CrakeN
08.04.10,09:03
Zdravím,

som podnikateľ, vlastním jednu s.r.o. no chcel by som momentálne zakladať ešte druhú. V tej však plánujem mať základné imanie vyššie ako je bežný štandard, uvažujem o sume 50.000 € (hlavne kvôli úverom v banke). Môže nastať nejaký problém, ak chcem zakladať s.r.o. s týmto ZI? Napr. daňové kontroly hneď z úvodu, preukazovanie pôvodu peňazí a podobne? Či sa o to nikto nebude zaujímať?

Ďakujem za odpoveď.
zalobaba
08.04.10,07:48
Zdravím,

som podnikateľ, vlastním jednu s.r.o. no chcel by som momentálne zakladať ešte druhú. V tej však plánujem mať základné imanie vyššie ako je bežný štandard, uvažujem o sume 50.000 € (hlavne kvôli úverom v banke). Môže nastať nejaký problém, ak chcem zakladať s.r.o. s týmto ZI? Napr. daňové kontroly hneď z úvodu, preukazovanie pôvodu peňazí a podobne? Či sa o to nikto nebude zaujímať?

Ďakujem za odpoveď.
Spoločnosti s vyšším ZI sa bežne zakladajú napr. pri predmetoch činnosti, pri ktorých je potrebné preukazovať tzv. "finančnú spoľahlivosť", a tá sa preukazuje práve tým vyšším ZI. Takými spoločnosťami sú napr. spoločnosti zaoberajúce sa vnútroštátnou alebo medzinárodnou nákladnou cestnou dopravou. Vyššie ZI nie je nič výnimočné.
Economic
08.04.10,18:24
Zdravím,

som podnikateľ, vlastním jednu s.r.o. no chcel by som momentálne zakladať ešte druhú. V tej však plánujem mať základné imanie vyššie ako je bežný štandard, uvažujem o sume 50.000 € (hlavne kvôli úverom v banke). Môže nastať nejaký problém, ak chcem zakladať s.r.o. s týmto ZI? Napr. daňové kontroly hneď z úvodu, preukazovanie pôvodu peňazí a podobne? Či sa o to nikto nebude zaujímať?

Ďakujem za odpoveď.

žiadny problém, môže byť také imanie bez problémov. Nič sa nepreukazuje.
MichalGa
28.11.10,15:10
žiadny problém, môže byť také imanie bez problémov. Nič sa nepreukazuje.


Dobrý den,

ak by bol niekto ochotný, rád by som sa spýtal ešte nejake doplnujúce otázky na túto tému.


Ak ide človek zakladať svoju prvú s.r.o so zakladnym imanim povedzme aj hore spominanych 50 tisic E, avšak jeho prechádzajúce danove priznania uvadzaju jeho ročne prijimy povedzme 3000 eur po dobu 5 rokov, čiže podla mojho názoru je zvláštne "odkial" má tento človek tolko eur, ani v taktomto prípade nemôžu vzniknút nejake komplikácie alebo nadbytočné otázky z úradov ?

Vopred dakujem za prípadné rady.

MG
Economic
28.11.10,15:14
Dobrý den,

ak by bol niekto ochotný, rád by som sa spýtal ešte nejake doplnujúce otázky na túto tému.


Ak ide človek zakladať svoju prvú s.r.o so zakladnym imanim povedzme aj hore spominanych 50 tisic E, avšak jeho prechádzajúce danove priznania uvadzaju jeho ročne prijimy povedzme 3000 eur po dobu 5 rokov, čiže podla mojho názoru je zvláštne "odkial" má tento človek tolko eur, ani v taktomto prípade nemôžu vzniknút nejake komplikácie alebo nadbytočné otázky z úradov ?

Vopred dakujem za prípadné rady.

MG

Pokiaľ človek podnikal a nemá výborné výsledky, ja by som doporučila základné imanie urobiť 5 000.- Eur zvlášť pri prvej eseročke... Aj keď nie je výlučené, že človek má nejaké úspory, alebo zdedí nejaké peniaze.... Určite je to zvláštne kde taký človek zoberie zrazu 50 000.- Eur. Nehnala by som to do krajností.
KEJKA
28.11.10,15:14
to vyzerá tak, že tých 50000 € chceš vložiť fiktívne.... či sa mýlim?
inak platí to čo už bolo povedané - ZI musí byť splatené, splatenie potvrdzuje vyhlásenie správcu o splatení.
problémy môžu byť pri účtovaní, resp. pri prvej inventarizácii majetku a záväzkov.
Lila
28.11.10,15:25
Ani vo Vašom prípade problém nevidím, však na to Vaše podnikanie Vám mohla požičať "babka alebo rodičia", respektíve Vám ich mohli aj darovať. Úrady tieto zdroje nekontrolujú, pretože aj to Vaše základné imanie môže byť tvorené napríklad vkladom os. auta alebo nejakej ocenenej nehnuteľnosti, veď to vôbec nemusia byť v plnej výške len finančné prostriedky a navyše suma 50.000 € je v dnešnej dobe primeraná :).
Iba ak to dobre odhadla KEJKA,..., neoplatí sa to robiť pre špekulácie.
Economic
28.11.10,15:27
Ani vo Vašom prípade problém nevidím, však na to Vaše podnikanie Vám mohla požičať "babka alebo rodičia", respektíve Vám ich mohli aj darovať. Úrady tieto zdroje nekontrolujú, pretože aj to Vaše základné imanie môže byť tvorené napríklad vkladom os. auta alebo nejakej ocenenej nehnuteľnosti, veď to vôbec nemusia byť v plnej výške len finančné prostriedky a navyše suma 50.000 € je v dnešnej dobe primeraná :).


Podľa mňa suma 50 000.- Eur nie je až taká primeraná.
KEJKA
28.11.10,15:29
..najmä, ak ju bude vykazovať v hotovosti v pokladnici.
MichalGa
28.11.10,18:19
nie fiktívne by to nebolo, bolo by to reálne, bola by to pôžička od rodiny bez nejakych zmluv a podobe preto ma zaujima či by nebol následne nejaky problem s dokazovanim pôvodu tych penazi ako som už hore uviedol, chudobny človek a take zakladne imanie, nasledne otazky z danoveho pripadne ineho urdau, vyrieši to zmluva o tej pôžičke alebo ako dalej postupovat


ak by bol ešte niekto ochotný pomôcť tak som samozrejme vdačný
KEJKA
28.11.10,21:30
nuž - v takomto zmysle nič nehrozí, už si to dostal niekoľkokrát jednoznačne zodpovedané.
Ak rodina požičia, daruje, bez zmluvy, žeby aj bez nároku na vrátenie?
Pôvod peňazí normálny človek dokazovať nemusí.
MichalGa
29.11.10,09:14
jasne odpovedí je dost a som velmi vdačný aj Vám aj ostatným čo poradili : )