Genesis.SVK
07.04.10,09:42
Chcel by som sa opýtať na ktorých uliciach v Bratislave by ste rozhodne bývať nechceli z dôvodu väčšieho výskytu neprispôsobivých jedincov alebo drog - typ kopčianska a stavbárska (pentagon)
Chobot
07.04.10,13:13
Chcel by som sa opýtať na ktorých uliciach v Bratislave by ste rozhodne bývať nechceli z dôvodu väčšieho výskytu neprispôsobivých jedincov (rómov) alebo drog - typ kopčianska a stavbárska (pentagon)

Rómski spoluobčania nie sú jediným kritériom pre neatraktívnosť ulice či oblasti. Pred pár dňami prebiehala diskusia aj o Dudvážskej ulici:

http://www.porada.sk/t137259-byvanie-na-dudvazskej-vo-vrakuni.html#post1365538

Veľmi záleží aj od stavu budovy, takže označiť len takto ulice je ťažké. Ale typicky rómska bytovka je aj na Čapajevovej ulici v Petržalke.

Potom sú ulice, kde je jeden - dva takéto domy, zvyšok je akceptovateľný.
lujza.j
07.04.10,14:30
Chcel by som sa opýtať na ktorých uliciach v Bratislave by ste rozhodne bývať nechceli z dôvodu väčšieho výskytu neprispôsobivých jedincov (rómov) alebo drog - typ kopčianska a stavbárska (pentagon)

tak ako by som nechcela bývat v pentagone, tak by som ani nechcela bývat v ba v starom meste typ ulíc pod Michalskou a pod. 100% krčiem, to je živá katastrofa:(. nie je to vždy o cigánoch a o drogách.
Stanislav 1975
07.04.10,15:07
Rómski spoluobčania nie sú jediným kritériom pre neatraktívnosť ulice či oblasti. Pred pár dňami prebiehala diskusia aj o Dudvážskej ulici:

http://www.porada.sk/t137259-byvanie-na-dudvazskej-vo-vrakuni.html#post1365538

Veľmi záleží aj od stavu budovy, takže označiť len takto ulice je ťažké. Ale typicky rómska bytovka je aj na Čapajevovej ulici v Petržalke.

Potom sú ulice, kde je jeden - dva takéto domy, zvyšok je akceptovateľný.

Tibore,to na capajevovej sa vola modry dom,ale je od sveta izolovany-je to tam sami rom,boja sa tam chodit aj zamestnanci posty,ale v okoli nic zle nerobia az na to ze romky chodia na blizku Panonsku cestu slapat-je to samy syfilis a kvapavka a okrem toho udajne nikdy nemaju vydat :-)
Genesis.SVK
07.04.10,16:53
Nevravím že všetci rómovia sú zlí ale bohužiaľ poznám len veľmi málo takých ktorí sa začlenili do spoločnosti a neparazitujú na ostatných pracujúcich.

Mám veľmi zlú skúsenosť z Brna z Líšne kde jedného cigáňa nevedeli dostať so slušného vchodu po dobu 30 rokov (a to po celú túto dobu neplatil nájom a zamoril celý vchod inými cigánmi ktorý tam prespávali a chodili sa tam k nemu kúpať). A to nie je v Brne jediný prípad. Dá sa povedať že pre normálnych ľudí sú v Brne cigáni skutočnou hrozbou a čo je najhoršie nariadeniami s EU ich sú češi nútený rómov zvýhodňovať (EU sa proste snaží aby cigáni ostali tam kde sú pretože nikto ich nechce)

Nikdy som proti cigáňom nič nemal ale po tom čo som videl som názor zmenil. Pravdaže nehádžem ich všetkých do jedného vreca pretože viem že neprispôsobivý jedinec parazitujúci na ostatných môže byť človek akejkoľvek farby pleti. Dôležité ale je aby sa spoločnosť voči takýmto vírusom dokázala brániť a nie ako v čechách ich zvýhodňovať. Pretože táto forma vírusu je veľmi zákerná a množí sa závratne rýchlo. V počiatočných štádiách je táto choroba ešte liečiteľná ale v neskorších štádiách je smrteľná a čo je najhoršie je veľmi nákazlivá a šíri sa dokonca aj vzduchom o čom dobre vedia už aj kanada a spol.

