Genesis.SVK
07.04.10,19:40
Mám uložené peniaze na dvoch sporiacich účtoch. Jeden je ING konto a druhý je Emax plus od mbanky. Bohužiaľ z toho od mBanky som nervózny pretože nemám nejak istotu v tej banke (i keď doposiaľ som s ňou problémy nemal) a tak hľadám za tento účet nejakú alternatívu. Ak by mal niekto nejaký nápad tak sem s ním. Jedným slovom chcem si šporiť a potreboval by som odporučiť nejakú dobrú formu šporenia :) Bohužiaľ nemôžem dať všetko na Ing konto pretože sa jedná pre mňa dosť vysoký obnos peňazí a bola by blbosť ich dať do jedinej banky.
Lenka*1
07.04.10,18:30
od viacerych znamych som pocula dobre slova na sporiaci ucet v Istrobanke, teda teraz CSOBcky.
inak, uz to tu bolo kdesi pisane, toto je dobra stranka na porovnanie: www.totalmoney.sk
sfinks
07.04.10,21:27
Ja mam v Mbank ... a kedze jeto banka garantovana statom tak sa nemusim do istej sumy bat o sovje penaize :)
Genesis.SVK
08.04.10,04:25
No práveže mBank je garantovaná úplne nanič rozhodne nie štátom. Je garantovaná poľským fondom ochrany vkladov čo by bolo ok ale v prípade krachu banky ti rôznymi prepočtami vyplatia tvoje peniaze v zlotých to znamená že už strácaš na prevode eura na zloté a potom následne zlotého na euro čo pri väčšej sume určite nebude málo (ak teda vôbec od nich peniaze vytlčeš pretože predsa ti za tie peniaze ručí zahraničný fond)

Ako doteraz som bol s tou bankou spokojný ale ako vravím necítim sa v nej bezpečne pri množstve peňazí ktoré v nej mám. A keďže som sa dočítal že dnes opäť znížili úrok tak v podstate už pre mňa úplne prestala byt zaujímavou čo sa týka šporenia. (pokiaľ ale v nej jedinec má menší obnos peňazí a používa jej bežný účet mKonto tak je to podľa mňa pre neho výhodné)
sfinks
08.04.10,05:05
No az teraz osm s ivsimol ze je tam len 1.6% .. to mas pravduyu uz sa tam neoplati viac sporit .. aj ja idem presunut ucet ... je tosmiesna suma ...
Ingrid Ondruskova
08.04.10,05:13
Ja som uložila prašule /nič moc/ cca pred 2 týždňami vrámci VÚB na 3 roky s ročným úrokom 2,75%, nie je to veľa, ale dnes si človek
veľmi nevyberie, mám to poctivo "prekukané" aj v iných bankách,
takže budem milo prekvapená, ak niekto poradí rádovo vyšší úrok...Ooooch, to boli časy, keď banky v 90.rokoch ponúkali 12-16%!!!!
sfinks
08.04.10,05:31
Ja som uložila prašule /nič moc/ cca pred 2 týždňami vrámci VÚB na 3 roky s ročným úrokom 2,75%, nie je to veľa, ale dnes si človek
veľmi nevyberie, mám to poctivo "prekukané" aj v iných bankách,
takže budem milo prekvapená, ak niekto poradí rádovo vyšší úrok...Ooooch, to boli časy, keď banky v 90.rokoch ponúkali 12-16%!!!!

Zalezi kolko penazi si tam vlozila ... tak napriklad ked vlozis 1000e po dobu 3 rokov ... tak je aj 3% urok ... od Poštová banka Termínovaný vklad (TVPOS)...
Genesis.SVK
08.04.10,05:32
No sfinx k máš na mysli emax plus tak tam už je len 0,8 percenta .) ale budiž už keď prehliadnem ten smiešny úrok ale pre mňa je dôležitá bezpečnosť. I keď lepšie povedané ten pocit bezpečia :) pretože skutočné bezpečnosť uloženia finančných prostriedkov ti nezaručí nik.
sfinks
08.04.10,05:38
No sfinx k máš na mysli emax plus tak tam už je len 0,8 percenta .) ale budiž už keď prehliadnem ten smiešny úrok ale pre mňa je dôležitá bezpečnosť. I keď lepšie povedané ten pocit bezpečia :) pretože skutočné bezpečnosť uloženia finančných prostriedkov ti nezaručí nik.

