citterberg
07.04.10,11:51
Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne
Timka1
07.04.10,09:57
Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne

aj na DoPČ a DoVP je možné podpísať Vyhlásenie, ale len v tom prípade ak už dotyční zamestnanci nepodpísali niekde inde.

ak nemôžu podpísať z titulu, že majú podpísané napr. u hlavného zamestnávateľa, je potrebné z odmeny zraziť daň a odviesť štátu, vysporiada sa to v RZD alebo v DP, kde sa zrážková daň môže považovať za preddavkovú
Anja111
07.04.10,09:59
Prosím pekne, viete mi niekto poradiť ako je to pri dohodároch: dohoda o pracovnej činnosti, o brigádnickej práci študenta..., či sa za nich odvádza zrážková daň aj v prípade ak mi podpíšu VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV??, teda či si aj oni môžu uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka mesačne??, alebo je potrebné odvádzať zrážkovú daň a nárok na vrátenie budú mať až následne pri daňovom priznaní?? ďakujem pekne
Ak nemajú podpísané Vyhlásenie u iného zamestnávateľa, tak ho môžu podpísať. Nevadí, že pracujú iba na dohodu. Aj dohodári si môžu uplatňovať NČ mesačne...
citterberg
07.04.10,10:00
takže v tom prípade že pracujú iba u mňa nemusím odvádzať zrážkovú daň za takéto odmeny?
Anja111
07.04.10,10:01
takže v tom prípade že pracujú iba u mňa nemusím odvádzať zrážkovú daň za takéto odmeny?
Nie.
citterberg
07.04.10,10:28
veľmi pekne ďakujem...