ani nexistuje, veď na stránke GR v BA nie je ani odkaz na plán práce trnavského centra...aj keď nechápem, čo tým chceli povedať...sama nemôžeš dochádzať do BA, ak vás bude viac, môžeš? hej, asi mysleli, že by vycestovali za nimi. Skús im zavolať, napísať, že máš záujem do BA cestovať. Prípadne sa rovno spýtaj, ako majú učitelia z tohto regiónu realizovať vzdelávanie, keď MC Trnava je hluché a slepé.
Lelinka59
11.04.10,21:10
Kolegynka aj ja som z Trnavského kraja - poslala som prihlášku - teda na funkčné aj atestačné vzdelávanie a v marci mi prostredníctvom e-mailu poslali vyjadrenie, že ma zaraďujú na funkčné vzdelávanie a to v Trnave od mája tohto roku.
gerdusha
12.04.10,12:10
Dakujem, tak sa nedam predsalen odradit, poslem im to a uvidim. Svoju otazku som do Bratislavy posielala priamo garantke programu, ktory som si vybrala. Cize ak si ona povie, ze ma neprijme, tak ma neprijme.
Uvidim...vdaka aj tak.
gerdusha
12.04.10,12:12
Mimochodom toto je uryvok z ich odpovede:

Asi patrite pod Trnavu,
cize na vzdelavacie programy sa musite hlasit vo svojom regione.
My mozeme vzdelavat iba ucitelov bratislavskeho regionu.

Jedina moznost je, ze by sa vas prihlasilo (mimobratislavskych) tolko, aby som mohla vytvorit skupinu (max. 20 ludi, minimalny pocet nebol stanoveny).
Poslite mi prihlasku a budete cakat. Ked sa Vas nazbiera na vytvorenie skupiny,
otvorim pre Vas vzdelavanie.
gabikao
12.04.10,12:17
pozerala som to funkcne mpc-edu.sk a zda sa, ze za to nedavaju kredity :confused:
a ja by som mala patrit pod Trencin, ale tam maju na stranke napisane, ze sa uz neaktualizuje a treba sa informovat priamo na hlavnej stranke, cize tej bratislavskej - mpc-edu.sk
pe.pe
12.04.10,13:01
pozerala som to funkcne mpc-edu.sk a zda sa, ze za to nedavaju kredity :confused:
a ja by som mala patrit pod Trencin, ale tam maju na stranke napisane, ze sa uz neaktualizuje a treba sa informovat priamo na hlavnej stranke, cize tej bratislavskej - mpc-edu.sk

Zdravím.
Absolvovanie funkčného vzdelávania je podmienkou k výkonu funkcie vedúceho PZ a OZ a preto zaň nie je možné získať kredity.
Lelinka59
12.04.10,20:20
Gerdusha vyskúšaj, držím palce, možno sa stretneme v Trnave.
Odvolaj sa na našu zástupkyňu v oblasti školských zariadení p. Šidlíkovú-napíš prihlášku priamo na ňu. Pomôže, je to milý človek. Pá.
Lelinka59
12.04.10,20:24
Pe.pe, pokojne mi tykaj, prosím ťa aké vzdelávania sú akreditované?Poraď ako na to?Díky.