Nuz je moznost aj 1.6 % ... ale to je uz smiesna suma ... to je na rok ... ale mas pravdu to sa uz neoplati ...
Genesis.SVK
05.05.10,09:13
No tak emax plus už len 0,5 percenta :) ... ide to dole vodou :) ... no čo nejaké nové nápady ohľadne sporenia nemá nik ? ... prezradte kto má kde uložené svoje úspory :)
Chobot
05.05.10,10:00
No tak emax plus už len 0,5 percenta :) ... ide to dole vodou :) ... no čo nejaké nové nápady ohľadne sporenia nemá nik ? ... prezradte kto má kde uložené svoje úspory :)

Možno sa ti to bude zdať čudné, ale ja som rád, že sú nízke úrokové sadzby. To znamená, že je nízka inflácia a tvoje uložené peniaze nestrácajú až tak na hodnote. Nie, že by som nechcel viac na úložkách zarobiť, ale je to nestranný pohľad.

Na peňažných úložkách veľa nezarobíš. Ale na druhej strane máš istotu výnosu. Existujú aj výnosnejšie investície, ale tie sú rizikovejšie - buď nemáš istý výnos, alebo dokonca môžeš aj stratiť.

Z dlhodobejších produktov je tu napr. stavebné sporenie. Pri súčasnej štátnej prémii je to stále výnosnejšie, ako ktorýkoľvek bankový vklad. Len to je dlhodobejšie, a výška vkladu je obmedzená (treba vkladať ročne optimum, ak máš viac prostriedkov, už to nie je tak výnosné).
dalid
05.05.10,11:17
Z dlhodobejších produktov je tu napr. stavebné sporenie. Pri súčasnej štátnej prémii je to stále výnosnejšie, ako ktorýkoľvek bankový vklad. Len to je dlhodobejšie, a výška vkladu je obmedzená (treba vkladať ročne optimum, ak máš viac prostriedkov, už to nie je tak výnosné).

Obmedzenie vysky vkladu, kedy uz dosahujem max zhodnoteni (tusim okolo 532 Eur - pri vacsej sume aj tak clovek o moc viac nedostane) sa do trochu obist pozakladanim viacerych sporeni na clenov rodiny. Takze sa potom da viackrat cerpat statna premia.
Chobot
05.05.10,11:29
Obmedzenie vysky vkladu, kedy uz dosahujem max zhodnoteni (tusim okolo 532 Eur - pri vacsej sume aj tak clovek o moc viac nedostane) sa do trochu obist pozakladanim viacerych sporeni na clenov rodiny. Takze sa potom da viackrat cerpat statna premia.

Áno, len musíš mať rodinu.... :rolleyes:
Laco-monter
06.05.10,19:03
Keeby chcel niekto priložiť aj nápad na nejaký dobrý sposob zarábania...
Heni
06.05.10,19:29
Áno, len musíš mať rodinu.... :rolleyes:
"rodina" sa nájde... neviem, či je to možné aj teraz, ale pred cca 5 rokmi bolo možné rozdeliť zmluvu aj na netere, synovcov, bratrancov... t.j. nielen rodičia+deti, ale aj širšia rodina. Známej sa takto podarilo rozdeliť zmluvu na 11 rodinných príslušníkov...
adi11
06.05.10,19:46
a výška vkladu je obmedzená (treba vkladať ročne optimum, ak máš viac prostriedkov, už to nie je tak výnosné).
__________________
Chobot
tiez si myslim, ze stavebne sporenie je najvyhodnejsie, sporime 10 rokov, ale neviem o ziadnom obmedzeni, je to nieco nove ?
Laco-monter
06.05.10,19:50
stavebné sporenie bolo výhodne keď bola štátna premia 6000 Sk na jednu zmluvu.

