Stanislav 1975
08.04.10,06:14
Ahojte, hneď zrána mám taký problémik a keďže Mladé rozlety sú zrušené-obraciam sa s mojím problémom na Vás. Začal raplovať moj starý 4 ročný črep-monitor, lcd.Totiž mam problém ho ráno zapnuť- musím ho aj 10 krát zapnuť-vypnúť kým nabehne-už keď nabehne už je OK celý deň žiadne problémy s ním niesu...:confused::confused::confused:-ako keby blblo žhavenie,či čo,hmhm-začínam mať obavy,lebo takto podobne sa správala moja telka kým neodišla čoskoro na večný odpočinok-poradíte, čo mám urobiť,aby to nabehlo hneď?:confused::confused::confused::cool::mad::me e:
Ked ho zapnem,tak vidieť,že niečo robí, lebo ako keby také nejaké čiary nabehli,ale potom nič-je tma...
magnum
08.04.10,04:18
no pripravit sa na nakup noveho monitora... inak podla opisu fakt tazko povedat. ak sa nerozsvieti na nom nic tak to moze byt zdroj inak lampa co podsvecuje monitor...
Stanislav 1975
08.04.10,04:20
no pripravit sa na nakup noveho monitora... inak podla opisu fakt tazko povedat. ak sa nerozsvieti na nom nic tak to moze byt zdroj inak lampa co podsvecuje monitor...

dík za reakciu a ja mám fakt tiež tú obavu,že asi ten moj monitorko dokonáva-ale zaujímave je,že ked už nabehne,tak už s ním niesú žiadne problémy...
Martin Mocko
08.04.10,04:25
A vypínaš ho tlačidlom, alebo ho nevypínaš vôbec. On má sleep režim, takže ho netreba vypínať. Možno to vyskúšaj tak, pri odchode iba vypni PC a monitor už nevypínaj. Ale rezervu na nový začni pomaly tvoriť...
Stanislav 1975
08.04.10,04:32
A vypínaš ho tlačidlom, alebo ho nevypínaš vôbec. On má sleep režim, takže ho netreba vypínať. Možno to vyskúšaj tak, pri odchode iba vypni PC a monitor už nevypínaj. Ale rezervu na nový začni pomaly tvoriť...

Maťo, už ani to nepomože ,ked ho večer nevypnem-no budem šetriť...:D:D:D,lebo už aj pc, tá škatulka blbne- bol sa pred mesiacom na to pozret kamoš a spojazdnil mi ho,lebo mi to odišlo úplne,ale povedal,že ten pc už dlho nevydrží,ale že to je moja vina, keď som ho za 4 roky ani raz nedegrafmentoval-či ako sa tomu nadáva...:mad::confused::cool:
Inak,uznávam,že ten monitor nieje bohvieaká kvalitná značka...:D
Stanislav 1975
08.04.10,04:37
A ďalšia zaujímavosť je že teraz ked je už "teplý" monitor,tak ho zapnem vypnem bez problémov...:confused::confused::confused:
TomasHC
08.04.10,04:44
No veru, zomiera :) Defragmentovanie mu ale nepomoze :)
magnum
08.04.10,04:57
defragmentovanie nesuvisi s tvojim problemom a nema vplyv na zivotnost pc iba ak negativny... zivotnost disku (MTBF) je podla vyrobcov cca 1000000 minut, pri beznej praci sa na disk zapise nieco len sporadicky ale pri defragmentacii vecsieho disku disk pracuje non-stop aj niekolko hodin...

inak takyto monitor mam prave na stole zo zaciatku to bolo tak ako u teba teraz sa zapne tak do hodiny ale je uz nepouzitelny...
Stanislav 1975
08.04.10,04:59
defragmentovanie nesuvisi s tvojim problemom a nema vplyv na zivotnost pc iba ak negativny... zivotnost disku (MTBF) je podla vyrobcov cca 1000000 minut, pri beznej praci sa na disk zapise nieco len sporadicky ale pri defragmentacii vecsieho disku disk pracuje non-stop aj niekolko hodin...

inak takyto monitor mam prave na stole zo zaciatku to bolo tak ako u teba teraz sa zapne tak do hodiny ale je uz nepouzitelny...

