kat1971
08.04.10,09:43
Potrebovala by som info, ci je prevádzka kaviarne podmienena viazanou zivnostou. z niektorych prispevkov vyplyva, ze ano, z inych nie.. ak ano, je mozne, aby prevadzkovatel bol zahranicny obcan (uzna ZU aj vyucny list zo zahranicia?) Dakujem za odpoved! Katarina
Economic
08.04.10,18:30
Potrebovala by som info, ci je prevádzka kaviarne podmienena viazanou zivnostou. z niektorych prispevkov vyplyva, ze ano, z inych nie.. ak ano, je mozne, aby prevadzkovatel bol zahranicny obcan (uzna ZU aj vyucny list zo zahranicia?) Dakujem za odpoved! Katarina


Áno. musíš mať vyučeného kuchára alebo čašníka. Prevádzkovateľ môže byť zahraničná osoba, ale zodpovedná osoba musí byť slovák.

Inak toto ide bez zodpovednej osoby : Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu ale to nie je kaviareň. :)
akina
09.04.10,10:01
Potrebovala by som info, ci je prevádzka kaviarne podmienena viazanou zivnostou. z niektorych prispevkov vyplyva, ze ano, z inych nie.. ak ano, je mozne, aby prevadzkovatel bol zahranicny obcan (uzna ZU aj vyucny list zo zahranicia?) Dakujem za odpoved! Katarina
Kaviareň - ak ide len o predaj na priamu konzumáciu alko, nealko,.. podľa § 38 ods. 2 živnostenského zákona, čiže sa nepripravujú a nepodávajú jedlá, je to živnosť voľná. Samozrejmä, že zamestnanci musia vlastniť zdravotný preukaz a musia absolvovať školenie z tzv.hygienického minimuma,pokiaľ nie sú vyučení v obore. Pri vydaní ŽL sa odborná spôsobilosť nepreukazuje.
kat1971
13.04.10,09:41
Velka vdaka za odpoved! Znamena to, ze viazanu zivnost, t.j. kaviaren, si otvorit mozem na svoje meno, ak ju garantujem zamestnancom vyucenym v odbore? Mam kuchara Taliana s vyucnym listom a dalsim certifikatom na prevadzku restauracie, samozrejme ziskanym v Taliansku..Poskytovanie sluzieb rychleho obcerstv., pokial to chapem spravne, znamena len predaj alko,nealko a prip. balenych keksov, vsak?
Economic
13.04.10,09:45
Velka vdaka za odpoved! Znamena to, ze viazanu zivnost, t.j. kaviaren, si otvorit mozem na svoje meno, ak ju garantujem zamestnancom vyucenym v odbore? Mam kuchara Taliana s vyucnym listom a dalsim certifikatom na prevadzku restauracie, samozrejme ziskanym v Taliansku..Poskytovanie sluzieb rychleho obcerstv., pokial to chapem spravne, znamena len predaj alko,nealko a prip. balenych keksov, vsak?

Poskytovanie rýchleho občerstvenia môžu byť aj hranolky, hotdogy, keksy malinovky a podobne. Na toho taliana ešte jedna vec, neviem či nebudeš potrebovať na ten jeho taliansky výučný list stanovisko, či je uznateľná škola kde sa vyučil tu na slovensku, toto si zisti priamo na Tvojom príslušnom živnostenskom. Inak zodpovedná osoba musí tu mať povolenie na pobyt, mám taký pocit.