misomiso
07.04.10,21:19
Zdravim vsetkych majitelov e-shopov, najma tych, u ktorych sa da platit kartou :)

Podelite sa so mnou o skusenosti s roznymi bankami? Informacie tohto typu nedrzia banky na strankach, treba s kazdou osobne vstupit do jednania.

Predovsetkym ma zaujima, kolko vas cely spas vo vasej banke stoji, ako ochotne banka pristupila k spolupraci, ako kvalitne poskytuje technicku podporu (resp. nakolko komplikovane je to zaviest)
dorah34
07.04.10,20:02
ahoj, mame sexshop - pripajam skusenosti:
sporitelna - v troch pobockach v dvoh roznych mestach (ani v BA) sme pracovnikov vydesili a nikto nam nevedel povedat nic k tejto sluzbe...
vub - na pobocke sme dostali A4 dlhy zoznam, ze co mame vybavit a priniest, tak sme sa obratili na centralu, kde nas konkretny manager (p. Horov) dost neprofesionalnym sposobom odmietol kvoli tovaru, aky ponukame (esteze sme nic nezacali zhanat podla tej A4)
tatrabanka - velmi prijemny pristup - po predchadzajucich skusenostiach uz sme kontaktovali priamo centralu. ponukli nam ale dost nevyhodne podmienky - neplati sa nic, ale je potrebne zlozit dlhodoby depozit 1500 Eur. Poplatok za transakcie je tu 2,8 - 3,5%.
csob- na pobocke csob ( nie byvalej istrobanky) sa nas chopil chalanko, vybavili sme ucet aj card pay - asi za dva tyzdne vsetko. stalo to 6000 českych korun.

snad ti to usetri cestu. ale ak ti mozem poradit, viac vybavis mailom, ako osobne...
misomiso
07.04.10,20:37
ahoj, mame sexshop - pripajam skusenosti:
sporitelna - v troch pobockach v dvoh roznych mestach (ani v BA) sme pracovnikov vydesili a nikto nam nevedel povedat nic k tejto sluzbe...
vub - na pobocke sme dostali A4 dlhy zoznam, ze co mame vybavit a priniest, tak sme sa obratili na centralu, kde nas konkretny manager (p. Horov) dost neprofesionalnym sposobom odmietol kvoli tovaru, aky ponukame (esteze sme nic nezacali zhanat podla tej A4)
tatrabanka - velmi prijemny pristup - po predchadzajucich skusenostiach uz sme kontaktovali priamo centralu. ponukli nam ale dost nevyhodne podmienky - neplati sa nic, ale je potrebne zlozit dlhodoby depozit 1500 Eur. Poplatok za transakcie je tu 2,8 - 3,5%.
csob- na pobocke csob ( nie byvalej istrobanky) sa nas chopil chalanko, vybavili sme ucet aj card pay - asi za dva tyzdne vsetko. stalo to 6000 českych korun.

snad ti to usetri cestu. ale ak ti mozem poradit, viac vybavis mailom, ako osobne...

Diky za odpoved, oni maju nejake poziadavky ohladne ponukaneho tovaru? To ako chcu strazit? Ved ja mozem zacat predavat knihy a po rozbehnuti platieb kartou "rozsirit sortiment"...

To si vybavoval pre slovensku firmu u ceskej CSOB (nie u slovenskej CSOB)?? A kolko si strhava CSOB?
padro
07.04.10,20:48
tatrabanka - poslal som im mail, v ten den mi poslali zmluvu tu som podpisal, a zaniesol som este v ten den do banky, oni poslali na centralu, po tyzdni mi prisli "prihlasovacie udaje", admin mi to nahodil, banka otestovala platbu a vyriesene... takze ak sa velmi ponahlas da sa do tyzdna s kludom do dvoch. inak ako bolo spominane vinkulacia 1500Eur.... a vyplnas furmular co predavas atd ale to su len formality... a pridam este skusenosti, stale vecsina zakaznikov plati na dobierku ale su aj taki co kartou.
misomiso
07.04.10,21:04
tatrabanka - poslal som im mail, v ten den mi poslali zmluvu tu som podpisal, a zaniesol som este v ten den do banky, oni poslali na centralu, po tyzdni mi prisli "prihlasovacie udaje", admin mi to nahodil, banka otestovala platbu a vyriesene... takze ak sa velmi ponahlas da sa do tyzdna s kludom do dvoch. inak ako bolo spominane vinkulacia 1500Eur.... a vyplnas furmular co predavas atd ale to su len formality... a pridam este skusenosti, stale vecsina zakaznikov plati na dobierku ale su aj taky co kartou.

Ja se nemusim ponahlat, e-shop este nemam hotovy. My budeme mat platbu kartou ako jedinu moznost, pretoze viac ako 99% pojde do zahranicia, takze tam sa dobierky velmi nedaju. Ked uz ale clovek take nieco zriaduje, tak to nie je asi na mesiac, alebo dva, preto by som si rad vybral dobre podmienky. Celkom nechapem, preco by malo v TB lezat nasich 1500 EUR. Ale uz som do TB pisal, snad sa ozvu a dozviem sa to...
matus-x1
07.04.10,22:20
Zahraničie? A čo Paypal?
misomiso
08.04.10,05:56
Zahraničie? A čo Paypal?

Paypal (vraj) u nas nie je mozne legalne pouzivat, nakolko danova legislativa vyzaduje vypisy z uctu v papierovej forme, alebo elektronicky zabezpecene elekt. podpisom. PayPal neposkytuje ani jedno, ani druhe.
MatoB
08.04.10,07:58
PayPal nie je ucet!!! Nie je ho potrebne nahlasovat a JE legalny je legalny aj podla DU osobne som sa na to pred par mesiacmi pytal.
A nad PayPalom ma NBS dohlad uz 2 roky - Vid ich stranku!!!!!!
padro
08.04.10,08:33
to sirenie informacii ze paypal nie je legalne by malo byt asi trestne:D ... jasne ze je to legalne.
misomiso
08.04.10,09:21
to sirenie informacii ze paypal nie je legalne by malo byt asi trestne:D ... jasne ze je to legalne.
Ja netvrdim, ze PayPal nie je legalny. Ja tvrdim, ze sposob, akym poskytuju vypisy z uctu nesplna slovensku legislativu.

To, ze nam to vsetkym lezie na nervy, aka je nasa legislativa skostnatela a buzeracna, je uz ina vec. Ja iba konstatujem, ze je to buhuzial tak, problem je s vypismi.
padro
08.04.10,09:26
aky problem? uznaju ti to? ... uznaju... takze aky problem.
misomiso
08.04.10,10:59
aky problem? uznaju ti to? ... uznaju... takze aky problem.

DU ti to pri kontrole pravdepodobne neuzna. Neviem, ci mas nejake skusnosti s dan. kontrolami, ale princip je taky, ze kontrolori su plateni podla toho, co najdu a podla pokut, ktore vyrubia. Takze sa velmi snazia a v ziadnom pripade im nejde o nejake "naplnenie ducha zakona" ci snad o nejaku skutocnu ochranu pred danovymi unikmi, ide im o to, nachytat ta na sprostostiach.
matus-x1
09.04.10,08:49
Inak ČSOB ti dala aké podmienky? Myslím, že koľko % si bude brať z transakcie kartou.