zapne sa do hodky?:D:D:D-aspon viem,čo ma čaká...:mad::confused::confused::confused:
magnum
08.04.10,04:59
este k tej defragmentacii ak sa disk pokazi ide vecsinou o zavadu platni ktore sa prave defragmentaciou opotrebovavaju. chyba citacich hlav a ramien je ojedinela a defragmentacia prave setri pracu citacich hlav nie platni takze defragmentacia podla mna ma skor negativny vplyv
Martin Mocko
08.04.10,05:25
Tak radšej vymeň starý za nový...je to lepšie, ako potom hasiť problém na poslednú chvíľu. Teraz máš ešte čas pozrieť eshopy a vybrať niečo za rozumnú cenu. Potom budeš musieť kúpiť prvý, ktorý príde "pod ruku", aby si mohol ďaľej fungovať. A zálohuj..zálohuj. Dáta majú väčšiu hodnotu, ako celý skriňa aj s monitorom dohromady.
Stevo5
08.04.10,08:14
Síce pôvodná téma je o inom, ale ak sme už pri tej defragmentácii - myslím že správny je kompromis.
- Ak je disk silne fragmentovaný, spomaľuje sa systém aj programy.
- Ak sa často defragmentuje, opotrebúva sa HDD.

Myslím že správne by bolo ak sa občas defragmentácia spustí, nie často, ale zasa častejšie ako raz za rok.
misoft
08.04.10,12:50
chyba citacich hlav a ramien je ojedinela a defragmentacia prave setri pracu citacich hlav nie platni takze defragmentacia podla mna ma skor negativny vplyv

Priateľko! A vieš vôbec, ako pracuje HDD, ako číta dáta? Asi nie, keď si strelil takúto (zvýraznenú) hlúposť. Čítacie hlavičky sa v HDD totiž nikdy nedotýkajú platní!!!!! A pri silne fragmentovanom HDD sú nútené čítať dáta, lietajúc hore-dole. Pri defragmentácii sa totiž dáta, uložene na HDD priradia a pospájajú v jeden súvislý tok segmentov, takže hlavička nemusí behať ako splašená.
A okrem toho: dáta z platní sú čítané elektromagneticky, hlavičky sa pohybujú nad platňou niekoľko desatín mm (nedotýkajú sa fyzicky). Preto je mechanika platní a hlavičiek uložená v utesnenej skrini. Skús si prečítať http://www.hardver.ic.cz/data/hdd/konstrukcia.html
Tam je o konštrukcii HDD napísané.
PotPalo
08.04.10,15:43
K tej defragmentácii:
Povrch disku sa opotrebúva čítaním a zápisom. Pri defragmentácii (tak isto aj pri scandisku s kontrolou povrchu) dochádza k čítaniu a zápisu nepretržite niekoľko hodín, takže životnosti disku to určite nepridá. A že sa hlavičky HDD nedotýkajú povrchu? Normálne nie, je pod nimi "vzduchový vankúš", na ktorom plávajú. Ale keď HDD vypnete (väčšina typov to tak má), zaparkujú sa hlavičky v strede kotúča, kde po zastavení dosadnú na povrch. Je tam totiž dajak inak upravený povrch, kde môžu dosadnúť. Iné typy HDD zaparkujú hlavičky na špeciálnom držiaku mimo kotúčov. Pridal by som aj foto obidvoch typov, ale nemám žiadne po ruke...

K tomu monitoru:
Odchádza, celkom určite. Dnes sú monitory projektované tak, aby sa tak tak dožili konca záruky. Ak sa ho budeš chcieť zbaviť, nevyhadzuj ho, prídem si preň. Na súčiastky bude dobrý (niektoré sa dajú kúpiť asi len v Číne).
misoft
08.04.10,19:05
PotPalo
Aj ty si na omyle!
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%BD_disk


Čítacie a zapisovacie hlavy

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/75/Hard_disk_head.jpg/180px-Hard_disk_head.jpg (http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Hard_disk_head.jpg) http://bits.wikimedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png (http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Hard_disk_head.jpg)
Detail zapisovacej/čítacej hlavice pevného disku


