bobino38
08.04.10,10:16
Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?
zalobaba
08.04.10,08:23
Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?

Pred niekoľkými rokmi takýto prístroj zapožičiavali priamo elektrárne. Skús tam.
dalid
08.04.10,08:45
Mozes si kupit aj tzv. "Zásuvkový merač".
Pozri napr.: http://www.internetovypredaj.sk/index.php?h=7&sid=&o=56&k1=40&m1=34
Xanti
09.04.10,17:01
Mozes si kupit aj tzv. "Zásuvkový merač".
Pozri napr.: http://www.internetovypredaj.sk/index.php?h=7&sid=&o=56&k1=40&m1=34
Nejakým takým podobným som si akurát teraz po dvoch rokoch pečenia v pekárničke zmerala koľko kWh spotrebuje na jeden chlebík a koľko to výjde.

A celkom ma milo prekvapilo meranie. Na upečenie jedného chlebíka sa spotrebovalo 0,3 kWh a stálo to 0,05 €. Ja som spokojná :D
tajgr
09.04.10,18:04
Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?
Ten pristroj sa vola wattmeter.
Da sa zohnat za 15-40 €
Daj si pozor ak chces merat spotrebu nizkoprikonovych spotrebicov, alebo beznych spotrebicov v rezime "Stand By". Vacsina wattmetrov ma minimalnu dekladovanu citlivost nad 0,025A, co pri 220V robi 5,5Wattu.
Ja som zohnal za cca 17€ taky, co dokaze zmerat aj 1W prikon.
Bol som prekvapeny ked som zistil, ze moje hifi v standby poziera 9W (!). Nonstop. Rocne tak spotrebuje 79kWh, co je skoro 16€.
A hifi uz mam niekolko rokov a takych zrutov som doma objavil asi 5.
Vacsinu z nich dnes zapiname spinacom na zasuvke, alebo som nastavil spinacie hodiny, ktore pristroje zapnu do pohotovostneho rezimu ked ich obycke pouzivame. Po zbytok dna su uplne vypnute:).