scorp
08.04.10,08:05
Zdravim poradu. Mozno trivialna vec, ale budem rad, ked najdeme spolocne riesenie. Je vytvorene mailove konto-ucet. Na nb (pocitaci) sa pripajam cez "kabel" (klasicka kabelaz a router na net), cize urcitymi protokolmi-nastaveniami pre pop3 a smtp. Zaroven je moznost cez modem (mobilny internet) sa pripajat na ten isty ucet-konto, pricom su parametre "mierne" ine, konkretne protokol smtp urcite...
Mam nastavene, ze sa ponechavaju spravy na serveri urcity pocet dni, a to pre pripad, ked sa kontroluje posta cez webmail.
Problem: Pri stahovani posty duplikuje spravy, ci uz taham cez pripojenie "pevne" alebo "mobilne".
Bolo by riesenim pre "mobilne pripojenie" zrusit podmienku-ponechavat kopie na serveri ?
dakujem.
sfinks
08.04.10,06:40
Ked sa tak zamyslim ... sice cez mobil neviem pouzivat pripojenie .. ale ja skusim zvazit 2 klientov ako 2x Outlook ... tak v tomto pripade je to mozne... teda aj cez ten mobil by to malo by byt mozne ...
salvosko
08.04.10,07:17
A neda sa pouzit IMAP? Tym si priamo managujes mailbox a je jedno z kolkych klientov a miest lebo vlastne pracujes vzdialene nad svojou schrankou a vsetky zmeny sa deju na servry.
Pricom POP3 ti len stiahne co mas v schranke k tebe a maximalne co vymazes tak zmaze zo servra (alebo po zadanej dobe ich vymaze).
scorp
08.04.10,07:30
Troska upresnim. Je to riesenie pre "niekoho nado mnou". Ja si poradim. Cize jednoduche riesenie, je zvyknuty na MS Outlook.
Cize ziaden IMAP. Rozmyslam co urobi POP3, ak zrusim "v mobilnom pripojeni" kopiu sprav na serveri. Stiahne a nenecha-co by som nechcel.

To sfinks: ide o modem (normalny Huawei od Orange), ktorym sa pripojim na net.
dalid
08.04.10,07:50
Nie som si celkom isty, ci by toto nebolo riesenim tvojho problemu:
http://www.microsoft.com/slovakia/atwork/workspace/information.mspx
TomasHC
08.04.10,07:56
Troska upresnim. Je to riesenie pre "niekoho nado mnou". Ja si poradim. Cize jednoduche riesenie, je zvyknuty na MS Outlook.
Cize ziaden IMAP. Rozmyslam co urobi POP3, ak zrusim "v mobilnom pripojeni" kopiu sprav na serveri. Stiahne a nenecha-co by som nechcel.

To sfinks: ide o modem (normalny Huawei od Orange), ktorym sa pripojim na net.

IMAP je protokol, ktory mozes pouzit namiesto POP3 v Outlooku... Nechapem teda "...je zvyknuty na MS Outlook. Cize Ziaden IMAP."
salvosko
08.04.10,09:51
Presne tak, Outlook vie ist cez POP3 ale aj cez IMAP no musi to ten mailovy server podporvat. Ver mi ze IMAP ti to velmi elegantne vyriesi. Inak ako cez IMAP maily ani nekonfigurujem.
Ja takto pristupujem k jednemu mailboxu z PC alebo z notebooku alebo z iPhone alebo cez webmail a vzdy mam rovnaky stav mailoboxu aky som zanechal po poslednom pristupe odhocikadial.
Jedine ze by to ten mailovy server nemal.
scorp
08.04.10,10:36
Dakujem. Presne o to mi islo. Schodna cesta bude cez IMAP.
ajale
12.04.10,11:59
Prosim o radu:
Mam urobeny letak v html, sirka 550px, vlozila som ho do FTP serveru, takze mam nan priamy link a je teda pristupny. Ten link s celym dizajnom chcem aby sa adresatovi zobrazil v textovej casti mailu ked ho prijme. Skusala som pouzit Hyperlink ale zobrazil sa len text s odkazom, pravdepodobne nieco robim spravne. Moze mi niekto napisat ako sa to presne robi v Microsoft Outlook?
Dakujem