Ďalšou veľmi dôležitou súčasťou pevného disku sú čítacie a zapisovacie hlavy. Počas práce pevného disku sa tieto hlavy premiestňujú nad jednotlivými platňami a načítavajú z nich údaje, prípadne ich na platne zapisujú. Vzdialenosť hláv a platní je veľmi malá (môžeme ju merať iba v nanometroch) a je daná hrúbkou vzduchového vankúša, ktorý sa tvorí nad rýchle rotujúcimi platňami disku. Je samozrejmé, že spomínaný „vzduchový vankúš“ je tvorený iba nepatrným množstvom vzduchu, ktorý však musí byť dokonale čistý a nesmie obsahovať žiadne znečisťujúce častice. Tu sa práve skrýva odpoveď na otázku, prečo sa pevné disky vyrábajú v dokonale čistých miestnostiach; v inom prostredí by totiž nebolo možné dosiahnuť taký vysoký stupeň čistoty ovzdušia. Ak by sme napríklad pevný disk otvorili u nás doma, je veľmi pravdepodobné, že by sa tým nenávratne poškodil. Toto poškodenie je zapríčinené najmä znečisteným vzduchom obsahujúcim prachové častice, ktorý by sa do pevného disku dostal. Čítacie a zapisovacie hlavy je potrebné chrániť pred náhodným dotykom s úložnými platňami disku. Preto musí existovať v každom pevnom disku aj tzv. „parkovacia zóna“, kam sa čítacie a zapisovacie hlavy presunú ešte pred vypnutím pevného disku (t.j. hlavy sa „zaparkujú“). Po presunutí čítacích a zapisovacích hláv do „parkovacej zóny“ sú tieto hlavy zafixované malým magnetom, aby sa nemohli voľne pohybovať v čase, keď je pevný disk mimo prevádzky. V prenosných počítačoch, tzv. notebookoch, je táto technológia ešte vylepšená senzorom zrýchlenia, ktorý neustále sleduje otrasy počítača a ak hrozí napr. pád prístroja, okamžite vyšle príkaz na zaparkovanie čítacích a zapisovacích hláv pevného disku. Pri bežných stolných počítačoch sa však tento senzor nepoužíva (nepredpokladajú sa totiž také prudké otrasy ako u prenosných počítačov) a príkaz na zaparkovanie hláv pred vypnutím počítača vydáva operačný systém.
Prečítaj zvýraznené!

A hlavičky NEDOSADNÚ, sú udržiavané mimo aktívnu plochu v stabilnej polohe.

BTW: môj HDD má už 5 rokov, stále sa na neho zapisuje a číta, 1x týždenne robím defragmentáciu a doteraz je v 100% stave. Teda a) buď mám veľmi kvalitný HDD, alebo b) mýlite sa a pravdu mám ja.
cathyc
08.04.10,19:34
zapne sa do hodky?:D:D:D-aspon viem,čo ma čaká...:mad::confused::confused::confused:
Stanko záruka už dávno vypršala, takže môžeš byť rád, že Ti tak dlho fachčil. Tu sa už asi nebude nad čím zamýšľať. Staré dobré časy, keď sa vyrábali kvalitné výrobky sú už dávno preč. Teraz ide o to, aby bol čo najväčší pohyb a čo najväčšie zásoby smetia. Veď vesmír je nekonečný, no nie?
Vlado40
08.04.10,19:35
Otázka je sice odchádza mi monitor , ale ako čítam to nikomu nevadí , tak sa pridám aj ja.

mimotemy

Nikdy som ani raz na žiadnom mojom disku nespustil defragmentáciu ani to nepotrebujem pre mňa za potrebné.Windows pracuje aj tak.
Ak si myslím , že je môj OS nepracuje tak ako by som chcel , tak si znovu nahodím uložený obraz disku s kompetnou inštaláciou programov , ktoré zvyčajne potrebujem a idem ďalej.Akurát sa potom aktualizuje Window a iné programy.
cathyc
08.04.10,19:39
Otázka je sice odchádza mi monitor , ale ako čítam to nikomu nevadí , tak sa pridám aj ja.

