anija
06.04.10,19:14
Dobrý večer, prosím o radu.
Mala som podpísanú mandátnu zmluvu s termínom do 31.12.2009 ( v prípade skoršieho skončenia bola stanovená 2 mesačná výpovedná lehota). Keď som sa v novembri a decembri zaujímala čo po novom roku, tak mi hovorili, že všetko zostáva, tak ako je a zmluva bude obnovená. V januári a februári som normálne pracovala a na konci februára mi oznámili, že v rámci "šetrenia" sa rozhodli so mnou skončiť okamžite a potom sa rozhodli znižiť mi poslenú "odmenu" na polovicu. Podotýkam, že klienti pre ktorých som prácu vykonávala boli s mojou prácou spokojní. Čo robiť.
Ďakujem
Mária27
06.04.10,18:11
Mandátna zmluva je určitým typom príkaznej zmluvy uzatvorená podľa obchodného zákonníka. V zmysle § 574 ti môže mandat zmluvu kedykoľvek vypovedať, účinnosť nastáva vtedy, ked sa to dozvieš alebo môžeš dozvedieť. Máš nárok na vynaložené náklady a primeranú časť odplaty.
Ty ako mandatár môžeš tiež vypovedať zmluvu s účinnosťou ku koncu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola výpoveď doručená, ak z výpovede nevyplýva neskorší čas (575).