to skončilo v r.2000

Ale niečo na tom bude,lebo čo ja poznám najväčších držgrošov, títo všetci mali peniaze v stavebnom sporení.
dalid
07.05.10,04:40
a výška vkladu je obmedzená (treba vkladať ročne optimum, ak máš viac prostriedkov, už to nie je tak výnosné).
__________________


Jasne - pozakladas si zmluvy na rodicov (ak sa da) manzelku, brata... a mas hned 5 sporeni a beries 5x rocnu presmiu... samozrejme treba mat dobre vztahy v rodine..

Heni - nerozumiem aky malo zmysel delit zmluvu na x ludi? Nebolo jednoduchsie na kazdeho zalozit samostatnu zmluvu:
Chobot
07.05.10,07:01
stavebné sporenie bolo výhodne keď bola štátna premia 6000 Sk na jednu zmluvu.

to skončilo v r.2000

Ale niečo na tom bude,lebo čo ja poznám najväčších držgrošov, títo všetci mali peniaze v stavebnom sporení.

Ja som mal v tom čase 3 zmluvy (ja + 2 rodičia) a oplatilo sa. Aj teraz máme celá rodina stav. sporenie. Síce z neho netečie, ako vtedy, ale kvapká stále. Ešte stále sa na tom dá trochu trhnúť.
Heni
07.05.10,07:29
Jasne - pozakladas si zmluvy na rodicov (ak sa da) manzelku, brata... a mas hned 5 sporeni a beries 5x rocnu presmiu... samozrejme treba mat dobre vztahy v rodine..

Heni - nerozumiem aky malo zmysel delit zmluvu na x ludi? Nebolo jednoduchsie na kazdeho zalozit samostatnu zmluvu:

no, pri správnom načasovaní a presúvaní jej jeden vklad zarobil za 1 rok 11x štátnu prémiu...
Chobot
07.05.10,07:36
no, pri správnom načasovaní a presúvaní jej jeden vklad zarobil za 1 rok 11x štátnu prémiu...

:confused::rolleyes::rolleyes: ... ako získaš jedným vkladom 11x štátnu prémiu???
Heni
07.05.10,18:56
:confused::rolleyes::rolleyes: ... ako získaš jedným vkladom 11x štátnu prémiu???

svoju dostatočne „starú“ zmluvu rozdelila na 11 kusov, na prvú vložila optimálny vklad, po týždni dala túto prerozdelenú zmluvu zrušiť a vklad si nechala preniesť na druhú zmluvu, po týždni zrušila a nechala previesť.... atď, až kým ten jeden vklad neobišiel za rok všetkých 11 rodinnopríslušníckych zmlúv... žiaľ, v súčasnosti je to už vzhľadom na výšku št.prémie a zároveň výšku poplatkov za tieto úkony nerentabilné...
a potom, máloktorý pracovník stavebky tento spôsob získavania štátnej prémie „dobrovoľne“ prezradil... oni sú skôr spokojní, ked klient po 6 rokoch zmluvu zruší, lebo „ved už 6 rokov sporil a môže si peniaze vybrať bez preukázania účelu“ a následne založí novú (lebo budú provízie...) a máloktorý poradca bude klienta presviedčať, aby nerušil, že so zmluvou staršou ako 6 rokov sa ešte lepšie dá „pracovať-zarábať“ ;)
Ice dive
07.05.10,20:03
čo si myslíte, resp. aké máte skúsenosti s uložením peňaní v Privát Banke na Profit konte?
vyžadujú minimálny vklad 1000 € a úrok ponúkajú taký ako donedávna Mbank pri ročnej fixácií... t.j.2,5 % p.a. pri ročnej fixácií...
Chobot
08.05.10,17:31
čo si myslíte, resp. aké máte skúsenosti s uložením peňaní v Privát Banke na Profit konte?
vyžadujú minimálny vklad 1000 € a úrok ponúkajú taký ako donedávna Mbank pri ročnej fixácií... t.j.2,5 % p.a. pri ročnej fixácií...

