Maňuša
06.04.10,19:49
Dcéra si kúpila PC Acer ( Aspire 5536 ) s programom Win7.Písala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa. Stále jej píše že výber je zamknutý. Klávesnica vôbec nereaguje. Zrejme niečo stlačila tak, že to zablokovala. Poradil by nám niekto čo terba urobiť ? Tiež keď otvorí vyhodí jej okno kde je kľúč a zadanie kódu Product Key, ktorýmá obsahovať 25 znakov, nevieme kde to má hľadať. PC si kúpila minulý týždeň a v Datarte si zaplatila za službu,aby jej program nainštalovali. Vedel by nám niekto poradiť ? Veľmi pekne ďakujeme.
Vlado40
06.04.10,17:50
Na spodnej strane notebooka je nálepka s KEY kódom.
salvosko
06.04.10,18:45
No to su mi pocitacove sluzby Datart ked ani neaktivuju operacny system, hambim sa za takychto kolegov.
Treba ho aktivovat, zadat ten 25 miestny kod ktory musi byt prilozeny k PC alebo nalepeny na nom. Vola sa to Product Key a je to 5 x 5 alfanumerickych kodov oddelenych ciarkov.
sfinks
06.04.10,19:00
No to su mi pocitacove sluzby Datart ked ani neaktivuju operacny system, hambim sa za takychto kolegov.
Treba ho aktivovat, zadat ten 25 miestny kod ktory musi byt prilozeny k PC alebo nalepeny na nom. Vola sa to Product Key a je to 5 x 5 alfanumerickych kodov oddelenych ciarkov.

Ty robis v datarte ? tak to by si mi mohol cosi poradit :) ale ohladom PC to nebude ... jo a tak ako picu chalani .. to tam treba zadat ...
Maňuša
06.04.10,19:01
Ja som to napísala ale stále mi píše, že zlý kód a spomlčkami je to až 29 a nie 25.
sfinks
06.04.10,19:05
A to sa ako da napisat s pomlckami ? vsak ti vyhodilo okno kde ti ponuka 5 policok a do kazdeho policka zadas 5 znakov nie ?
Vlado40
06.04.10,19:08
Win7 nemá polička , ak sa nemýlim.Zadaš prvych 5 znakov , pomlčka skočí sama, zase 5 znakov.
sfinks
06.04.10,19:15
Win7 nemá polička , ak sa nemýlim.Zadaš prvych 5 znakov , pomlčka skočí sama, zase 5 znakov.

Mne sa zdalo ked som instaloval ze to malo policka(tak ja skorej XP pouzivam)... ale nedam ruku do ohna za to... ale az nema policka .. tak ta pomlcka by mala ozaj sama skocit ak to dotycna zadava do dobreho policka;)
sfinks
06.04.10,19:17
A este by ma zaujimalo kolko sa plati za "sluzbu" v Datarte za nainstalovanie OS. a teiz by ma zaujimalo co za OS tam intalovali kedze PC sa kupuju uz s predinstalovanym OS>.. teda zapnes PC a zvysok sa ti spravi same...ty by si nemusela ni tuknut do neho ... jedine ten kod zadat .... toto vse ....
Vlado40
06.04.10,19:18
Ak nainštaluješ WIN7 bez zadania čísla , tak potom už za funkčného WIN7 tam okienka nie sú.Je tam iba biely prázdny riadok a pomlčky naskakujú samé.
Maňuša
06.04.10,19:18
Ten kód som našla na štítku dole. Už ani neviem koľkokrát som ho skontrolovala a stále mi píše chybný. Neviem, môžem ho tu napísať ? Čo mám ďalej robiť ? Kúpila som ho v Datarte v KE a je to od nás 60 km.
Maňuša
06.04.10,19:20
vyhodilo mi iba jedno políčko a keď som začala písať automaticky mi písalo aj pomlčky...
Vlado40
06.04.10,19:20
Pri aktivácií musí byť prístup na internet.Overuje kód.Ak prístup nie je , aktivácia skončí neúspešne.
sfinks
06.04.10,19:24
Sem ten kod nepis, nam je zbytocny a tu by ti ho mohol neikto zneuzit ze si regne svoj pc na tvoj kluc ... jo a to pripojenie na itnernet samo zrejmost je predsa
sfinks
06.04.10,19:25
Ak nainštaluješ WIN7 bez zadania čísla , tak potom už za funkčného WIN7 tam okienka nie sú.Je tam iba biely prázdny riadok a pomlčky naskakujú samé.