Ale otázka ostáva rovnaká. Táto téma neni o debatovaní o neprispôsobivých jedincoch iba o ich lokalizácii v rámci bratislavi.
Ice dive
07.04.10,17:23
Nevravím že všetci rómovia sú zlí ale bohužiaľ poznám len veľmi málo takých ktorí sa začlenili do spoločnosti a neparazitujú na ostatných pracujúcich.

Mám veľmi zlú skúsenosť z Brna z Líšne kde jedného cigáňa nevedeli dostať so slušného vchodu po dobu 30 rokov (a to po celú túto dobu neplatil nájom a zamoril celý vchod inými cigánmi ktorý tam prespávali a chodili sa tam k nemu kúpať). A to nie je v Brne jediný prípad. Dá sa povedať že pre normálnych ľudí sú v Brne cigáni skutočnou hrozbou a čo je najhoršie nariadeniami s EU ich sú češi nútený rómov zvýhodňovať (EU sa proste snaží aby cigáni ostali tam kde sú pretože nikto ich nechce)

Nikdy som proti cigáňom nič nemal ale po tom čo som videl som názor zmenil. Pravdaže nehádžem ich všetkých do jedného vreca pretože viem že neprispôsobivý jedinec parazitujúci na ostatných môže byť človek akejkoľvek farby pleti. Dôležité ale je aby sa spoločnosť voči takýmto vírusom dokázala brániť a nie ako v čechách ich zvýhodňovať. Pretože táto forma vírusu je veľmi zákerná a množí sa závratne rýchlo. V počiatočných štádiách je táto choroba ešte liečiteľná ale v neskorších štádiách je smrteľná a čo je najhoršie je veľmi nákazlivá a šíri sa dokonca aj vzduchom o čom dobre vedia už aj kanada a spol.

Ale otázka ostáva rovnaká. Táto téma neni o debatovaní o neprispôsobivých jedincoch iba o ich lokalizácii v rámci bratislavi.
pozri... voľba vlastného bývania je veľmi náročná a voľba lokality je veľmi náročná, nakoľko tu stáviš veľa času..... ale nepovažoval by som to za jediné smerodajné kritérium... nakoľko môžeš mať super vychytenú lokalitu a suseda, ktorý je mafián, ktorému buchne auto:-), narkoman, cigán a pod... a nepomôžeš si, a taktiež môžeš mať lokality ako stavbárska, kopčianska, a dokonca poznám pár ľudí, čo si bývanie v tejto lokalite pochvaľujú...
v prvom rade si urči koľko vieš/si ochotný investovať do kúpi bytu, vyber si 2 - 3 nehnuteľnosti choď ich obzrieť, ako vyzerajú, čo je v okolí (škola, škôlka, obchod zdravotné stredisko, krčma:-) pobzeraj sa po okolí popýtaj sa na webe na názory, zisti v čiernej kronike čo sa o danej ulici píše a potom kúp a budeš si pochvaľovať...
Ono nie je veľa ľudí, ktorí v rámci BA vystriedali xy ulíc, aby ti vedeli povedať, že tu je to naj a tu nie.. lebo každá líška svôj chvost chváli, každý vyrastal v nejakom prostredí na nejakej ulici a túto ti vychváli do nebies, lebo túto pozná a lokality ako pentagon ti budú všetcia zatracovať i keď tam boli možno raz dvakrát v živote, alebo susedovho kamaráta známi má bratranca a tomu sa stalo to alebo ono.....
Theoo
07.04.10,17:28
Si protirečíte. Na jednej strane nehádžete všetkých do jedného vreca, na druhej strane v prvom príspevku dávate jasne najavo koho vedľa seba nechcete mať. Mám to šťastie, že vyzerám ako Róm a dokonca aj pracujem, platím dane a živým sa slušne. O tom ako niektorí viete svoju nenávisť dávať na ulici najavo už viem svoje. Zaujímavé je aj to, že Rómske deti sa vedia v Kanade lepšie učiť, a bohužiaľ možno to bude pre niektorích šokujúce, nie je to tým že by boli uprednostňované, ale tým že sa k nim pristupuje ako k ľuďom, nie sú zaostalé. A posledná poznámka na parazitovaní, myslím že Rómovia nepatria k Elite ktorá rozhoduje či bude stredná trieda žobrať alebo nie. A všetci dobre vieme možno okrem niektorích, kto má svetové bohatstvo v rukách a vykorisťuje tak všetkých obyvateľov tejto zeme na úkor druhých. Tu na porade často vidím ako sa na toto etnikum vyjadrujete, ale je to vaša voľba ktorá samozrejme pramení z určitej frustrácie a skúseností. Až doteraz som nemal potrebu sa vyjadrovať, ale bohužiaľ niekedy mám pocit, že aj tu na porade záleži iba na tej farbe.
Genesis.SVK
07.04.10,17:30
Tá čierna kronika ulíc to by ma zaujímalo čo to je :) ... ono bolo by dobré vedieť povesť ulíc lenže zistil som že je ťažké ju zistiť aj za pomoci takého silného pomocníka akým je ujo google.