Mal si niekedy peniaze v Devín banke?
Laco-monter
08.05.10,18:04
svoju dostatočne „starú“ zmluvu rozdelila na 11 kusov, na prvú vložila optimálny vklad, po týždni dala túto prerozdelenú zmluvu zrušiť a vklad si nechala preniesť na druhú zmluvu, po týždni zrušila a nechala previesť.... atď, až kým ten jeden vklad neobišiel za rok všetkých 11 rodinnopríslušníckych zmlúv... žiaľ, v súčasnosti je to už vzhľadom na výšku št.prémie a zároveň výšku poplatkov za tieto úkony nerentabilné...
a potom, máloktorý pracovník stavebky tento spôsob získavania štátnej prémie „dobrovoľne“ prezradil... oni sú skôr spokojní, ked klient po 6 rokoch zmluvu zruší, lebo „ved už 6 rokov sporil a môže si peniaze vybrať bez preukázania účelu“ a následne založí novú (lebo budú provízie...) a máloktorý poradca bude klienta presviedčať, aby nerušil, že so zmluvou staršou ako 6 rokov sa ešte lepšie dá „pracovať-zarábať“ ;)

Tak to NEFUNGOVALO !

Síce mohol jeden človek založiť viacero zmluv o stavebnom sporení , no ppodmienkou na vyplatenie štatnej premie bolo NASPORENIE určitej čiastky na uvedenom stavebnom sporení, buďto pravidelnými mesačnými splatkami , alebo jednorazovým vkladom.
Teda také dačo nebolo možné aby niekto točil povedzme jedných 10 000 Sk a každý mesiac na nich vyberal štatnu premiu.
Bola tam podmienka určitého minimalneho ročného vkladu na každú zmluvu.
Ice dive
08.05.10,18:32
Mal si niekedy peniaze v Devín banke?
no ak mám pravdu povedať nie... veľa bánk som zatiaľ neotestoval...

ale veď Privát Banka a Devín Banka, sú dve rozdielne banky a keď som si pozeral orsr tak vedenie nie je to isté... sú nejak v pozadí manažmentom alebo kapitálom prepojené?
Heni
08.05.10,18:37
Tak to NEFUNGOVALO !

Síce mohol jeden človek založiť viacero zmluv - ja som písala o prerozdelení jednej zmluvy na rodinných príslušníkov nie o založení novej zmluvy o stavebnom sporení , no ppodmienkou na vyplatenie štatnej premie bolo NASPORENIE určitej čiastky na uvedenom stavebnom sporení, buďto pravidelnými mesačnými splatkami , alebo jednorazovým vkladom - presne tak, jednorazový optimálny vklad
Teda také dačo nebolo možné aby niekto točil povedzme jedných 10 000 Sk a každý mesiac na nich vyberal štatnu premiu - nie každý mesiac vyberať - to som nepísala
Bola tam podmienka určitého minimalneho ročného vkladu na každú zmluvu.
Laci, celú debatu o tom si prečítaj, nielen moju poslednú odpoved...
a fungovalo to, môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti ;)
emipov
08.05.10,20:30
Ja som nedavno vlozil istu ciastku do Tatra Banky na tzv.Proti-inflacny vklad,alebo tak akosi to nazvali. V principe ide o to, ze je tam zarucene urocenie vkladu na vysku inflacie v predoslom kalendarnom roku, +1%.
Teda ak bude inflacia povedzme 2%, moj vklad sa bude urocit 3%.
Viazanost vkladu je 4 roky, minimalny vklad myslim 1000 EUR.