Fero11
08.04.10,07:19
mam k dispozicii nejaku sumu penazi, nieje to bohvieco, ale v najblizsej dobe nemam v plane nic vacsie kupovat, tak som sa rozhodol pre vklad do niektorej z bank.
Pamatam sa ze na porade som uz davnejsie videl odkaz na nejake on line porovnavanie bank s roznymi moznostami urokovymi sadzbami atd ... ale nemozem ten odkaz najst.
Vedeli by ste mi poradit (mozno aj nejaku banku z vhodnym produktom) nechcem sa ale viazat viac ako na 12, max 24 mesiacov
sfinks
08.04.10,05:24
www.openiazoch.sk tam mas moznosti a poradenia az az
kvalitar
08.04.10,07:26
Ahoj myslel si asi tento link www.totalmoney.sk
Fero11
08.04.10,09:25
mozno aj hej, ja si presne nepamatam, ale asi hej :)
holos
08.04.10,17:30
viem o niečom zauimavom.
kvalitar
09.04.10,04:16
no tak sem s tym :)
deane7
09.04.10,06:57
Hovorí sa že iba investícia do alkoholu zaručí 40%
sfinks
09.04.10,08:12
niekedy aj 72% zaruci :)
Maros16
21.07.11,08:24
Micheallin2003
28.07.11,14:42
Zdravim, na tak kratku dobu nema velmi zmysel nieco ine ako TV alebo dobry sporiaci ucet. Ako ochrana pred inflaciou.
A samozrejme, ked su tvoje osobne financie vyriesene a nadstavene spravne.

Ine sposoby ako napr. investovanie su nevhodne, iba ak spekulacia :)
diry
28.07.11,15:05
v dnešnej dobe asi najlepšia investícia je do zlata - http://www.goldinvest.sk/ponuka/zlate-tehlicky
sibylla
30.07.11,15:04
do fyzického investičného zlata, tam máš neviazaný vklad, kedykolvek môžeš vybrať hotovosť a myslím zúročenie je tam aj 20%
Micheallin2003
01.08.11,08:58
pozor na vysku marze/provizie pre predajcu "investicneho zlata" v niektorych pripadoch. V niekdy je to aj okolo 40%.

Aby zisk z takejto investicie nesiel do plynu resp. zisk sa ukaze len po dlhej dobe.
Nandrolon
01.08.11,09:13
ten goldinvest ak dnes kúpim 5 kg striebra za 5967 eur a dnes ho predám, tak som v strate 1552 eur, z toho mi vychádza okolo 35 % marža, u zlata to budú mať podobné ale nemajú cenník...
Micheallin2003
01.08.11,09:25
ten goldinvest ak dnes kúpim 5 kg striebra za 5967 eur a dnes ho predám, tak som v strate 1552 eur, z toho mi vychádza okolo 35 % marža, u zlata to budú mať podobné ale nemajú cenník...

Tomu sa hovori spread.. rozdiel medzi kupnou a predajnou cenou a je dost mozne ze v tom rozdiely je zaratana ta marza.
Otazka je za aku dobu trh vyrovna a preskoci tento rozdiel.
Nandrolon
01.08.11,09:32
presne tak ako pri "kšeftovaní" s devízami/valutami...
a to ešte ktovie či je to v tom už zarátané celé, alebo budeš platiť v hotovosti ešte nejakú províziu.
No aj tak sa mi zdá tento rozdiel nákup/predaj dosť vysoký, ale musím sa priznať že v tomto sa nevyznám, neviem ako sa ceny pohybujú inde. Tento druh obchodov je pre mňa španielská dedina...
Micheallin2003
01.08.11,09:39
presne tak ako pri "kšeftovaní" s devízami/valutami...
a to ešte ktovie či je to v tom už zarátané celé, alebo budeš platiť v hotovosti ešte nejakú províziu.
No aj tak sa mi zdá tento rozdiel nákup/predaj dosť vysoký, ale musím sa priznať že v tomto sa nevyznám, neviem ako sa ceny pohybujú inde. Tento druh obchodov je pre mňa španielská dedina...

