alencek
07.04.10,21:08
Má niekto skúsenosti, resp. znalosti ohľadne m-konta a axa-konta?
Príp. aký je medzi nimi rozdiel?
Ďakujem.
Chobot
07.04.10,20:32
Má niekto skúsenosti, resp. znalosti ohľadne m-konta a axa-konta?
Príp. aký je medzi nimi rozdiel?
Ďakujem.

m-konto je typ bežného účtu, z ktorého môžeš robiť prevody (cez internet), môžeš mať k nemu platobnú kartu a platiť z neho v obchodoch.

Axa konto je investičné konto, kde si ukladáš peniaze do nákupu podielových jednotiek a takto získané peniaze AXA zhodnocuje - investuje. Nie je to typ bežného účtu, na účte nemáš reálne peniaze, ale len počty investičných jednotiek

Sú to úplne odlišné produkty.
alencek
08.04.10,20:17
m-konto je typ bežného účtu, z ktorého môžeš robiť prevody (cez internet), môžeš mať k nemu platobnú kartu a platiť z neho v obchodoch.

Axa konto je investičné konto, kde si ukladáš peniaze do nákupu podielových jednotiek a takto získané peniaze AXA zhodnocuje - investuje. Nie je to typ bežného účtu, na účte nemáš reálne peniaze, ale len počty investičných jednotiek

Sú to úplne odlišné produkty.

Ďakujem za info. O čo mi ide...?
Počula som, že v AXA-konte sú peniaze lepšie úročené než na bežnom, ateda i m-konte a všetky prevody (operácie) sú zadarmo. Keďže t.č. mám väčšiu čiastku len na sporožíre v SLSP (takmer žiadny úrok), hľadám možnosť, kde by som si jednak lepšie zúročila a jednal bez poplatkov. Môžeš poradiť? Ďakujem.
KEJKA
08.04.10,21:36
závisí aj od toho, či ich chceš mať nejaký čas "zmrazené" alebo chceš s nimi voľne disponovať.
alencek
09.04.10,08:00
závisí aj od toho, či ich chceš mať nejaký čas "zmrazené" alebo chceš s nimi voľne disponovať.

Zoberme variantu, že časť zmrazené na 2-3 roky a s ďalšími disponovať.
AXA má vraj do 3% zúročenie a môže sa vyberať. Je to vraj o trochu zdĺhavejšie ako v M-bank.
KEJKA
09.04.10,16:42
3% má aj vkladná lknižka v TTB, aj iné banky ponúkajú za rôznych podmienok taký úrok. Treba si akurát vybrať, rozhodnúť sa.
Chobot
11.04.10,00:26
Ďakujem za info. O čo mi ide...?
Počula som, že v AXA-konte sú peniaze lepšie úročené než na bežnom, ateda i m-konte a všetky prevody (operácie) sú zadarmo. Keďže t.č. mám väčšiu čiastku len na sporožíre v SLSP (takmer žiadny úrok), hľadám možnosť, kde by som si jednak lepšie zúročila a jednal bez poplatkov. Môžeš poradiť? Ďakujem.

Ano, v AXA môžeš dosiahnuť vyšší úrok, ALE môžeš dosiahnuť aj STRATU!!, ak sa fondy nevyvíjajú dobre a nastane kríza. Je tam tiež poplatok za správu fondu vo výške 0,5% ročne.

http://www.axa-sk.com/data/Documents/Links/AXA%20Sadzobnik%20SK%201002a.pdf
tmhwk
11.04.10,15:35
Žiadna vkladná knižka na slovensku nemá 3% p.a. úrok v EUR, a už vonkoncom nie v Tatrabanke :)

Mbank znížila od apríla úrokové sadzby, ale výhodou jej termínovaných vkladov je možnosť ich kedykoľvek zrušiť a nechať si ich vyplatiť. Spravíte to jednoducho cez inernet. "Pokutou" je strata polovice nasporeného úroku. Kedže je možné si zriadiť neobmedzený počet vkladov, je výhodne si vkladanú sumu rozdeliť do viacerých vkladov, aby ste v prípade nutnosti predčasného výberu určitej sumy nemuseli rušiť celý vklad.