Mircoslav
07.04.10,20:28
Zdravím, som tu na porade nový, resp. zaregistroval som sa len kvôli tomuto príspevku. Som externým študentom na VŠ a keďže na slovenskom trhu práce je situácia taká aká je vzdávam neustálu honbu za zamestnaním a radšej by som rozbehol podnikanie. Mám zopár dobrých, ešte lepších, možno aj šialených nápadov AVŠAK istotne aj príjemne výnosných. Čo nemám sú počiatočné financie. Bol by som rád keby sa našiel niekto s opačným problémom a mohli by sme sa spolu podielať na nejakej tej ziskovej činnosti postavenej hlavne na ferovej hre. S pozdravom Mirec :)
jar88
08.04.10,06:40
Skús si prečítať: je to skupina na fejsbuku.

START UP- založme spoločnosť s nápadom.
"nejde o virtuálnu hru,ide o reálny biznis"

Ide o "súťaž" o najlepší návrh Start-up biznisu, ktorý dostáva možnosť ďalšej realizácie.
Minimálna a maximálna investícia 1000 - 5000 eur, povinnosť riadiť Start - up. Autor myšlienky získava jednorázovú prémiu 1000 eur ako odmenu za nápad.
Pokiaľ sa podnikateľský zámer Start-upu splní, po 12tich mesiacoch od začiatku činnosti autor dostáva viacero možností. Jedným z nich je aj partnerstvo v projekte vo výške 30% ZI spoločnosti, bez investície akéhokoľvek vlastného kapitálu.

Majú aj stránku
http://www.uvcg.sk/
jar88
08.04.10,07:05
Skús si prečítať: je to skupina na fejsbuku.

START UP- založme spoločnosť s nápadom.
"nejde o virtuálnu hru,ide o reálny biznis"

Ide o "súťaž" o najlepší návrh Start-up biznisu, ktorý dostáva možnosť ďalšej realizácie.
Minimálna a maximálna investícia 1000 - 5000 eur, povinnosť riadiť Start - up. Autor myšlienky získava jednorázovú prémiu 1000 eur ako odmenu za nápad.
Pokiaľ sa podnikateľský zámer Start-upu splní, po 12tich mesiacoch od začiatku činnosti autor dostáva viacero možností. Jedným z nich je aj partnerstvo v projekte vo výške 30% ZI spoločnosti, bez investície akéhokoľvek vlastného kapitálu.

Majú aj stránku
http://www.uvcg.sk/

Ešte jeden kontakt
http://step.goodbyeparty.sk/
Filip Glasa
20.04.10,10:34
sfinks
20.04.10,15:16
Zdravím, som tu na porade nový, resp. zaregistroval som sa len kvôli tomuto príspevku. Som externým študentom na VŠ a keďže na slovenskom trhu práce je situácia taká aká je vzdávam neustálu honbu za zamestnaním a radšej by som rozbehol podnikanie. Mám zopár dobrých, ešte lepších, možno aj šialených nápadov AVŠAK istotne aj príjemne výnosných. Čo nemám sú počiatočné financie. Bol by som rád keby sa našiel niekto s opačným problémom a mohli by sme sa spolu podielať na nejakej tej ziskovej činnosti postavenej hlavne na ferovej hre. S pozdravom Mirec :)

skus nejaky napad prezentovat ... a budeme vidiet co sa da spravit ... ale toto moze napsiat ktokolvek ...
Mircoslav
21.04.10,08:16
Nie je problém ale nechcem to tu písať verejne asi by to bolo aj nadlhšie môžem na mail?
Maniak
23.04.10,06:08
Cawte
Niečo k tejto stranke www,uvcg.sk podla mna uplna blblosť...taku stranku si možem urobiť aj ja a napisať tam par mien i ked vladimira ortha som nasiel na orsr ale to neznamena že je to cele pravda...aj ked uvcg som na orsr nenasiel...a pre mna je ta stranka nedoverihodna...niekto ma dobry napad napise tam a iny to zrealizuje...jake lahkee...
A ktej druhej stranke to iste...je to len ojebovanie ludi...alebo tahanie dobrých napadov od poctivich ludi..

Ja mam opačný problem prostriedky by aj boli aj to do čoho by som sa chcel pusiť ale nemam odvahu...ak by sa nasiel partner tak ano..

Mircoslav ak mas niečo dobre skus napisať...odpisem hned !!!
holos
23.04.10,08:49
Súhlasim že tie stránky niesu dôveryhodné.