Jo ani som nevedel :) ja osm hto zadaval hned pri instalacii vsak kalsika instalacia zvykknuty :)
Maňuša
06.04.10,19:26
Keď som dcére ten PC kupovala tak som ich poprosila, aby mi to tak nainštalovali, aby hneď večer mohla písať. A oni, že dobre... Ja som sa teraz pozrela na fa a platila som 16,60€ za to, že " beriem na vedomie, že predávajúci pri prvom spustení môjho pc vytvoril tzv. " recovery média" za účelom možnosti obnovenia atď... Neviem, či to bolo potrebné v mojom prípade, či vlastne by PC nešiel hneď tak ako som chcela a ozaj vtedy nemali dať ten kód ?
sfinks
06.04.10,19:30
Keď som dcére ten PC kupovala tak som ich poprosila, aby mi to tak nainštalovali, aby hneď večer mohla písať. A oni, že dobre... Ja som sa teraz pozrela na fa a platila som 16,60€ za to, že " beriem na vedomie, že predávajúci pri prvom spustení môjho pc vytvoril tzv. " recovery média" za účelom možnosti obnovenia atď... Neviem, či to bolo potrebné v mojom prípade, či vlastne by PC nešiel hneď tak ako som chcela a ozaj vtedy nemali dať ten kód ?

Jo ozaj aspon ze to spravil, vela ludi to nespravi a potom sa cuduju ze im nefunguje recovery a neviem co ... hmm tak fajne si za takuto vec popytali teda :) a urcite to oblo potrebne vytvorit ... vsak sa stane cosi ... nebude fungovat PC a pustis recovery a PC sa ti da do stavu ako ked si ho kupila :) a ten kod sa vtedy nemusi davat ... no len tiho neaktivovali.. len vytvorili recovery to bolo vsetko.. nezodpovedne z ich strany .. urcite by som reklmaoval... ze nezaplatila si predsa 16 e len tak ....
Maňuša
06.04.10,19:37
Môj PC mám napojený na internet. Mohla by som prípojku vložiť do Aceru a napísať rovnakú IP adresu, teda ako by som sa mohla pripojiť na internet ? Musí prísť správca siete ?
sfinks
06.04.10,19:40
Môj PC mám napojený na internet. Mohla by som prípojku vložiť do Aceru a napísať rovnakú IP adresu, teda ako by som sa mohla pripojiť na internet ? Musí prísť správca siete ?

Nuz na zaklade coho sa ti prideluje IP adresa ? najcastejsie je to na zklade MAC adresy az nemas overovanie na zkaladde MAC adresy tak staci ked pripojis kabel k notasu a IP adresu ti to same priradi a bude ok... Horsie bude az to je na MAC adresu, v tom priapde treba zmenit mac adresu a to ide tiez optazka par kliknuti .. ale neivem ci sa to da takto cez net vysvetlit ...az chces mozem ti to cez remote desktop ukazat na tvojom PC a podla toho to nastavis aj na tom novom PC a potom uz by tito malo ist ;) napis sukromnu spravu :)
Vlado40
06.04.10,19:41
Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.
Maňuša
06.04.10,19:45
Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.
tak to idem skúsiť... ozvem sa neskôr, ďakujem..
sfinks
06.04.10,19:45
Ak si cez kábel , tak ho zapoj cez kábel , alebo wifi , je to jedno , ale pripojenie musí byť.

