svobodova
14.10.05,07:33
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:


Ahojte,

nemáte prosím niekto skúsenosti s chránenou dielňou? Jeden klient má CHD a zamestnáva v nej 5 ľudí na polovičný úväzok. Mohol by im teraz tento úväzok znížiť, aj keď ešte neuplynuli 3 roky prevádzkovania CHD? Môže napr. s ďalšími zamestnancami, ktorých príjme do CHD dohodnúť aj kratší ako polovičný úväzok?
V dohode, ktorú podpísal s ÚP, nič také nie je.
Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem vopred za rady.
Martina80
14.10.05,11:01
My máme CHD, 6 inv. zamestnancov, ale sú na polovičný úvazok, viac neviem poradiť, či to môže byť menej.
Luba2
14.10.05,11:22
Pozerala som v zákone, nijaké obmedzenia ohľadne úväzku som nenašla /dúfam že som dobre hľadalahttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif / , takže ak budete postupovať v súlade so zmluvou a zmluva tiež nemá žiadne obmedzenie úväzku, tak by ste snáď aj mohli. Napriek tomu by som to ohlásila úradu /do 30 dní/ ako nejakú zmenu (§ 56 Zákona o službách zamestnanosti), resp. by som sa aj pred tým pre istotu poradila, aby nevytiahli nejaké usmernenie, s ktorým by si mala potom problémy, aj keď by možno nakoniec bolo protizákonné.

Len problém sa mi vidí v tom, že či zamestnanci chcú mať ešte kratší úväzok. Bez ich súhlasu im ho skrátiť nemôžeš!!!