Ak máš nejaké stránky kde sa o ulici dozviem čo najviac tak prosím daj vedieť Ice :)
Lenka*1
07.04.10,17:46
Tá čierna kronika ulíc to by ma zaujímalo čo to je :) ... ono bolo by dobré vedieť povesť ulíc lenže zistil som že je ťažké ju zistiť aj za pomoci takého silného pomocníka akým je ujo google.

Ak máš nejaké stránky kde sa o ulici dozviem čo najviac tak prosím daj vedieť Ice :)

Cierne kroniky byvaju uverejnovane v mestskych novinach, alebo ako so ta vola... v Ruzinovskych, Karloveskych a tak...
plada
08.04.10,04:05
Nedá mi zareagovať, nie som rómka, bývam vo Vrakuni, blízko Pentagonu, áno, je to tam strašné, nemám dobré skúsenosti s rómami, jedna rodina býva v našom dome, ale môžem povedať, že dve "biele rodiny" vydali toľko problémov v našom dome, že by som mohla rozprávať... Moja najlepšia kamarátka bola rómka. Nie je to o etnikách, je to o ľuďoch, sme všelijakí, darmo budeš bývať v super dome, len s bielymi, ak tam napr. budeš mať za suseda rodinu s vreštiacimi deťmi, alebo alkoholika, alebo stačí, aby sused mal fredku, môžeš sa zblázniť.
Genesis.SVK
08.04.10,04:47
Ešte raz k rómom pretože vidím že som sa k nim vyjadril nepresne čo by sa mohlo slušných rómov dotknúť a to nechcem.

To prečo sa snažím uliciam s väčšou koncentráciou rómov vyhnúť je založené na pravdepodobnosti. To že róm bude neprispôsobivý občan parazitujúci na ostatných je ďaleko viac pravdepodobné ako že to bude biely občan. Logicky sa teda snažím takým uliciam vyhnúť. Ako som písal hore s bielymi som zatiaľ problém pri bývaní nemal iba s rómami. I keď na druhej strane som poznal dvoch rómskych občanov ktorý boli super a veľmi šikovní.