Nuz az ich DHCP je nastaveny na MAC adresu tak jej to nemusi ist ... a vacsina spravcom to takto nastavuje .. ale pravdaze nech najsskor vyskusalen tak na blink zastrcit ten kabel :)
Maňuša
06.04.10,20:16
Tak som pekne naspäť, kábel som zasunula a vyhodilo mi, že sa nedá webová stránka zobraziť. Takže to asi takto nepôjde.
Vlado40
06.04.10,20:19
Ak ma notebook wifi , tak skoč za nejakým susedom,kamarátom a napoj sa na chvíľu na internet, alebo aj cez kábel ak má niekto doma sieť.Kto Ti poskytuje internet.Ak to vieš tak nastaviť na notebooku , tak to tak nastav a pripoj sa cez kábel.Samozrejme ak nekotroluje MAC adresu Tvojho PC.
Maňuša
06.04.10,20:20
Ak ma notebook wifi , tak skoč za nejakým susedom,kamarátom a napoj sa na chvíľu na internet, alebo aj cez kábel ak má niekto doma sieť.
tak to nepôjde, pri mne široko ďaleko nemá nikto internet
Vlado40
06.04.10,20:24
Ako si napojená na internet na PC.Čo si zadávala v PC.
salvosko
06.04.10,20:39
Nerobim v Datarte, este to tak! Ale ponukam "PC Sluzby" ... vid v profile.
Toto mi pripada ze bud nejde pripojenie na internet alebo tam dali inu Win7 ako je licencna nalepka co je dost brutal.
Treba ten pocitac pripojit na net a potom zadat spravny Product key, to je jasne.
Skus ho pripojit namiesto tohoto PC z ktoreho pises ... respektive nastavit rovnako siet ako na tomto z ktoreho pises ... ale ak jeden je Win7 a druhy XP tak to je dost rozdiel.
Inak chod do Datartu a im to tam obuchaj o hlavu rovno, ani sa s nimi nebav.
sfinks
06.04.10,20:46
Nejde je jpripojenie na internet tam je problem :) ma na sieti overovanie Podla MAC adresy takze ten druhy PC bez zzmeny adresy nepripoji. to ze nastavi IP adresu nepomoze ... predpokaldma ze tam maju DHCP... a stym datartom tak nejak :) este by som si vypytal penaize spat :) inac poslem ti sukromnu spravu chcem sa ta cosi opytat ;)
salvosko
06.04.10,21:13
Tak treba na notebooku dat taku istu MAC ako je na PC ... napriklad cez [URL="http://www.klcconsulting.net/smac/"]SMAC nastroj/URL] alebo cez registry alebo v nastaveniach adaptera.
Pozriet svoju cez ipconfig /all je to 6 dvojic alfanumerickych oddelency pomlckou a tu nastavit na novom PC.
sfinks
06.04.10,21:40
Tak treba na notebooku dat taku istu MAC ako je na PC ... napriklad cez [URL="http://www.klcconsulting.net/smac/"]SMAC nastroj/URL] alebo cez registry alebo v nastaveniach adaptera.
Pozriet svoju cez ipconfig /all je to 6 dvojic alfanumerickych oddelency pomlckou a tu nastavit na novom PC.

