VieraPopluharova
06.04.10,21:34
Ahojte poraďaci,

nema nahodou z Vas niekto ID, alebo osvedceny postup ako uctovat trzby cez postterminal t.j. cez platobnu kartu.Stravila som na porade pri tejto teme asi dva večere , ale bohužial k ničomu som neprišla, nakoľko kžady z Vás má na učtovanie v JU na tieto tržby svoj nazor.Logicky sa priklaňam i k jednemu i k druhemu, je mi bližší cez ID, ale to sa mi zdá rozumnejsie pri PU, takze zaver som z toho jeleň. Mam totiž nového klienta s JU a tržbami cez platobnú kartu a priznam sa ešte som to nikdy nerobila a môj softwer to ani nepozna, takže hura na ručné učtovanie.
Prosíííím ak niekto má niečo pošlite.
Ďakujem!!!!:eek::eek::eek:
veronikasad
06.04.10,20:17
Na základe doporučenia KROSu -som účtovala :
- celú tržbu ako príjem do pokladne - POZD
(mesačne, jednou sumou)
- príjem na BU - platba kartou od zákazníkov - cez priebežné položky
- časť tržby platenej cez platobnú kartu - ako výdaj z pokladne - cez priebežné položky (mesačne - jednou sumou).

Ak bola platba kartou v posledné dni mesiaca a nenabehla ešte na BU, priebežné položky vykazovali rozdiel.
VieraPopluharova
07.04.10,06:59
Velmi pekne dakujem,
mam asi 15 zivnostnikov a kazdy je iny pripad, ale ani jeden este nemal platby cez kartu, myslim tym cez postterminal, v PU je to jednoduche.
Este raz vdaka.
Enyma
08.04.10,06:40
Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



Za odpoved dakujem enyma
rodina1
08.04.10,06:50
Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



Za odpoved dakujem enyma
Nie som síce Veronika, ale odpoviem ti. Ak účtuješ tržbu z ERP pri zadávaní nového príjmu si musíš v doklade "zakliknúť" - NEKONTROLOVAť. A tiež pri vstupe do DPH - NEKONTROLOVAť. Potom ti túto chybu nebude vyhadzovať.
veronikasad
08.04.10,14:16
Veronikasad, chcela by som sa Ta spytat, ci uctujes mesacnu trzbu v alfe do pohladavok ? Ja uctujem presne tak isto ako si napisala, ale mam problem, ked trzbu nauctujem priamo v pokladni ako PPD, tak mi pri kontrole programom vykazuje chybu
doklad nema navaznost na knihu pohladavok.



Za odpoved dakujem enyma
Nie, neúčtujem ju do pohľadávok - účtujem tak ako píše Jarmilka v predch. príspevku.
VieraPopluharova
09.04.10,04:50
Jarmilka,
este jedna otazka, SZČO, teda aspoň moja, neodklada bločky s postterminalu za predaj, len vytoci dennu pasku, samozrejme i bloky za predaj, len tam nema rozlisene co islo cez hotovost a co cez terminal.Co mi poradis, mam od nich ziadat , aby odkladali bloky denne , ktore isli cez terminal a sama si ich spracovat, alebo sa da na reg. pokladni pri dennej paske nastavit rozlisenie co islo v hotovosti a co cez terminal, pretože takto sa asi zblbnem az odkontrolujem kazdy jeden blok, ktorym im platili cez terminal a ci nabehol do banky ako platba. Vies, co chcem,co najviac to zjednodusit, len neviem ako.Poradis?
Viera
veronikasad
09.04.10,04:54
Jarmilka,
este jedna otazka, SZČO, teda aspoň moja, neodklada bločky s postterminalu za predaj, len vytoci dennu pasku, samozrejme i bloky za predaj, len tam nema rozlisene co islo cez hotovost a co cez terminal.Co mi poradis, mam od nich ziadat , aby odkladali bloky denne , ktore isli cez terminal a sama si ich spracovat, alebo sa da na reg. pokladni pri dennej paske nastavit rozlisenie co islo v hotovosti a co cez terminal, pretože takto sa asi zblbnem az odkontrolujem kazdy jeden blok, ktorym im platili cez terminal a ci nabehol do banky ako platba. Vies, co chcem,co najviac to zjednodusit, len neviem ako.Poradis?
Viera
Asi závisí od SW ERP - u klienta, ktorého som minulý rok účtovala, som tento údaj na mesačnej páske mala (nebola to mesačná uzávierka z ERP - tlačil mi nejaký iný doklad)
Danielle369
09.04.10,04:58
Na registračnej pokladni máš aj položku " šek " a " kredit "...a ked mi ide platit kartou tak normálne nablokujem výslednú sumu, stlačím medzisúčet a nahodím to do položky kredit...tak máme potom na dennej a mesačnej páske aj vypísané čo sa platilo cez postterminál
VieraPopluharova
09.04.10,11:14
Dakujem pekne za pomoc, moj klient to vyriesil tak, ze mi bude hadzat blocky od platby kartou do krabice a kazdy stvrtrok mi ich da, aby som si to odkontrolovala , takze super a ze uctovnicka praca je hracka si kazdy myslí.
Takze sa tesim.