Ale ako vravím keďže nechcem aby sa rómovia ktorí sú slušní cítili dotknutí tak opravujem pôvodnú otázku z

Chcel by som sa opýtať na ktorých uliciach v Bratislave by ste rozhodne bývať nechceli z dôvodu väčšieho výskytu neprispôsobivých jedincov (rómov) alebo drog - typ kopčianska a stavbárska (pentagon)

na

Chcel by som sa opýtať na ktorých uliciach v Bratislave by ste rozhodne bývať nechceli z dôvodu väčšieho výskytu neprispôsobivých jedincov alebo drog - typ kopčianska a stavbárska (pentagon)

Myslím že teraz to už je fér :)

Neprispôsobivý občan - človek akejkoľvek farby pleti ktorý znepríjemňuje život ostatným slušným jedincom v jeho okolí (do tejto skupiny nepatria politici, to je iná vyššia trieda škodcov viac organizovaná :) hehe
Theoo
08.04.10,07:32
Ďakujem
Ice dive
08.04.10,12:19
Tá čierna kronika ulíc to by ma zaujímalo čo to je :) ... ono bolo by dobré vedieť povesť ulíc lenže zistil som že je ťažké ju zistiť aj za pomoci takého silného pomocníka akým je ujo google.

Ak máš nejaké stránky kde sa o ulici dozviem čo najviac tak prosím daj vedieť Ice :)
také stránky proste neexistujú... dozvieš sa to tak ako písala Lenka*1 v konkrétnych novinách avšak to je tiež len skreslený obraz, lebo sa popisujú skutočnosti, ktoré sa už stali... a budeš posudzovať len na základe jednej dvoch udalostí ale inak to môže byť kľudná ulica...

skôr formuluj tvoju otázku takto:
chcel by som kúpiť byť na ulici xy - kto tu na porade býva na ulici xy koľko rokov a ako sa Vám tu býva... sú tam neprispôsobivý občania? a pod...

dostaneš skôr nejakú použiteľnú odpoveď na tvoju otázku...

pri tvojej otázke ako si ju položil ty sa skôr dozvieš len nejaké "zaručené" info, ale podľa mňa nič smerodajné... lebo každý ti vychváli tú ulicu, kde teraz býva, alebo býval... ľudí čo bývali v BA na niekoľkých uliciach, ktorí by mohli porovnať (napr. 2-3 roky na jednej ulici) je veľmi málo dovolím si tvrdiť že je ich priam minimum... alebo sa opýtaj nejakých cezpoľných, ktorí striedali rôzne podnájmi...
V podstate sa ti môže stať, že na ulici xy sa býva úplne super, vyberieš si tam byt kúpiš a budeš mať tú smolu, že to bude v nešťastnom vchode...
Genesis.SVK
08.04.10,12:56
ICE pochop to ne nereálne zakladať novú tému na každú ulicu kde budem uvažovať o kúpe bytu :) ... podľa mňa otázka bola položená optimálne
Ice dive
08.04.10,13:20
ICE pochop to ne nereálne zakladať novú tému na každú ulicu kde budem uvažovať o kúpe bytu :) ... podľa mňa otázka bola položená optimálne
no môžeš to hodiť aj do jednej témy... :-) a zase nepredpokladám že sa budeš pýtať na každú jednu ulicu... reálne sa opýtaj na tie kde si bol na obhliadke a kde sa ti to pozdáva.... v súčasnosti je trh kupujúceho t.j. nemusíš kupiť o 5 minút 12 lebo by ti to niekto iný vyfúkol...
v prvom rade si skús ujasniť čo vlastne hladáš a v akej lokalite.. napr. 3 izbový byt, novostavba/starý, do 70,80,90 000 €... poschodie výťah a pod... kde napríklad máš teraz dejisko tvojich záujmov... (kamaráti, kde si vyrastal, kde robíš ty, kde žena/priateľka) ak napr. robíš vo VW v DNV... tak by som si asi nekupoval byt niekde na druhom konci mesta...
Chobot
08.04.10,13:42
ICE pochop to ne nereálne zakladať novú tému na každú ulicu kde budem uvažovať o kúpe bytu :) ... podľa mňa otázka bola položená optimálne

