vikuš
08.04.10,11:03
Dobrý deň, prosím Vás neviem si rady - mám doklad - výdavok na 27,84 a 6,96 potrebujem mať v peňažnom denníku ako odvody do fondov a 20,88 iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Zadala som si čelnenie, ale stále sa mi zobrazuje celá suma 27,84 v Odvodoch do fondov. Dá sa to rozčleniť v PD? Ďakujem:(
rodina1
08.04.10,09:42
Dobrý deň, prosím Vás neviem si rady - mám doklad - výdavok na 27,84 a 6,96 potrebujem mať v peňažnom denníku ako odvody do fondov a 20,88 iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Zadala som si čelnenie, ale stále sa mi zobrazuje celá suma 27,84 v Odvodoch do fondov. Dá sa to rozčleniť v PD? Ďakujem:(
Uvedený výdavok musíš zaúčtovať na 2x. 1. zápis - výdavok z pokladne (banky) - Odvody do fondov - suma 6,96 Eur.
2. zápis - môže byť to isté číslo dokladu - výdavok z pokladne (banky) - iný výdavok NZD - suma 20,88.
vikuš
08.04.10,17:56
Ďakujem veľmi pekne, nevedela som, či si to môžem dovoliť takto rozdeliť, aj keď pod jedným číslom dokladu. Ešte raz ďakujem:).
cathyc
08.04.10,18:56
Uvedený výdavok musíš zaúčtovať na 2x. 1. zápis - výdavok z pokladne (banky) - Odvody do fondov - suma 6,96 Eur.
2. zápis - môže byť to isté číslo dokladu - výdavok z pokladne (banky) - iný výdavok NZD - suma 20,88.
alfa nemá rozúčtovanie dokladu? To je divné, majú to oveľa horšie sw a alfu som považovala za vyšší level.
rodina1
08.04.10,18:59
alfa nemá rozúčtovanie dokladu? To je divné, majú to oveľa horšie sw a alfu som považovala za vyšší level.
Nie, Alfa zatiaľ nemá rozúčtovanie dokladu. Ale v Krose sľúbili, že to upravia. Tak uvidíme, kedy.
cathyc
08.04.10,19:30
Nie, Alfa zatiaľ nemá rozúčtovanie dokladu. Ale v Krose sľúbili, že to upravia. Tak uvidíme, kedy.
tak to sa teším, lebo som sa rozhodla si ju zakúpiť a toto by bol pre mňa zvyknutú na rozúčtovanie asi dosť vážny problém.
cathyc
08.04.10,19:32
Zaujímalo by ma či sa dá jedným dokladom spárovať úhrada s viacerými faktúrami od toho istého dodávateľa, alebo tomu istému odberateľovi. Pozerala som v demoverzii a zdá sa mi, že to nie je možné.
Manual
08.04.10,19:34
Nebolo by vhodnejšie priamo zavolať do Krosu a tam ich vyspovedať ? A budeš vedieť na čom si.
cathyc
08.04.10,19:37
Nebolo by vhodnejšie priamo zavolať do Krosu a tam ich vyspovedať ? A budeš vedieť na čom si.
majú prísť ku mne na prezentáciu, tak si musím dovtedy popísať otázky.
Enyma
09.04.10,06:52
Dobrý deň, ja mám alfu od roku 2008, a už 2 roky sľubujú, že dopracujú možnosť zaúčtovať jeden doklad s viacerými položkami. Je rok 2010 a stále nič, z roka na rok to prekladajú - odpoveď z krosu - prepracovanie programu je náročné. JU - alfa je prehľadný program, ale v tomto má veľké mínus oproti všetkým ostatným programom. Z dôvodu, že sa nedá jeden doklad rozúčtovať viacerými položkami vznikajú problémy každý mesiac pri učtovaní odvodov do zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovne - učtovanie 2 položky raz kód 25 - odvody do fondov - za zamestnávateľa a druhý raz kód 24 mzdy - odvody za zamestnancov, taktiež ak sa na jednom bloku je nakúpené réžia, materiál, tovar - jeden doklad sa učtuje až 3 zápismi. Keď dávam automaticky prečíslovať doklady - jeden doklad má 3 čísla, ak by som chcela mať iba jedno číslo - nesmela by som automaticky prečíslovať doklady.


S pozdravom enyma