miso21
07.04.10,14:06
Mojim podnikatelskym zamerom je nakup a predaj materialov, dezinfekcnych prostriedkov a techniky pre stomatologov. Je potrebna nejaka registracia, pripadne povolenie nejakou statnou organizaciou (ŠUKL...). Co musim splnat, aby som mohol v tejto oblasti podnikat?
Vie niekto poradit v tomto smere, budem povdacny. Dakujem
Kazu
07.04.10,16:35
Mojim podnikatelskym zamerom je nakup a predaj materialov, dezinfekcnych prostriedkov a techniky pre stomatologov. Je potrebna nejaka registracia, pripadne povolenie nejakou statnou organizaciou (ŠUKL...). Co musim splnat, aby som mohol v tejto oblasti podnikat?
Vie niekto poradit v tomto smere, budem povdacny. Dakujem

Aký materiál chceš nakupovať a predávať, od koho budeš nakupovať a komu predávať? Budeš to mať veľkoobchod, maloobchod, budeš mať zriadený veľkosklad? Skús stránku Ministerstva zdravotníctva, prípadne aj stránku ŠUKLu.
miso21
08.04.10,05:57
Zatial ide o nakup materialov pre stomatologov, vsetky su certifikovane EU certifikatmi a bezne predavane na Slovensku. Velkosklad zatial robit nebudem. Ide o nakup tychto materialov v zahranici a predaj koncovym zakaznikom stomatologom ( najprv na Slovensku, neskor mozno aj v Cesku). Teda nie som vyhradnym distributerom nejakej znacky materialov. SUKL som skusal, telefonicky mi vysukali, co vsetko musim splnat a potom ma odkazali na legislativu na ich strankach, avsak tam som nic nenasiel co by sa viazalo na moj pripad.
Min. zdravotnictva ma odkazalo na SUKL, tam som telefonicky rozpraval s nejakym ved. odd. na moje mailove otazky vobec nereaguju.