Nemusíš na každú ulicu novú tému. Nájdeš ponuku, uvedieš ulicu a snáď sa niekto nájde, kto pozná tú ulicu. AK nájdeš inú ponuku, dáš nový príspevok s novou ulicou a zase sa niekto vyjadrí.
Julian
08.04.10,19:34
Sú aj ďalšie faktory, ktoré môžu riadne znepríjemniť bývanie. Mám skúsenosti z rôzných adries v BA.
Prvá z Karlovej Vsi Karloveská oproti novému kostolu- Tu sa neskutočne vykradali autá (zo starej škodovky zmizla autobateria, z novej oktavie po mesiaci zmizla rezerva, o týždeň puklice, nasledovali vylomené zámky a o štyri mesiace zmizlo aj auto. Pridal by som aj večerný rachot električiek a vtedy neúnosné zápchy (r. 2000). Dosť dôvodov na odchod.
Na Martinengovej ulici (nad Patrónkou?) obrovske problémy s parkovaním (aspoň z môjho pohľadu), ale ináč v pohode.
Ďalšia adresa Břeclavská pod Slavínom (rodinný dom)- tri domy a dve záhrady napojené na jeden vodomer- neskutočne vysoké platby a dlhy za vodu= odstávka vody a nútený odchod.
Posledná stanica kúpa bytu v Petržalke Andrusovova (od r. 2005)- zatiaľ žiadná krádež, 10 min. do centra s MHD, žiaden hluk z dopravy- v noci kľud (slepá ulica), všetky služby 1*, Chorvátske rameno blízko, Draždiak na dosah. Za nevýhodu považujem hrozbu zahusťovania.
Petržalka a Ružinov mi pripadajú dosť veľkolepo (zástavba, komunikácie, rozľahlosť atď)
Čo sa týka neprispôsobivých tak tí sú postupne vytlační už tým, že investovaním do domov nestíhajú a sú nútení postupne lokalitu opustiť.
Stanislav 1975
08.04.10,20:26
Sú aj ďalšie faktory, ktoré môžu riadne znepríjemniť bývanie. Mám skúsenosti z rôzných adries v BA.
Prvá z Karlovej Vsi Karloveská oproti novému kostolu- Tu sa neskutočne vykradali autá (zo starej škodovky zmizla autobateria, z novej oktavie po mesiaci zmizla rezerva, o týždeň puklice, nasledovali vylomené zámky a o štyri mesiace zmizlo aj auto. Pridal by som aj večerný rachot električiek a vtedy neúnosné zápchy (r. 2000). Dosť dôvodov na odchod.
Na Martinengovej ulici (nad Patrónkou?) obrovske problémy s parkovaním (aspoň z môjho pohľadu), ale ináč v pohode.
Ďalšia adresa Břeclavská pod Slavínom (rodinný dom)- tri domy a dve záhrady napojené na jeden vodomer- neskutočne vysoké platby a dlhy za vodu= odstávka vody a nútený odchod.
Posledná stanica kúpa bytu v Petržalke Andrusovova (od r. 2005)- zatiaľ žiadná krádež, 10 min. do centra s MHD, žiaden hluk z dopravy- v noci kľud (slepá ulica), všetky služby 1*, Chorvátske rameno blízko, Draždiak na dosah. Za nevýhodu považujem hrozbu zahusťovania.
Petržalka a Ružinov mi pripadajú dosť veľkolepo (zástavba, komunikácie, rozľahlosť atď)
Čo sa týka neprispôsobivých tak tí sú postupne vytlační už tým, že investovaním do domov nestíhajú a sú nútení postupne lokalitu opustiť.