preto som spominal ze takyto tip investovania je spekulacia. Bud sa podari alebo nie.Takto sa da "zabavat" v pripade ze Vam ten kapital nebude chybat ako ho stratite.Treba sa pozriet na svoju fin. situaciu a zhodnotit priority a ucel a podla toho zvolit strategiu.
sibylla
01.08.11,10:45
to je blbý produkt, určite na súčasnom trhu existujú lepšie, napríklad Partner produkt, kde sa klientovi otvorí zlatý depozit , ktorý funguje normálne ako bežný účet....potrebuješ hotovosť, zadáš príkaz, banka ti predá zlato a ty máš love...jednoducho povedané
wegamizi
02.08.11,13:32
to je blbý produkt, určite na súčasnom trhu existujú lepšie, napríklad Partner produkt, kde sa klientovi otvorí zlatý depozit , ktorý funguje normálne ako bežný účet....potrebuješ hotovosť, zadáš príkaz, banka ti predá zlato a ty máš love...jednoducho povedané
Kde sa blizsie dozviem o tom produkte?
sibylla
03.08.11,03:35
Nákup sa realizuje jednoduchým vkladom/ prevodom peňazí na účet v slovenskej banke, prípadne na svoj osobný investičný účet v Partner banke. Bez potreby hľadať autorizovaných obchodníkov so zlatom pri každom nákupe.
Úplná flexibilita a voľnosť klienta pri vkladaní a disponovaní, bez zbytočných povinností, sankcií alebo obmedzení výberov, umocnená možnosťou tzv. Lombardného úveru, zabezpečeného zlatom v depozite klienta.
Maximálna a okamžitá likvidita, príznačná pre fyzické investičné zlato. Zlato je „okamžite“ predajné a cena predaja je transparentne dohodnutá s bankou už pri nákupe. Klient tak nie je odkázaný na „tortúru vyjednávania a hľadania záujemcu o nákup jeho zlata ak potrebuje hotovosť. Predajom svojho fyzického zlata sa vôbec nezapodieva, banka mu ho garantovane na požiadanie odkúpi sama,okrem toho klient m on line prístup do svojo depozitu na net.strnkach, kde si to všetko sleduje, je tam maximálna a okamžitá likvidita...

ak potrebuješ bližšie info, skús ma kontaktovať mailom, prepošlem ti link, ktorý dostávajú klienti
Nandrolon
03.08.11,04:36
len jedno mi v tomto nesedí.
V banke sedí veštec so sklenenou guľou, keď už pri nákupe mi oznámia odkupnú cenu? alebo je výnos tak malý a riziko pre klienta tak veľké že si to môže banka dovoliť a prípadnú stratu prefinancovať sama???
rudopp
03.08.11,06:29
do fyzického investičného zlata, tam máš neviazaný vklad, kedykolvek môžeš vybrať hotovosť a myslím zúročenie je tam aj 20%

pozri si v jeden deň ceny nákup/predaj

odhadni z histórie vývoj ceny

Zistíš, že po 1-2 rokoch budeš v ziskovosti tak asi na nule.
rudopp
03.08.11,06:32
to je blbý produkt, určite na súčasnom trhu existujú lepšie, napríklad Partner produkt, kde sa klientovi otvorí zlatý depozit , ktorý funguje normálne ako bežný účet....potrebuješ hotovosť, zadáš príkaz, banka ti predá zlato a ty máš love...jednoducho povedané

A čo takto porovnať nákupnú/predajnú cenu (čím vyšší komfort, tým vyššie poplatky)
rudopp
03.08.11,06:34
Nákup sa realizuje jednoduchým vkladom/ prevodom peňazí na účet v slovenskej banke, prípadne na svoj osobný investičný účet v Partner banke. Bez potreby hľadať autorizovaných obchodníkov so zlatom pri každom nákupe.
Úplná flexibilita a voľnosť klienta pri vkladaní a disponovaní, bez zbytočných povinností, sankcií alebo obmedzení výberov, umocnená možnosťou tzv. Lombardného úveru, zabezpečeného zlatom v depozite klienta.
Maximálna a okamžitá likvidita, príznačná pre fyzické investičné zlato. Zlato je „okamžite“ predajné a cena predaja je transparentne dohodnutá s bankou už pri nákupe. Klient tak nie je odkázaný na „tortúru vyjednávania a hľadania záujemcu o nákup jeho zlata ak potrebuje hotovosť. Predajom svojho fyzického zlata sa vôbec nezapodieva, banka mu ho garantovane na požiadanie odkúpi sama,okrem toho klient m on line prístup do svojo depozitu na net.strnkach, kde si to všetko sleduje, je tam maximálna a okamžitá likvidita...

ak potrebuješ bližšie info, skús ma kontaktovať mailom, prepošlem ti link, ktorý dostávajú klienti

Aký si ty "zlatý" = predajca :---:---:---
rudopp
03.08.11,06:35
len jedno mi v tomto nesedí.
V banke sedí veštec so sklenenou guľou, keď už pri nákupe mi oznámia odkupnú cenu? alebo je výnos tak malý a riziko pre klienta tak veľké že si to môže banka dovoliť a prípadnú stratu prefinancovať sama???

Naopak - realista

To je vždy :D:D:D