katya5
07.04.10,20:47
otvaram si e shop a jednen druh tovaru možem zohnat za dobru cenu, ale od sukromnej osoby. aky doklad možem mat na tento tovar aby som ho mohla predavat? ona mi posle fakturu ak chcem od vyrobcu od ktoreho to zoberie, aj ju da urobit na moje meno ak chcem ale bude mi chybat doklad o zaplateni, kedze peniaze pojdu na jej učet a ja beriem len určitu čast fakturovaneho tovaru.
domenico.office
07.04.10,19:17
Nákup tovaru od súkromnej osoby uskutočni len prostredníctvom kúpno-predajnej zmluvy. Tebou popisovaný spôsob nie je správny, platba v prospech osoby a faktúra vystavená iným dodavateľom na tvoje meno, nebude v súlade.
katya5
08.04.10,08:59
a ked budem mat kupno predajnu zmluvu tak si ju možem použit do nakladov? viete mi niekto pomoct s tou zmluvou? asi chcem vela
kath
08.04.10,09:46
So súkromnou osobou môžeš obchodovať jedine formou kúpnej zmluvy, faktúry môže vystavovať len podnikateľ. Kúpnu zmluvu si samozrejme môžeš dať do nákladov, je to právoplatný doklad o kúpe. Mala by si sa spojiť priamo s výrobcom, ten (ak je podnikateľ), ti faktúru vystaví. Alebo ak to musí ísť cez tú súkromnú osobu, nech kúpi tovar ona a potom ty kúpiš od nej prostr. kúpnej zmluvy.
kath
08.04.10,09:51
ešte prikladám vzor kúpnej zmluvy... takú používam ja, tak dúfam, že je správna :) môžeš si ju upraviť, doplniť ďalšie podmienky. Do svojich údajov ako kupujúceho napíš aj IČO, DIČ/IČ DPH
iriska
30.05.10,08:23
Myslím, že moja otázka sa týka niečoho podobného.

Keď by som pre e-shop chcela kúpiť výrobky od remeselného majstra, musí mať na ne nejaký certifikát, alebo stačí len označenie výrobcu na tovare?