Nuz ja viem : ) uz sa na tom robi :)
LubosP
07.04.10,05:08
na registrovanie netreba net, ved nie su vsetci na svete tak skazeni ze maju automnaticky net :)
da sa to aj cez telefon, odporucam zavolat do microsoftu, nadiktovat ten product key a oni ti presne povedia kde je problem
Maňuša
07.04.10,06:00
Aj ja som nakoniec prišla k tomu istému názoru. Pokúsim sa im zavolať, uvidím. Zaujímavé ale je, že pokiaľ idem písať nový dokument, po uložení môžem doňho písať. Pokiaľ ale mám cez USB nejaký dokument tak momentálne mi tam hore pri otvorení ukáže kompitabilný. či tak nejako a nedá sa s tým nič robiť, dole mi píše, že je uzamknutý. Tak preto som si myslela, že či som nestlačila nejakú klávesu ...
salvosko
07.04.10,09:28
Aj ja som nakoniec prišla k tomu istému názoru. Pokúsim sa im zavolať, uvidím. Zaujímavé ale je, že pokiaľ idem písať nový dokument, po uložení môžem doňho písať. Pokiaľ ale mám cez USB nejaký dokument tak momentálne mi tam hore pri otvorení ukáže kompitabilný. či tak nejako a nedá sa s tým nič robiť, dole mi píše, že je uzamknutý. Tak preto som si myslela, že či som nestlačila nejakú klávesu ...
Pozor, toto nema s aktivaciou Windows nic spolocne.
Neni tu nahodou problem v tom ze na novom PC bola len skusobna verzia MS Office a uz jej vyprsala platnost? Do MS Office nefunguje Product Key z Windows.
Vzdy je dolezite presne popisat o aky problem ide, cim viac informacii tym rychlejsie a lepsie sa da pomoct.
sfinks
07.04.10,11:32
Nuz tak to mas pravdu ... tu moze byt ten zadrhel .. ja som teiz pochopil ze nema aktivovany Win ... ale vacinou skusobna verzia office je na mesiac ...
Vlado40
07.04.10,12:35
Veď klikni pravé tlačidlo na myške na ikonu Tento počítač - vlastnosti.V pravo dole je nálepka Windows.Je tam dole napísané Aktivácia systému Windows pod tým - Systém Windows je aktivovaný.

Ak to máš tak , tak problém nie je v aktivácií Windows 7.

Ak problém robí Microsoft Office , tak ho odinštaluj , stiahni a nainštaluj Open Office :

http://sk.openoffice.org/news/100331.html
Maňuša
07.04.10,14:28
Pozor, toto nema s aktivaciou Windows nic spolocne.
Neni tu nahodou problem v tom ze na novom PC bola len skusobna verzia MS Office a uz jej vyprsala platnost? Do MS Office nefunguje Product Key z Windows.
Vzdy je dolezite presne popisat o aky problem ide, cim viac informacii tym rychlejsie a lepsie sa da pomoct.
Áno, v tom bol problém. Pred chvíľou som sa vrátila z jednej počítačovej predajne, tam zo začiatku sa tvárili neochotne, ale keď som povedala, že im za to, aby sa na PC pozreli zaplatím- tak mi ho dali spustiť. Bola to len skúšobná verzia,nainštalovaná pred mesiacom, čiže skôr ako som ho kúpila, ten kód nefungoval z Windows. Povedali mi, že až chcem na ňom pracovať musím si kúpiť balík Office 2007 za 85€ a hneď mi to aj nainštalovali. Takže PC ma stál 499€ + 85€, na to ma ale v Datarte vôbec neupozornili. Tiež mi povedali, že v Datarte sa tieto balíky musia kupovať, že u nich je za tú istú cenu aj s balíkom, že som prerobila a nemám čo v Datarte kupovať. Doteraz som si myslela, že Datart je záruka kvality a spokojnosti. Chcela by som sa Vám všetkým poďakovať za rady a zvlášť sfinksovi, ktorý dlho v noci so mnou skúšal rône možnosti.Aj na mojom prípade je vidieť aké je dôležité sa presne odborne vyjadrovať, škoda, že som nenapísala odkiaľ mám ten kód už vtedy by ste zistili, že je to chybný. Ešte raz ďakujem. Je to pre mňa cenná skúsennosť. Prajem Vám pekné dni.
Vlado40
07.04.10,14:37
Ak by si včera spomenula presnejšie čo vlastne aktivuješ , tak si mohla ušetriť tých 85€ a zadarmo stiahnúť Open Office.Škoda , nepochopili sme Ťa.Mysleli sme , že to okno na aktiváciu patrí Windows7 .Nikoho nenapadlo , že to sa chce aktivovať OFFICE.
salvosko
07.04.10,15:24
Jak nikoho? Mna to napadlo.
Na Datart zabudnute, to neni PC predajňa ale elektro.
Vlado40
07.04.10,15:31
Jak nikoho? Mna to napadlo.


