kovajo
06.04.10,18:30
Dobry vecer,
presiel som z visty na XP-cko a mechanika na notbuku mi prestala napalovat DVD+a-R.Napaluje len CD.Po vlozeni DVD mi pise ze ho nepodporuje,co sa mohlo stat ?
salvosko
06.04.10,17:20
Notebook nema pre WinXP vhodne ovladace na mechaniku, zrejme je to novsi typ a ovladace su len na Vista a novsie OS.
Vlado40
06.04.10,17:40
Pozri sa do správcu zariadeni -radiče IDE.Primárny a sekundárny radič IDE - vlastnosti - upresniť nastavenie.Mal by si tam mať nastavené režim prenosu UDMA.Ak máš nastavené PIO Mode , tak to môže byť kvôli tomu.Poprípade odinštaluj primárny aj sekundárny radič , reštartuj PC a pozri sa ako sa nastavil režim prenosu.
sfinks
06.04.10,19:19
Pouzi ovbladace z Wisty alebo WIn7 ... malo by tito zhltnut :) btw ... vela ludi robi chybu ak nahoou napaluje cez nero ze si to neprestavi na DVD ze chce napalovat ... moznoze niej tvoj pripad ale mozne je aj to .. stretol som sa uz s kadecim : )
kovajo
06.04.10,21:51
Dakujem vam za pomoc.
Ja som sa zlakol ze ten co mi daval do pocitaca XP-cko-nieco vymenil a preto to nejde.Vzadu na NB ako ja mechanika mi chybaju
dve sktutky,no neviem ci vypadli alebo ich tam zabudol naskrutkovat.A vraciam sa spet k viste alebo kupim W-7,oplati sa kupit namiesto visty W-7 ?
sfinks
06.04.10,21:58
Dakujem vam za pomoc.
Ja som sa zlakol ze ten co mi daval do pocitaca XP-cko-nieco vymenil a preto to nejde.Vzadu na NB ako ja mechanika mi chybaju
dve sktutky,no neviem ci vypadli alebo ich tam zabudol naskrutkovat.A vraciam sa spet k viste alebo kupim W-7,oplati sa kupit namiesto visty W-7 ?

Urcite ano, ale az uz mas kupenu WIstu tak si len upgrade na Win7 :) A teraz ti to uz ide ? az ti ide tak ti je moznzoe zbytocne prechadza z XP >>.
kovajo
07.04.10,20:22
Ist to mozno ide no ja to neviem,som nedopatrenim zahesloval NB a teraz fachcim len na hostovi.Na XP ma prehovarali kamosi no bol mi ho cert dlzny,od tej chvile sa prehrieva (na NB mam i tlacidlo na tichy chod ventilatora no pri XP-cku na no mozem zabudnut) nenapaluje pluska a minuska a nema taky komfort ako Vista.

Este jedna otazocka,
NB som kupil fungovku aj z Vistou prepalil ho na XP a teraz sa chcem vratit k Viste.Musim znovu kupovat Vistu alebo sa to da neako legalizovat ???
Vlado40
07.04.10,20:25
Este jedna otazocka,
NB som kupil fungovku aj z Vistou prepalil ho na XP a teraz sa chcem vratit k Viste.Musim znovu kupovat Vistu alebo sa to da neako legalizovat ???

Ak máš kľúč k Viste , tak si ju znovu nainštaluj ak bola legálne , alebo si dokúp upgrade na Win7.
Win 7 je lepšia možnosť.
kovajo
07.04.10,20:36
Vistu som kpil aj z NB aky kluc myslis,mal bi som ho mat niekde v baleni? (je to neaky kod?)
Vlado40
07.04.10,20:46
kovajo
07.04.10,20:50
Ma leskly (Hlinikovy???) pruzok ako bankovka ?
Vlado40
07.04.10,20:56
Lesklý hliníkovy patri výrobcovi notebooka.

Toto je certifikát , na ktorom je ten product key :

https://www.microsoft.com/howtotell/Product.aspx?pid=d73ebba4-e52e-4188-b1a3-874086bdd62a&cid=ea710cad-37b0-4975-bcd6-abfee19961df&method=retail&displaylang=cs

XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX
kovajo
07.04.10,21:24
Nenasiel som ani jeden co bi sa podobal no presne tak ako si to napisal to mam na stitku.

Product Key XXXXX-XXXXX-
XXXXX-XXXXX-XXXXX

Je to v poradi ako som napisal a nad je ciarovy kod.
Dufam ze je to ono,pojdem sa niekde spytat.

A este ten upgrade.
Musim napalit spet Vistu a potom upgradovat na 7-dmicku?alebo sa da 7-dmicka hned napalit a co stoji upgrad?
salvosko
08.04.10,07:22
Upgrade na Windows 7 Home SK 32bit stoji myslim 59€ - ak to este maju tam kde som to kupoval, mozno niekde aj lacnejsie ale v TPD to maju za 109€ (jedna pani si to kupila predtym ako mi zavolala aby som jej to zinstalol).
Musis mat naisntalovany XP alebo Vista ale uplne staci zakladna instalacia bez akychkolvek nastaveni a hned pustis upgrade z bootovatelneho media ktore dostanes v ramci upgrade (je to v krabici).
V pripade Vista to vie aj preniest nastavenia (nikdy som to nerobil, preferujem cistu instalaciu) v pripade upgrade z XP je to cista instalacia vzdy.
Urcite by som siel na W7 namiesto Vista ... na tom istom hardvery to ide ovela lepsie.
kovajo
08.04.10,22:37
Dik za odpoved,dam si tam 7-micku.