Nieje nad Petržalku...,to máš pravdu Julian...-ja kuknem z okna na draždiak,vybehnem z baráku a o 3 min. som v lese-hovorím v lese,nie v nejakom vysušenom parku,služby geniálné,2 min. od baráku čapované Krušovice(žiadny patok:D)-susedia perfektní,práveže mi vadí,že až moc slušní niekedy-občas sa dojdu sťažovať,že sme moc hluční,ale to im prepáčim...-čo sa týka toho parkingu,to je troška problém,ale zasa o ulicu dalej je obrovské parkovisko a nemusím mat auto pred vchodom-ten moj črep mi aj tak nikto neukradne---ja by som petržalku nemenil...
Fellini
09.04.10,14:26
pridám svoju trošku do mlyna. Prúser je aj to, že v Blave je kopec tehlových bytoviek z 50. rokov, relatívne v dobrých lokalitách, kde sa však vôbec nedá žiť. Nie však kvôli neprispôsobivým občanom tmavšej pleti, či dílerom. Sú to zle postavené malé byty, kde počujete úplne všetko. Typický príklad je Hálkova pri Poluse. Žili sme tam 8 rokov a presne sme vedeli, kto si kýchol, o čom debatujú susedia, čo beží v telke atď. Spať sme mohli len so štupľami v ušiach, respektíve sme vždy na víkend odchádzali preč, aby sme si oddýchli. Katastrofa. Pritom sú to vychytené byty, ktoré sa aj počas krízy predávali ako teplé žemle. V našom vchode sa za 8 rokov vymenili úplne všetci majitelia, v niektorých bytoch aj 3x. Takže moja rada - povypytovať sa na hluk, aké sú hrubé priečky a v každom prípade asi tam radšej nebývať vôbec. Sme teraz na dedine, kúsok od Blavy a ja môžem celú noc spať bez toho, aby ma zobudila žúrka, či len to, že sused vyžiera chladničku.
Julian
10.04.10,15:00
Nieje nad Petržalku...,to máš pravdu Julian...-ja kuknem z okna na draždiak,vybehnem z baráku a o 3 min. som v lese-hovorím v lese,nie v nejakom vysušenom parku,

mimotemy Ten Draždiak ma najviac dráždi a láka. Je rozdiel 1000 m preplávať v bazéne (20 dĺžok) a jazero tam a späť.
Len ktovie do kedy to ostane tak.
lujza.j
10.04.10,16:12
mimotemy Ten ma najviac dráždi a láka. Je rozdiel 1000 m preplávať v bazéne (20 dĺžok) a jazero tam a späť.
Len ktovie do kedy to ostane tak.

pozor ale ten Draždiak, tiež má svoju chybičku krásy elektr. dróty ponad :D
ceeeep
30.08.11,16:01
A čo Vajnory a konkrétne Rybničná ulica? Z akého dôvodu sú tam ceny nehnuteľnosti o poznanie nižšie ako inde?
ivka70
30.08.11,16:15
A čo Vajnory a konkrétne Rybničná ulica? Z akého dôvodu sú tam ceny nehnuteľnosti o poznanie nižšie ako inde?

Myslim si, ze to to Vajnorami vseobecne, lebo pristup odtial cez jeden kruhovy objazd do BA nie je prave idealny a su tam deno denne zapchy.
A dalsou vystavbou sa to bude len zhorsovat.
A ked uz Vajnory a teda dedina, tak ist do bytovky nie je uplne idealne :)
myara
30.08.11,17:33
A čo Vajnory a konkrétne Rybničná ulica? Z akého dôvodu sú tam ceny nehnuteľnosti o poznanie nižšie ako inde?
podla mna je to lokalitou, lebo nic tam nie je, je to panu Bohu za chrbtom, vzdy tam boli ceny nizsie ako inde
TomasHC
31.08.11,04:54
Čokoľvek pri diaľnici, obchvate alebo hlavných ťahoch je za trest...
Ice dive
31.08.11,05:18
A čo Vajnory a konkrétne Rybničná ulica? Z akého dôvodu sú tam ceny nehnuteľnosti o poznanie nižšie ako inde?
kedysi cca 8 rokov dozadu bolo všeobecne známe, že Pentagon, Rybničná a Kopčianska sú drogové getá Bratislavy, a že tam býva xy neprispôsobivých občanov... ako je to v súčasnosti s touto ulicou ti neviem povedať, ale podľa mňa ísť bývať do paneláku je vždy hop alebo trop lebo nevieš na akých susedov natrafíš... podľa mňa orientuj sa podľa vchodu ako to tam vyzerá a podľa toho vyberaj...
TomasHo
31.08.11,05:29
Byval som par rokov na Rovniankovej, o ktorej sa vravelo, ze to je horsia ulica Petrzalky, domovnikom bol skvely Rom, ktory mal tusim 5 deti, a nad hlavou som mal bieleho idiota, ktory cely den nic nerobil len hykal ako somar (prisaham, netusim, ci tam vzpieral alebo mlatil decka). Takze tolko k farebnemu rozlisovaniu susedov.