mimotemy

Nikdy som ani raz na žiadnom mojom disku nespustil defragmentáciu ani to nepotrebujem pre mňa za potrebné.Windows pracuje aj tak.
Ak si myslím , že je môj OS nepracuje tak ako by som chcel , tak si znovu nahodím uložený obraz disku s kompetnou inštaláciou programov , ktoré zvyčajne potrebujem a idem ďalej.Akurát sa potom aktualizuje Window a iné programy.
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....:confused::)
Vlado40
08.04.10,19:54
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....:confused::)

Tak potom jednoducho :

Nainštalujem si Windows , ktorý si po nainštalovaní stiahne aktualizácie , nainštalujem všetky potrebné programy a urobím si zálohu - obraz disku - C , ktorú v prípade pádu systému , alebo iných problémov Windows použijem na obnovu C.Je to rýchlejšie ako nová inštalácia windows +programov.Pred inštaláciou sa HDD sformátuje takže je teoretický OK.

Tak ako si Ty urobíš poriadok na stole , tak si Windows urobí poriadok na disku počas defragmentácie.
cathyc
08.04.10,19:59
Tak potom jednoducho :

Nainštalujem si Windows , ktorý si po nainštalovaní stiahne aktualizácie , nainštalujem všetky potrebné programy a urobím si zálohu - obraz disku - C , ktorú v prípade pádu systému , alebo iných problémov Windows použijem na obnovu C.Je to rýchlejšie ako nová inštalácia windows +programov.

Tak ako si Ty urobíš poriadok na stole , tak si Windows urobí poriadok na disku počas defragmentácie.
tak to ja už v takom prípade kupujem nový comp. Vždy keď som zverila svoje pc do rúk odborníka, výsledok bol horší ako zlý. Tým nechcem tvrdiť, že Ty nevieš čo robíš. Znamená to len, že v mojom okolí sa nenachádzajú odborníci , alebo ja o nich neviem.
Vlado40
08.04.10,20:06
To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
Stanislav 1975
08.04.10,20:10
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....:confused::)

:---:---:----myšlienka za sto bodov ...:cool::D
lenkak
08.04.10,20:12
Poznám aj ja všelijakých odborníkov, radšej preinštalujú win nanovo, aby mohli viac vypýtať.

Ale my doma máme zálohy takto porobené aj v ntb, pc, u rodičov, známych. PC máme ako koníček, nie zdroj príjmu.
cathyc
08.04.10,20:17
To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
Napíš odkiaľ si. Ak to nebude ďaleko, máš novú klientku.
PotPalo
08.04.10,20:19
misoft: pozri si priložený obrázok, a povedz mi, kde je tá parkovacia zóna. Takto je zaparkovaný vypnutý harddisk Maxtor 40 GB. Platne disku sú lesklé ako zrkadlo, ale v strede sú matné (až po zelenú čiaru, ktorú som tam nakreslil, nieje to totiž vidno na tej fotke). Ako vidno, v tejto matnej zóne sú hlavičky zaparkované, a nič ich nedrží nad povrchom-dosadli na disk. Keby som vybral platne disku von, vrchná a spodná hlavička by sa pritlačili o seba. S tým že v tejto polohe ich drží magnet máš samozrejme pravdu.
Na tej Wikipédii zabudli spomenúť 3" HDD, používali sa v starých notebookoch Compaq.


A s5 k tomu monitoru: ak chceš riskovať, môžeš ho dať do servisu, ale keď som ja bol naposledy v servise, stála oprava LCD 1500 Sk. Na opravu je záruka 6 mesiacov. Dnes máš za 100 € nový s 2 ročnou zárukou. Vyber si.
Vlado40
08.04.10,20:24
A s5 k tomu monitoru: ak chceš riskovať, môžeš ho dať do servisu, ale keď som ja bol naposledy v servise, stála oprava LCD 1500 Sk. Na opravu je záruka 6 mesiacov. Dnes máš za 100 € nový s 2 ročnou zárukou. Vyber si.

Na LCD monitor je väčšinou 3-ročná záruka.
Vlado40
08.04.10,20:26
Napíš odkiaľ si. Ak to nebude ďaleko, máš novú klientku.