Ale to už bolo neskoro.Maňuša už bola zbalená s PC.
Maňuša
07.04.10,15:41
Ak by si včera spomenula presnejšie čo vlastne aktivuješ , tak si mohla ušetriť tých 85€ a zadarmo stiahnúť Open Office.Škoda , nepochopili sme Ťa.Mysleli sme , že to okno na aktiváciu patrí Windows7 .Nikoho nenapadlo , že to sa chce aktivovať OFFICE.
Takže zase ma dobehli. Bože a ako presvedčivo mi to hovorili, že sa to ináč nedá, že to jednoducho musím kúpiť...
Maňuša
07.04.10,16:48
Včera v noci som napísala do microsoftu a pred chvíľou mi odpísali, že si musím ten balík kúpiť, že tam je aj kód na inštaláciu. Tak neviem keby som si to stiahla ako hovoríte nepotrebovala by som už ten kód ? Viem, že sa už nedá nič zmeniť ale aspoň pre mňa na vysvetlenie, prosím, odpíšte mi. Ďakujem veľmi pekne.
zdenka131
07.04.10,16:54
Včera v noci som napísala do microsoftu a pred chvíľou mi odpísali, že si musím ten balík kúpiť, že tam je aj kód na inštaláciu. Tak neviem keby som si to stiahla ako hovoríte nepotrebovala by som už ten kód ? Viem, že sa už nedá nič zmeniť ale aspoň pre mňa na vysvetlenie, prosím, odpíšte mi. Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj Marika,

keby si si stiahla Open Office, nepotrebovala by si žiadny kód a nič by si za to neplatila.
sfinks
07.04.10,16:59
Takže zase ma dobehli. Bože a ako presvedčivo mi to hovorili, že sa to ináč nedá, že to jednoducho musím kúpiť...

Nuz az chces original Office tak to mali prevdu neni ina moznost ... az ti staci open ooffice alebo cracknuta verzia office ... tak su aj ine moznosti a tie ostatne moznosti su za free ...
Maňuša
07.04.10,17:01
Ďakujem Zdenka. Ešte sa chcem opýtať, keďže som ho už kúpila, nainštalovali ho do dcérinho nootboku, môžem si ho nainštalovať aj do môjho ? Môžem potom kým sa nenaučím na W7 používať W2003 ?
sfinks
07.04.10,17:06
To nieje Windows ale office ... to znamnea word,excel, powerpoint...
sfinks
07.04.10,17:07
Ďakujem Zdenka. Ešte sa chcem opýtať, keďže som ho už kúpila, nainštalovali ho do dcérinho nootboku, môžem si ho nainštalovať aj do môjho ? Môžem potom kým sa nenaučím na W7 používať W2003 ?