Ked som odisiel, dom sa vzmohol, zriadil vratnicu, zateplil. Ale do 12poschodaku by som uz nesiel ani zadarmo.
Na druhej strane, vyrastal som na konci petrzalky v 4poschodovom dome, ktory je doteraz v povodnom stave, na stvrtom sa usadil nejaky arab co mlati svoju zenu a na prvom byvali prostitutky aj s pasakom, a hoci z balkonu je vyhlad na jamu a v okoli su obchody, skolka aj skoly, asi by som nebral ani to.

Teraz byvam pri trnavskom myte, v starom betonovom dome (jeden z prvych "panelakov"), problemom je, ze od susedov vsetko pocut, dom pada na hubu (lebo je plny starsich ludi a podnajomnikov, takze rekonstrukcie ziadne).

Ale tipnem, ze TomasHC skor hlada byt na prenajom, ved dom postavil (ci stavia), no v takom pripade sa jednoducho treba ist pozriet na lokalitu a omrknut to - ked posedavaju vonku alkaci, fetaci a zberaci kovov, tak by som asi hladal dovod a vyhol sa miestu oblukom. Tiez by som pozeral, ci je dom prerobeny a ako - vidim to u nas, prerabka vyzaduje sucinnost obyvatelov a ked nie je tak sa z domu stava geto.
Ice dive
31.08.11,05:40
ale aj byt na prenájmy a najmä v BA kde je z čoho vyberať, musí byť pre budúceho podnájomníka atraktívny - v zaujmavej lokalite, ak prenajímateľ nechce podnájomníka každú chvíľu meniť...
lujza.j
31.08.11,08:17
a kde sú na Rybničnej nejaké paneláky? ved tam mi to pripadá ako keby to boli všetko ubytovne.
Timer3
31.08.11,09:32
Inac Londyn sa mi zda ma cez google maps tuto mapu kriminality a podobne, mohlo by byt nieco take aj u nas o kazdom meste.
ceeeep
01.09.11,11:34
dakujem vam vsetkym :) uz som si aj sam pozistoval, že na tej rybničnej to je vlastne skoro ako ubytovna, dlhe uzke byty naskladane vedla seba, dalekoooo, nárazova msestska cast, zly pristup do mesta...proste ghetto, ako najvhodnejsie miesto na byvanie sa mi javi asi ruzinov, ale ten je najdrahsi
TomasHo
01.09.11,15:23
ceeeep, skus pozriet tiez okolie Sibirskej (medzi Pionierskou a Racianskou), pripadne trojuholnik medzi Vajnorskou a Kukucinovou a Vajnorskou a Trnavskou(?), teda Nove mesto. Tiez mi vravia, ze zaciatok Petrzalky (Petrzalske korzo, nove budy naproti auparku, pozdlz dialnicne) je dobre miesto na byvanie, a cekni mozno aj okolie Drienovej.

Zavisi ci hladas starsi dom, alebo len novostavbu.