vemak
08.04.10,09:04
Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
Ďakujem za Váš čas.
Xanti
08.04.10,07:11
Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
Ďakujem za Váš čas.
Ak zarobí tak sa mu bude krátiť dávka v hmotnej núdzi.

Prečítaj si toto http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Timka1
08.04.10,07:14
Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
Ďakujem za Váš čas.

evidovaný uchádzač o zamestnanie na úrade práce môže zarobiť max. 136,38 €, ak prekročí tento limit bude vyradený z úradu práce, hodinovo to nie je limitované čo sa týka úradu práce, avšak Zákonník práce ma limit pre DoPC a to je max. 10 hod. týždenne a pre DoVP max. 350 hodín ročne

do uvedenej sumy 136,38 € bude mať ďalej nárok na podporu v nezamestnanosti aj evidenciu uchádzačov ....
Xanti
08.04.10,07:15
evidovaný uchádzač o zamestnanie na úrade práce môže zarobiť max. 136,38 €, ak prekročí tento limit bude vyradený z úradu práce, hodinovo to nie je limitované čo sa týka úradu práce, avšak Zákonník práce ma limit pre DoPC a to je max. 10 hod. týždenne a pre DoVP max. 350 hodín ročne

do uvedenej sumy 136,38 € bude mať ďalej nárok na podporu v nezamestnanosti aj evidenciu uchádzačov ....
No tento nepoberá podporu v nezamestnanosti ale dávku v hmotnej núdzi, takže ak zarobí 136,38 eura tak mu zoberú celú dávku v hmotnej núdzi v sume 62,50 €

Príjmy
Za príjem sa na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi považuje príjem podľa zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime v znení neskorších predpisov:
· príjmy fyzických osôb, ktoré sú predmetom dane z príjmu po odpočítaní poistného na zdravotné, nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, preddavku na daň alebo dane z príjmov fyzických osôb,
Misicka21
08.04.10,07:17
A nieje lepšie ho dať na dohodu??
Xanti
08.04.10,07:23
A nieje lepšie ho dať na dohodu??
Vždy ak zarobí tak mu budú krátiť dávku v hmotnej núdzi.

Proste ľudom čo poberajú dávky v hmotnej núdzi tak si nemôžu prilepšiť prácou. Lebo im ich zoberú.
ivka70
08.04.10,07:24
A nieje lepšie ho dať na dohodu??
To je uplne jedno, ci bude mat dohodu alebo TPP, stale sa 75% jeho prijmu pocita do prijmu na posudenie naroku.
Cize akukolvek sumu zarobi, tak sa mu adekvatne podpora v hmotnej nudzi skrati.
Misicka21
08.04.10,07:30
OK, ďakujem za vysvetlenie.
DanielaSL
02.02.12,09:27
Aký je limit zárobku na tento rok pre zamestnanca, ktorý je v evidencii Úradu práce?
ivka70
02.02.12,09:29
Aký je limit zárobku na tento rok pre zamestnanca, ktorý je v evidencii Úradu práce?

139,9 EUR, plati od 1.7.2011 (je to viazane na zivotne minimum, takze sa meni vtedy, ked sa meni ZM)