stanco007
06.04.10,18:34
Aky mate nazor na let u tehotnej zeny? Chceli by sme ist na dovolenku k moru ale bojime sa nasledkov z letu a aj z pobytu pri mori kvoli tehotenstvu manzelky. Chceli by sme ist niekdedy v maji alebo v juni, to uz bude 4-5 mesiaci. Vdaka
zdenka131
06.04.10,16:48
Andy Kralik
06.04.10,16:57
Vies, myslim ze tuto otazku bude najlepsie vediet zodpovedat jej gynekolog. Ten vie posudit nakolko by v tom danom stadiu tehotentsva, bola u tvojej mazelky s jej zdravotnym stavom ktory on najlepsie pozna, cesta rizikova.

V kazdom pripade sa informujte v cestovnej kancelarii ci nemaju nejake regulacie pri tehotenstve klientky.

Informujte sa aj u leteckej spolocnosti ake maju pravidla pre tehotne. Napr. Ryanair pozaduje po 28.tyzdni potvrdenie od lekara, vid. http://www.ryanair.com/sk/questions/what-is-ryanairs-policy-for-the-carriage-of-expectant-mothers

A osobne by som nesiel do krajin kde v tom case bude prilis teplo, resp. hygiena a zdravotna starostlivost su pochybne, kde je zname riziko infekcii a podobne :) Good luck
katarina.j
06.04.10,20:27
Ja som tiež chodila lietadlom az do 32tyzdna v pohode, samozrejme som sa poradila s gynekologom, ale najhorsi je prvy trimester-kedy turbulencie v lietadle nerobia dobre ani mamine ani babatku v brusku, ale od 4.mes. je to v pohode. ak nema žena žiadne gynek.problemy a nema rizikove tehotenstvo, tak nevidim ziadny problem, prečo neletiet.Ak sa vasa dovolenka tyka blizkych krajin, nevidim dôvod prečo sa obavat, ak ide o dovolenku v krajinach, kde su potrebne uz aj nejake očkovania, tak to odporucam poradit sa s lekarom/nakolko nebolo uvedene kam k moru-je to široky pojem/.
jenny5
07.04.10,17:26
Je to naozaj individuálne a tiež by som doporučila konzultovať s gynekológom, ktorý najlepšie pozná konkrétny zdravotný stav budúcej mamičky.
lulu74
07.04.10,17:55
moja kamarátka letela lietadlom keď bola v druhom mesiaci a potratila.. takže toľko ja len viem na túto tému..