Košice , takže asi nič.
cathyc
08.04.10,20:27
Košice , takže asi nič.
No keď pôjdem navštíviť otčíma, tak možno niečo...
salvosko
08.04.10,20:29
To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
Ja to robim pre zakaznikov presne tak, nainstalovat a hned ulozit image. A casto odzalohujem aj stary Win (system + D&S) aspon na mesiac alebo dva, ak by tvrdili ze im daco zmizlo ...
Zalohovanie je stale vysadov profesionalov, bohuzial.
Zalohu este nechavam u seba na disku ... preto zas dokupujem 1,5TB disk :rolleyes: je to rychlejsie restornut z externeho disku ako z DVD a neberiem zakaznikovi miesto na disku, hlavne ak ho ma maly.
Vlado40
08.04.10,20:37
Teraz som namiesto XP nahodil na notebook WIN7 a tiež som urobil zálohu C-čka s XP , ak by náhodou zákazníčka niečo hľadala a bolo to na C-čku.

Mám doma dve zálohy zavirených OS , pretože ma tie vírusy zaujali malou veľkosťou a veľkou škodou na OS.
PotPalo
08.04.10,20:46
Na LCD monitor je väčšinou 3-ročná záruka.

To áno, ale:

Reklamácia nemôže byť uznaná za oprávnenú a spotrebiteľ stratí nárok na záručnú opravu alebo odstránenie vady zdarma v nasledujúcich prípadoch: ...výrobok bol používaný iným spôsobom než obvyklým pre daný typ výrobku.
Za obvyklé používanie sa považuje najmä ak: ...výrobok je používaný spôsobom zodpovedajúcim prevádzke v domácnosti, t. j. mechanické súčiastky, ktoré sa opotrebovávajú (napr. snímacie hlavy, páskové a CD mechaniky alebo ich súčasti) sú v prevádzke do 1000 prevádzkových hodín za rok, zobrazovacie časti (napr. obrazovky, signalizačné či kontrolné panely, žiarovky, displeje, alebo ich súčasti) sú v prevádzke do 2500 prevádzkových hodín za rok.

Je to časť zo záručných podmienok, kompletné sú tu (http://www.samsung.com/sk/support/warrantyinformation/warrantyInformation.do?group=monitors-peripherals-printers&type=monitors&subtype=lcd&model_nm=&prd_ia_cd=&disp_nm=&mType=&dType=D&vType=R). Z toho vyplýva, že pokiaľ sa bude používať LCD každý deň 365 dní do roka, tak maximálne cca 6 hodín denne, aby to do roka sedelo pod tých 2500 hodín. Inak záruka pá pá.


Takže keď nový monitor hneď zapnete, a necháte bežať nonstop 24 hodín denne, na 105. deň je po záruke.
salvosko
08.04.10,20:52
Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo. Napríklad ja svoj PC a LCD nikdy nevypinam. PC beží 24/7 CPU 100% a LCD sa akurát po 10 minútach uspi ak neni aktivita.
Vlado40
08.04.10,20:55
Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo. Napríklad ja svoj PC a LCD nikdy nevypinam. PC beží 24/7 CPU 100% a LCD sa akurát po 10 minútach uspi ak neni aktivita.

To som zvedavý aj ja ako.
PotPalo
08.04.10,20:58
Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo.

Tak pozor! LCD monitory a televízory si to počítajú a ukladajú do vnútornej pamäte. Tú vedia v servise prečítať aj z pokazeného kusu. Napríklad na televízoroch OVP, ak stlačíte ... (nebudem písať čo, je to servisné menu, kto nevie, môže pokaziť TV), zobrazí sa presne počet hodín, koľko bol TV v prevádzke.