predpokladam ze officen a tom tvojom PC uz mas ... tak naco to tam instalovat ...
maurer2
07.04.10,17:17
:) uz tu ste mali zistit ze sa jedna o MS Office ......Písala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa :confused:......... ak mas 2003 tak to neinstaluj a navyse licencia plati iba na 1 PC takze v tvojom by aj tak nesiel a pre bezneho uzivatela starsia verzia 2003 uplne postacuje! Pre ostatnych ako tu niekto pisal http://sk.openoffice.org/news/100331.html OPEN OFFICE je zadarmo a na 99 % nahradi Ms office
Pekný deň všetkým ;)
Maňuša
07.04.10,17:22
predpokladam ze officen a tom tvojom PC uz mas ... tak naco to tam instalovat ...
Balík Office 2007 obsahuje Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007, OneNote 2007, tak som si myslela, že si nainštalujem novšiu verziu a uvidím, možno mi bude neskoršie lepšie vyhovovať ako 2003 - veľmi zložité čo, po včerajšej prebdenej noci...
sfinks
07.04.10,17:24
Nuz ale podla jej slov "PC si kúpila minulý týždeň a v Datarte si zaplatila za službu,aby jej program nainštalovali"
a vacsinou ten office trva 1 mesiac ta free verzia .. a kedze si kupila len predtyzdnom tka kto mal predpokaldat e z tyzdna sa stane mesiac ...
Maňuša
07.04.10,17:24
:) uz tu ste mali zistit ze sa jedna o MS Office ......Písala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa :confused:......... ak mas 2003 tak to neinstaluj a navyse licencia plati iba na 1 PC takze v tvojom by aj tak nesiel a pre bezneho uzivatela starsia verzia 2003 uplne postacuje! Pre ostatnych ako tu niekto pisal http://sk.openoffice.org/news/100331.html OPEN OFFICE je zadarmo a na 99 % nahradi Ms office
Pekný deň všetkým ;) Na krabičke je napísané, že je licencovaný na 3 PC.
sfinks
07.04.10,17:26
Na krabičke je napísané, že je licencovaný na 3 PC.

Tak mozes potom ten office naistalovat aj na svoj PC ... a aktivovat si to ... budes mat aspon original verziu az nemas na tom svojom :)
Vlado40
07.04.10,17:28
:) uz tu ste mali zistit ze sa jedna o MS Office ......keď pisala si prednášku a keď chcela na druhý deň pokračovať, nedá sa

Je viacej múdrych , keď je už po tom.
sfinks
07.04.10,17:29
Balík Office 2007 obsahuje Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007, OneNote 2007, tak som si myslela, že si nainštalujem novšiu verziu a uvidím, možno mi bude neskoršie lepšie vyhovovať ako 2003 - veľmi zložité čo, po včerajšej prebdenej noci...

Az na svojom PC mas original 2003 verziu tak ti odporucam si ju nechat .. lebo malo kto sa vyzna zo zaciatku v 2007 office... az nemas original verziu na tom svojom kde mas XP tak si tam daj tu 2007 ...
sfinks
07.04.10,17:30
Je viacej múdrych , keď je už po tom.

Nuz ale z toho popisu tazko niekto pochopi co tomu PC bolo ... vies malo kedy staci povedat A ked potrebujes poznat aj B ...
miky64
09.04.10,14:12
Pozor, toto nema s aktivaciou Windows nic spolocne.
Neni tu nahodou problem v tom ze na novom PC bola len skusobna verzia MS Office a uz jej vyprsala platnost? Do MS Office nefunguje Product Key z Windows.
Vzdy je dolezite presne popisat o aky problem ide, cim viac informacii tym rychlejsie a lepsie sa da pomoct.
ms office v aceri ma 60 dnovu skuš.dobu takže nie je možne aby jej po takej kratkej dobe vypol
Vlado40
09.04.10,14:16
ms office v aceri ma 60 dnovu skuš.dobu takže nie je možne aby jej po takej kratkej dobe vypol

Berie sa do úvahy dátum inštalácie a ten mohol byť dávno pred kúpou , alebo možno počet otvorení dokumentov ako niekto už spomínal.
miky64
09.04.10,14:19
Az na svojom PC mas original 2003 verziu tak ti odporucam si ju nechat .. lebo malo kto sa vyzna zo zaciatku v 2007 office... az nemas original verziu na tom svojom kde mas XP tak si tam daj tu 2007 ...
ale ak budeš chcieť z pracou z 2007 pracovať v 2003 alebo opačne tak ti to nepojde musiš si zo stranok ms stiahnuť program ktory ti to umožni
miky64
09.04.10,14:22
Berie sa do úvahy dátum inštalácie a ten mohol byť dávno pred kúpou , alebo možno počet otvorení dokumentov ako niekto už spomínal.
nie je podstatne kolko krat ho otvoriš po prvom otvoreni funguje 60 dni vlastnim už druhy acer a u obidvoch to bolo rovnake a dosť casto použivam ms
Vlado40
09.04.10,14:30
nie je podstatne kolko krat ho otvoriš po prvom otvoreni funguje 60 dni vlastnim už druhy acer a u obidvoch to bolo rovnake a dosť casto použivam ms

