masajo
07.04.10,18:17
Môžete nám, prosím, poradiť, čo najlepšie účinkuje na zápchu u 6 mesačného dieťaťa? Vývar z ovsených vločiek zabral raz, už to nefunguje. Máte nejaký lepší recept?
Ďakujem veľmi pekne.
Lenka1979
07.04.10,16:26
Môžete nám, prosím, poradiť, čo najlepšie účinkuje na zápchu u 6 mesačného dieťaťa? Vývar z ovsených vločiek zabral raz, už to nefunguje. Máte nejaký lepší recept?
Ďakujem veľmi pekne.

Neskúšali ste kvapky Hylak? Myslím,že ho môžu aj detičky vo veku 6 mesiacov. Ide kuk na letáčik.;)
Lenka1979
07.04.10,16:29
Bohužiaľ, je až od dvoch rokov. Tak radšej neskúšajte, hoci sú to výborné kvapky.
zdenka131
07.04.10,16:30
Želám pekný večer.

Proti zápche u deti pomáha: kamilkový čaj, čerstvé ovocie a zelenina primerane veku, kaša z ovsených vločiek,

vývar z ovsených vločiek- 1 PL ovsených vločiek namočiť na 30min v 300 ml dojčenskej vody. Potom v tej istej vode variť 30min, precediť.
Danielle369
07.04.10,16:42
odvar z ovsenych vlociek, co uz bolo spomenute a Nutrilon Comfort (specificke dojc.mlieko pomahajuce pri kolikach a zapche).
zdenka131
07.04.10,16:48
Pri zápche je vhodná aj masáž bruška a cvičenie nožičkami – skrčiť, vystrieť.

Tiež pomáha pridávanie strúhanej mrkvy do jedla, zvýšenie príjmu tekutín.
a_je_to
07.04.10,19:20
Poradím praktickú odskúšanú dlhodobú skúsenosť. Syn mal veľké trápenie zo Sunaru, zápchy tak suché a ťažké, že som to musel z neho vyberať, pomáhať masírovaním bruška, čípkami, aj prstami. Potom mi pomohol čaj zo senovky gréckej, dostať v lekárni ako list senny, folium sennae. Z toho som mu varil čaj a do neho sme mu rozrábali Sunar. Bolo to pred 20 rokmi. Bez problémov to z neho vychádzalo, ale treba robiť prestávky, inak si organizmus zvykne. Tak týždeň s čajom a 4 dni bez neho, potom znova. Ten čaj pil s prestávkami takmer rok a bol pokoj, žiadne vedľajšie účinky. Doporučujem aspoň tri dni odskúšať, podľa návodu.