emarosl
07.04.10,11:03
Prosim, poradite mi? S.r.o. vyplatila odmenu prokuristovi za vykon funkcie. Je tato odmena danovym vydavkom s.r.o.?

Ak ak by ostala tato odmena nezaplatena (ale bola by zauctovana v nakladoch spolocnosti), je to pripocitatelna polozka k zakladu dane z prijmov z titulu nezaplatenia?

Asi nie, vsak? Ved to nie je provizia za sprostredkovanie (aj keby to bolo vyplatene na zaklade mandatnej zmluvy). Alebo sa mylim?
Andyke
07.04.10,11:57
§ 5
Príjmy zo závislej činnosti
(1) Príjmami zo závislej činnosti sú

a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania,
b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,
emarosl
09.04.10,07:20
Dakujem pekne, len ja by som to potreboval z pohladu dane z prijmov pravnickych osob - s.r.o. tuto odmenu zauctovala na ucet nakladov a chcel by som Vas poprosit o nazor, ci sa jedna o danovy vydavok (prip. o danovy vydavok po zaplateni...).

Ja som v § 21 zakona o dani z prijmov nenasiel odmeny prokuristom, tak si myslim, ze by to mohol byt danovy vydavok, ale neviem....

Prosim, poradite mi?
IvoM
09.04.10,07:52
Príjmem prokuristu podľa §5.1.b je daňový náklad a nemusí byť zaplatený na to aby bol daňovo uznaný v príslušnom zdaňovacom období.
emarosl
09.04.10,08:59
Príjmem prokuristu podľa §5.1.b je daňový náklad a nemusí byť zaplatený na to aby bol daňovo uznaný v príslušnom zdaňovacom období.

Ďakujem veľmi pekne!