A že harddisky majú S.M.A.R.T. ktoré tiež počíta dobu chodu, počet zapnutí... o tom ani nemusím písať.
cathyc
08.04.10,21:01
To som zvedavý aj ja ako.
no možno tam majú zabudované nejaké počítadlo. :D:D:D
Keď som bola malá predstavovala som si, že všetci tí ľudkovia čo ich vidím v telke sa tam v noci keď spím vpasujú zo zadu telky. Snažila som sa nezaspať, aby som ich pri tom načapala. No a nič.
Takže ako pravý laik verím vo vynaliezavosť tých, ktorí rozhodujú o uznaní reklamácie.
cathyc
08.04.10,21:02
Tak pozor! LCD monitory a televízory si to počítajú a ukladajú do vnútornej pamäte. Tú vedia v servise prečítať aj z pokazeného kusu. Napríklad na televízoroch OVP, ak stlačíte ... (nebudem písať čo, je to servisné menu, kto nevie, môže pokaziť TV), zobrazí sa presne počet hodín, koľko bol TV v prevádzke.
no nevravím :D:D:D
Stanislav 1975
08.04.10,21:04
no možno tam majú zabudované nejaké počítadlo. :D:D:D
Keď som bola malá predstavovala som si, že všetci tí ľudkovia čo ich vidím v telke sa tam v noci keď spím vpasujú zo zadu telky. Snažila som sa nezaspať, aby som ich pri tom načapala. No a nič.
Takže ako pravý laik verím vo vynaliezavosť tých, ktorí rozhodujú o uznaní reklamácie.

ja som zasa na vianoce nevedel pochopit ako sa dá za pár minút navštíviť tolko domácností a rozdať tolko darčekov...a kde je rebrík schovaný...:D:D:D
cathyc
08.04.10,21:07
ja som zasa na vianoce nevedel pochopit ako sa dá za pár minút navštíviť tolko domácností a rozdať tolko darčekov...a kde je rebrík schovaný...:D:D:D
Stanko to už zachádzame do paranormálnych javov. To fakt nenosí Ježiško darčeky, ale santa?
Stanislav 1975
08.04.10,21:10
Stanko to už zachádzame do paranormálnych javov. To fakt nenosí Ježiško darčeky, ale santa?

bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi nosil darčeky deduško mráz-predsa len mne nemohol darčeky nosiť ježiško, ked som bol Vedúci skupiny Timur a jeho družina...-aj ked babka sa snažila mi vysvetliť že darčeky nosí ježiško, ale moc som jej neveril...
Vlado40
08.04.10,21:15
bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi ...

Teraz si mi to pripomenul a napadlo ma , kde mám svoju šatku ?
cathyc
08.04.10,21:16
bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi nosil darčeky deduško mráz-predsa len mne nemohol darčeky nosiť ježiško, ked som bol Vedúci skupiny Timur a jeho družina...-aj ked babka sa snažila mi vysvetliť že darčeky nosí ježiško, ale moc som jej neveril...
ja som skladala pioniersky sľub na Dukle, a darčeky mi predsa len nosil a dodnes nosí Ježiško. Tak Ti teda neviem, to už bude asi diagnóza.
cathyc
08.04.10,21:17
Teraz si mi to pripomenul a napadlo ma , kde mám svoju šatku ?
ideme oprášiť staré odznaky?
Stanislav 1975
08.04.10,21:20
ja som skladala pioniersky sľub na Dukle, a darčeky mi predsa len nosil a dodnes nosí Ježiško. Tak Ti teda neviem, to už bude asi diagnóza.

Ja na Slavíne som skladal pion.sľub-predsa len bolo treba si uctiť naších osloboditeľov...-inak,včera tam bol ujo Medvedev:D:D:D
Vlado40
08.04.10,21:22
My pionieri z našej školy na Dukle.
Stanislav 1975
08.04.10,21:28
My pionieri z našej školy na Dukle.

a písal si si aj s dievčatami zo Sovietskeho zvazu? Ja vo velkom:rolleyes:-ktovie,kde tie baby sú...
Stanislav 1975
08.04.10,21:30
ideme oprášiť staré odznaky?