Ak to prvé spustenie urobí predavač 50 dní pred kúpou , tak čo potom.
miky64
10.04.10,08:53
Ak to prvé spustenie urobí predavač 50 dní pred kúpou , tak čo potom.
tak potom by som velmi rozmyšlal nad tym či tento kus kupiť
sfinks
10.04.10,15:47
tak potom by som velmi rozmyšlal nad tym či tento kus kupiť

si komicky ... hadam si to nemyslel vazne ...
miky64
10.04.10,19:15
si komicky ... hadam si to nemyslel vazne ...
myslel som to uplne važne pretože ak je nb naštartovaný tak co sa s ním dialo pred tým než som k nemu prišiel? softver ma byť nainštalovany bud v mojej pritomnosti alebo si ho inštalujem sam.
salvosko
10.04.10,19:29
myslel som to uplne važne pretože ak je nb naštartovaný tak co sa s ním dialo pred tým než som k nemu prišiel? softver ma byť nainštalovany bud v mojej pritomnosti alebo si ho inštalujem sam.
Hehe, tak potom volaj do továrne lebo tam to inštalujú.
Notebook nemal byť spustený a zaktivovaný predajcom, v tom bol problém.
Inak Acer by som nebral ani ja ... to je fakt.
miky64
10.04.10,19:45
Hehe, tak potom volaj do továrne lebo tam to inštalujú.
Notebook nemal byť spustený a zaktivovaný predajcom, v tom bol problém.
Inak Acer by som nebral ani ja ... to je fakt.
sorry v tovarni ti urobia predinštalaciu, inštalaciu a spustenie si robiš ty alebo predajca v tvojej pritomnosti vtedy maš istotu že nebol použity a čo sa týka acerov tak jeden mam už asi tri roky/rok ho ma synator/a druhy mam rok jazdili so mnou po nemecku,švajčiarsku,francuzsku a inde a fachčia bez problemov
salvosko
10.04.10,20:14
;) môj vyše 3 ročný HP beží 24/7 (nevypinam, načo? Na 4-5 hodín čo spim?) a zatiaľ som menil len disk a pridal pridavnu baterku a bol so mnou najďalej v Kanade.
Ale o to nejde, momentálne to vyzerá že najlepšiu kvalitu robí Asus a Acer sa v poslednej dobe pokazil. To je môj názor, nebite má pls a neurazajte sa. Dik.
miky64
10.04.10,21:02
;) môj vyše 3 ročný HP beží 24/7 (nevypinam, načo? Na 4-5 hodín čo spim?) a zatiaľ som menil len disk a pridal pridavnu baterku a bol so mnou najďalej v Kanade.
Ale o to nejde, momentálne to vyzerá že najlepšiu kvalitu robí Asus a Acer sa v poslednej dobe pokazil. To je môj názor, nebite má pls a neurazajte sa. Dik.
neviem teraz pretože acer 5739 mam iba rok takže po novom sa ešte nepozeram a stary 5735 maka u mojho 13 ročneho synatora a zatial som nič okrem baterky nemenil a co sa tyka toho bitia a uražania prečo? každemu podla chuti tebe sedi hp tak je tvoj mne sedi acer nikomu ho vnucovať nemienim a ak zistim že sa pokazil pozriem sa po niečom inom
sfinks
11.04.10,18:19
No teraz sa uz robia lepsie acery .. ako kedysi ... ja mam napriklad HP a cca po 2.5 roku mi odisla grafika ... este uvidim kolko bdue stat oprava ...