Ja by som cez nich nič neriešil. A 1000až 5000 € na rok ako investícia? :)
jar88
23.04.10,14:04
Cawte
Niečo k tejto stranke www,uvcg.sk podla mna uplna blblosť...taku stranku si možem urobiť aj ja a napisať tam par mien i ked vladimira ortha som nasiel na orsr ale to neznamena že je to cele pravda...aj ked uvcg som na orsr nenasiel...a pre mna je ta stranka nedoverihodna...niekto ma dobry napad napise tam a iny to zrealizuje...jake lahkee...
A ktej druhej stranke to iste...je to len ojebovanie ludi...alebo tahanie dobrých napadov od poctivich ludi..

Ja mam opačný problem prostriedky by aj boli aj to do čoho by som sa chcel pusiť ale nemam odvahu...ak by sa nasiel partner tak ano..

Mircoslav ak mas niečo dobre skus napisať...odpisem hned !!!

Zaujímavý postreh Maniak, ale hlavne tvoje hodnotenie.
Vraj ti ten nápad ukradnú (jaké ľahké)
V tých pravidlách je podmienka, že autor projektu ho musí aj realizovať.
Maniak
23.04.10,21:48
Ja si napisem že neviem čo a ty to len tak zhltnes aj pekne s navyjakom...tak ako tu boli nebankovky drukos atd...ludia vsetkemu uveria a hlavne ked sa davaju nejake sluby tak ako aj teraz pred volbami...politici naslubuju kde čo len aby ich zvlolili a čo splnia taku velkuuu pii...len si nabalia pre seba a zvysok naroda pekne a zvysoka kašluuu a viem o čom hovorim...sam ich tie jeb. zakony znasam...
tak mi tu negarantuj niečo čo nevies presne potvrdiť a dokazať...uverim až ked nejaky projekt uvidim zrealizovany a tak dalej...dobre...lebo inak pre mna to zostane len "smejdovska" stranka ktoru si viem zrobiť aj JA...
jar88
24.04.10,05:48
Ja si napisem že neviem čo a ty to len tak zhltnes aj pekne s navyjakom...tak ako tu boli nebankovky drukos atd...ludia vsetkemu uveria a hlavne ked sa davaju nejake sluby tak ako aj teraz pred volbami...politici naslubuju kde čo len aby ich zvlolili a čo splnia taku velkuuu pii...len si nabalia pre seba a zvysok naroda pekne a zvysoka kašluuu a viem o čom hovorim...sam ich tie jeb. zakony znasam...
tak mi tu negarantuj niečo čo nevies presne potvrdiť a dokazať...uverim až ked nejaky projekt uvidim zrealizovany a tak dalej...dobre...lebo inak pre mna to zostane len "smejdovska" stranka ktoru si viem zrobiť aj JA...

No ak by si si urobil tú "robotu" nie je problém ich navštíviť. Sú v Bratislave.
Myslím že už aj nejaký projekt prebieha. Patronát nad tým majú organizácie, ktoré nestoja na získaní profitu v rádoch 10.000 €.
Možno funguješ na princípe, že ak ti niekto ponúka niečo veľmi výhodné, výhodné tak, že to snáď ani nemôže byť pravda, tak to určite nebude pravda.
Je to logické, ale nie rozumné. Rozumné je vidieť, posúdiť a nie hneď zavrhnúť.
Maniak
25.04.10,08:06
Aby som tu nebol len za negativistu tak som si to nasiel na orsr... ano existuje ta spoločnosť...ale ja som človek nedovečivy...uvidime ak sa to rozbehne a budu vysledky...
Laco-monter
27.04.10,05:43
Priklad normalneho podnikania by sa dal uviesť asi nasledovne:
-zaobstaranie nejakej budovy, či vyrobnej haly, alebo iných priestorov
-vybavenie priestorov výrobnými prostriedkami
-získanie objednávok pre výrobu alebo poskytovanie služieb
-vyriešenie logistiky a najmutie zamestnancov
-udržanie podnikania na vynosnosti a jeho rozširovanie

TO JE TEORIA
Filip Glasa
27.04.10,13:12
...tak ako tu boli nebankovky drukos atd...
toto je presne opačný prípad - ty chceš peniaze (ako drukos) a investori ti ich ponúkajú (ako klienti drukosu). Risk je skôr na strane investora než toho s nápadom.
O kradnutie nápadov sa myslím nikto báť nemusí - angel investorom a venture investorom ide o ľudí, čo sú schopní niečo realizovať. Nápadov dostávajú od podnikavcov desiatky až stovky ročne.
Ono je to presne opačne než si bežne ľudia myslia. Je ťažšie zohnať podnikavca čo je schopný nápad aj zrealizovať ako hľadať nápady.

Stačí ti použiť goole a hľadag angel investor, venture fund a podobne. To sú ľudia a inštitúcie čo hľadajú investovateľné projekty.