Síce sme troška mimo temy o monitore,ale nevadí-mne sa páčilo na telesnej to oblečenie-chalani tie červené trenky a baby tie modré gaťky...:D:D:D
cathyc
08.04.10,21:30
a písal si si aj s dievčatami zo Sovietskeho zvazu? Ja vo velkom:rolleyes:-ktovie,kde tie baby sú...
No do frasa aj ja som si písala s babami. To som tiež mohla myslieť jasnejšie. Alebo žeby Sovietsky chalani nevedeli písať?
cathyc
08.04.10,21:33
Síce sme troška mimo temy o monitore,ale nevadí-mne sa páčilo na telesnej to oblečenie-chalani tie červené trenky a baby tie modré gaťky...:D:D:D
No moje nervy...ja som už na to normálne aj zabudla. Tie červené trenky som si pamätala, vtedy mi to pripadalo veľmi mužné. Ale tie modré? Asi som sa po babách moc nepozerala. Sme už fakt totálne mimo Tvojej témy.
Stanislav 1975
08.04.10,21:35
No moje nervy...ja som už na to normálne aj zabudla. Tie červené trenky som si pamätala, vtedy mi to pripadalo veľmi mužné. Ale tie modré? Asi som sa po babách moc nepozerala. Sme už fakt totálne mimo Tvojej témy.

;)
lenkak
08.04.10,21:35
Jedny červené trenky mám odložené. :D Ako pamiatku, manžel ich mal medzi vecami na vyradenie, a ja som si ich všimla a zobrala. Namiesto suveníru šatky máme trenky.:D:D:D
Vlado40
08.04.10,21:38
Vrátim sa k téme
Ešte dobre , že Ti odchádza ten monitor.
cathyc
08.04.10,21:39
Jedny červené trenky mám odložené. :D Ako pamiatku, manžel ich mal medzi vecami na vyradenie, a ja som si ich všimla a zobrala. Namiesto suveníru šatky máme trenky.:D:D:D
kto vie či ešte niekto má aj šatku?
cathyc
08.04.10,21:40
Vrátim sa k téme
Ešte dobre , že Ti odchádza ten monitor.
veru, koľko staronových tém to otvorilo.
lenkak
08.04.10,21:42
iskričkovský preukaz i odznak máme tiež, to k tým trenírkam.:D Ale šatku som nevidela, ale možno u rodičov na povale by som svoju našla. Viem, že som si ju odložila, len či myši a iné zvieratká nezožrali.:---
Stanislav 1975
08.04.10,21:43
iskričkovský preukaz i odznak máme tiež, to k tým trenírkam.:D Ale šatku som nevidela, ale možno u rodičov na povale by som svoju našla. Viem, že som si ju odložila, len či myši a iné zvieratká nezožrali.:---

ja mam na pamiatku odložený iba opasok...
Vlado40
08.04.10,21:43
iskričkovský preukaz i odznak máme tiež, to k tým trenírkam.:D Ale šatku som nevidela, ale možno u rodičov na povale by som svoju našla. Viem, že som si ju odložila, len či myši a iné zvieratká nezožrali.:---

To by si tie zvieratka nedovolili.
misoft
09.04.10,17:09
mimotemy

povedz mi, kde je tá parkovacia zóna. Takto je zaparkovaný vypnutý harddisk Maxtor 40 GB. Platne disku sú lesklé ako zrkadlo, ale v strede sú matné (až po zelenú čiaru, ktorú som tam nakreslil, nieje to totiž vidno na tej fotke). Ako vidno, v tejto matnej zóne sú hlavičky zaparkované, a nič ich nedrží nad povrchom-dosadli na
Nebudem sa s tebou o tomto tu hádať.
BTW: a si si istý že tie hlavičky tam sedia na platniach? Ako som spomínal - sú držané magnetmi v zaparkovanej polohe horizontálne aj vertikálne.
Lesklé sú preto. lebo je tam vrstva kysličníka železa (záznamová vrstva), matné preto, lebo tam tá vrstva nie je! A tie magnety predsa nebudú pri platniach, ale v mechanizme ovládania ramien! ( http://keppanet.netfirms.com/keppanet/harddisk/hdinside/hddfull2.jpg sú v Actuator!)

