SlavkaS
07.04.10,21:30
Dobrý večer,

poprosím Vás o usmernenie k prehľadu za 1.Q/2010

Pokiaľ som zamestnancom vyplatila z roč.zúčtovania bonus na deti a ten si nemám z čoho odpočítať. Uvádzam to v časti III. a zároveň žiadam o jeho vyplatenie?

Vopred ďakujem
Timka1
07.04.10,19:33
Dobrý večer,

poprosím Vás o usmernenie k prehľadu za 1.Q/2010

Pokiaľ som zamestnancom vyplatila z roč.zúčtovania bonus na deti a ten si nemám z čoho odpočítať. Uvádzam to v časti III. a zároveň žiadam o jeho vyplatenie?

Vopred ďakujem

uvádzaš v časti II. žiadosť o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu, kde uvedieš sumu vyplatenú zamestnávateľom z vlastných prostriedkov a žiadaš o poukázanie sumy poštovou poukážkou alebo na účet
SlavkaS
07.04.10,19:35
II. časť nového tlačiva je daň vyberaná zrážkov tak ako ste to mysleli?
SlavkaS
07.04.10,19:38
konkretne sa mi jedná o vyplatený daňový bonus z Roč.zúčtovania na ktorých riadkoch sa uvádza pokiaľ ho nie je možné vysporiadať s preddavkovou daňou.
Timka1
07.04.10,19:45
konkretne sa mi jedná o vyplatený daňový bonus z Roč.zúčtovania na ktorých riadkoch sa uvádza pokiaľ ho nie je možné vysporiadať s preddavkovou daňou.

daňový bonus sa uvádza v časti I. riadku 5 vrátane vyplateného DB z RZD a rekapitulácia v časti III. riadku A, B, C a následne v IV časti v žiadosti o poukázanie sumy rozdielu bonusu vyplateného zamestnávateľom
SlavkaS
07.04.10,19:54
ďakujem za ochotu, ale ja nemám ten bonus od čoho odpočítať - pred.daň = 0. čiže mi neznižuje predavok na daň. Podľa mňa je v mojom prípade I.časť r.5 " pasé "
ondrejvla
07.04.10,19:59
Myslím si, že budú nové tlačivá na prehľad, podľa mňa by tam mala byť aj zamestnanecká prémia, okrem bonusov a preplatkov aj táto bola súčasťou daní, či nie? Ja som zatiaľ tlačivá vytlačila, ale posielam ich až 24-v mesiaci, ak nebudú tieto predpokladané zmeny.
Timka1
07.04.10,20:01
Myslím si, že budú nové tlačivá na prehľad, podľa mňa by tam mala byť aj zamestnanecká prémia, okrem bonusov a preplatkov aj táto bola súčasťou daní, či nie? Ja som zatiaľ tlačivá vytlačila, ale posielam ich až 24-v mesiaci, ak nebudú tieto predpokladané zmeny.

už sú nové, dúfam, že sú to tieto:

http://www.formstudio.sk/formulare/pdf/dfsk_10Prehlad8085.pdf
SlavkaS
07.04.10,20:05
ano tieto sú nové ja ich mám čerstvo z Dú o tom, že by sa mali meniť nové nič neviem.
Timka1
07.04.10,20:07
ano tieto sú nové ja ich mám čerstvo z Dú o tom, že by sa mali meniť nové nič neviem.

ja tiež neviem o zmene nových, len som nejak naprogramovaná na staré aj keď som už riešila nové
SlavkaS
07.04.10,20:12
to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.
Timka1
07.04.10,20:19
to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.

presne tak, ja som za všetkých zamestnancov v jednej firme, kde boli vyplácané bonusy, zam. prémie a vysoké preplatky poriešila cez DP áčko ...
Jeniffer
08.04.10,06:43
Ahojte ,
nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
Ďakujem
Jeniffer
08.04.10,06:45
Ahojte,
neviete niekto kde by som našla poučenie k vyplneniu nového prehľadu?
Neviem to na nete nikdy nájsť.
Ďakujem
Timka1
08.04.10,06:47
Ahojte ,
nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
Ďakujem

nový prehľad aj s poučením je už aj na stránke drsr v sekcii daňové tlačivá - daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá - hlásenie .... a následne prehľad ...

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3NDR19ABJgjiO-pEIMW99X4_83FT9AP2C3IhyR0dFRQBcaJDR/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQkw!
rodina1
08.04.10,06:47
Ahojte ,
nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
Ďakujem
Tu:
Jeniffer
08.04.10,06:50
ďakujem veľmi pekne, pozerala som na stránku drsr, nevidela som to tam...skočím na očne
ĎAKUJEM
ondrejvla
08.04.10,09:45
to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.

Tento problém s aktualizáciami z MRP je nekonečný. Už som tam aj volala a pani sa náramne čudovala, že však ešte je ďaleko do 25-teho. Je to nekonečný boj s touto softvérovou firmou.