svobodova
14.10.05,07:41
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:


Začínam pracovať v money S3, neviete mi prosím poradiť, kde môžem zadať PN a výpočet náhrady príjmu?
Iveta
14.10.05,06:11
V Karte mzdy doplniť dni neprítomnosti, zadať ako choroba. Potom v záložke Dávky doplniť DVZ a náhradu príjmu samo vypočíta.
svobodova
14.10.05,06:25
V Karte mzdy doplniť dni neprítomnosti, zadať ako choroba. Potom v záložke Dávky doplniť DVZ a náhradu príjmu samo vypočíta.
Ďakujem pekne, ešte čo je to DVZ? V záložke dávky mám iba kolónky nemocenská OČR a dopl. pri úraze.
Iveta
14.10.05,06:45
V Karte mzdy v časti Odpracované na pravej strane máš kolonku Neprítomnosť - doplníš tam dni PN (napr. 1.10 až 7.10. - dôvod neprítomnosti musí byť ako choroba), potom sa ti v Dávkach odkryje aj ľavá strana a tam sa vypočíta náhrada príjmu.

DVZ = denný vymeriavací základ pre výpočet náhrady príjmu
Pukluš
14.10.05,06:48
DVZ-denný vymeriavací základ. Ten zistíš, z podkladov pre výpočet ND.

Na karte zamestnanca určíš neprítomnosť, doplníš DVZ a v mzdách ti PN vyráta samo.
svobodova
14.10.05,07:57
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Neviete náhodou, keď mám zamestnanca, ktorý má PN, odpracuje iba časť mesiaca, nevypočíta mi za neho odvod do ZP, mám niečo opäť zle nastavené?
Ten DVZ si musím počítať ručne?
Už som ho vypočítala, ale počíta to aj tento program?
Ľuba
14.10.05,08:33
Je tam na to zostava - poklady pre výpočet ND.
Iveta
14.10.05,08:35
DVZ vypočíta aj Money.

Záleží však na tom, odkedy u vás zamestnanec pracuje. Ak pracoval už v r. 2004, výpočet je v programe bezproblémový. Ak začal v tomto roku, DVZ sa počíta podľa § 54 ods. 2, písm. b,c - radšej som si to vypočítala sama.
Ľuba
14.10.05,08:39
DVZ vypočíta aj Money.

Záleží však na tom, odkedy u vás zamestnanec pracuje. Ak pracoval už v r. 2004, výpočet je v programe bezproblémový. Ak začal v tomto roku, DVZ sa počíta podľa § 54 ods. 2, písm. b,c - radšej som si to vypočítala sama.
Áno, pokiaľ náhodou nemal neplatené voľno ...