to Stanislav 1975:
Nové monitory predsa už nestoja toľko, aby si si nekúpil fungl nový. A budeš to mať aj so zárukou :D, ušetríš si nervy.
Stanislav 1975
10.04.10,06:45
Ahojte, kto sa tomu rozumiete-tento pc ,jeho parametre stačia na bežné používanie? Chýba mu niečo ? dík


http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;18459
salvosko
10.04.10,07:20
Ahojte, kto sa tomu rozumiete-tento pc ,jeho parametre stačia na bežné používanie? Chýba mu niečo ? dík


http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;18459
Staci ale je to velmi nevyvazena zostava.
Sice ma relativne vykonny procesor no ma uplne slabucku graficku kartu.
Predpokladam ze ti ho zaplombuju a nebudes tam moct pocas zaruky dat inu grafiku.
Ja by som uvazoval skor na niecim takymto ak mozem dat do pozornosti:
http://www.agem.sk/defaultweb.php?cmd=tovar_detail&product=14462166
Da sa to pouzit aj ako fullHD video prehravac a ma to o dost nizsiu spotrebu elektriky.
Tu cenu si nevsimaj, relna je niekde tesne pod 280€.
lenkak
10.04.10,07:24
Grafická karta : on board - žiadna sláva.
Radšej by som volila už s prídavnou graf. kartou.
Dokonca bez operačného systému, ten sa dá ale poriešiť.
Vlado40
10.04.10,08:03
PotPalo
10.04.10,09:21
mimotemy

Nebudem sa s tebou o tomto tu hádať.


Tiež sa nebudem hádať.
Pozri sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_drive
Hľadaj Landing zone. (Landing zone=pristávacia zóna=hlavičky pristanú-dosadnú na disk)
misoft
10.04.10,15:30
Našiel som! :D. Ale zároveň som si tam našiel aj toto:

Load/Unload technology relies on the heads being lifted off the platters into a safe location, thus eliminating the risks of wear and stiction altogether. The first HDD RAMAC (http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_305_RAMAC) and most early disk drives used complex mechanisms to load and unload the heads. Modern HDDs use ramp loading, first introduced by Memorex (http://en.wikipedia.org/wiki/Memorex) in 1967,[48] (http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_drive#cite_note-47) to load/unload onto plastic "ramps" near the outer disk edge.
All HDDs today still use one of these two technologies listed above. Each has a list of advantages and drawbacks in terms of loss of storage area on the disk, relative difficulty of mechanical tolerance control, non-operating shock robustness, cost of implementation, etc.
Nie sme už v roku 1980! Dnes (ak si to preložíš) sa používa technológia v HDD, aby sa hlavičky NEDOTÝKALI platní a boli bezpečne zaparkované bez fyzického kontaktu.
Buď tak láskavy - prelož si to a zistíš (nerád sa chválim :D - smrdelo by to), že dnešné HDD (súčasné) parkujú hlavičky bez kontaktu s platňami (príp. na plastický povrch).

BTW: Ani preklad Landing Zone neznamená, že sadnú. Aj vzducholoď pristane a predsa nepristane - je nad povrchom.
PotPalo
10.04.10,17:57
Tak to upresním. Stále sa používajú obidve metódy:
All HDDs today still use one of these two technologies listed above.

Around 1995 IBM pioneered a technology where a landing zone on the disk is made by a precision laser process (Laser Zone Texture = LZT) producing an array of smooth nanometer-scale "bumps" in a landing zone,[47] (http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_drive#cite_note-46) thus vastly improving stiction (http://en.wikipedia.org/wiki/Stiction) and wear performance. This technology is still largely in use today (2008), predominantly in desktop and enterprise (3.5 inch) drives.

Takže metóda Landing zone sa používa dodnes, a povrch na tom kotúči je špeciálne upravený laserom, ako som už písal, je tam iný, matný (nie ako na dátovej zóne).
http://www.youtube.com/watch?v=9eMWG3fwiEU&playnext_from=QL

Metóda Load/Unload sa tiež používa, obrázok je hneď prvý na tej stránke (vpravo hore), HDD má plastový držiak, kam sa presunú hlavičky.
http://www.youtube.com/watch?v=JAVIdoN5Yac&playnext_from=QL


upravené: pridal som aj videá obidvoch metód.
PotPalo
10.04.10,22:00
mimotemyTu (http://www.taylor-hobson.com/en/hard-disk-mems-semiconductor/) píšu:

Landing Zone
Many hard disk drives require a specially textured landing zone to enable the heads to park on the media surface when not being used. This is often created using a laser texturing process which can be monitored using the Talysurf CCI instruments. Automatic characterisation includes: volume, height, density and mean diameter of individual or whole areas of texturing.