Laco-monter
08.04.10,11:56
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.
bobino38
08.04.10,10:19
...no a ja ani auto nemám, tiež mám 2 izbový byt, na peniaze robím už tiež pomaly 20 rokov , nieto ešte pomyslieť na dovolenku a tobôž nejakých 50 000€ naskladať:-))..no poradiť ti poradím, šetriť ešte najmenej 20 rokov po 200€ mesačne:-))
Laco-monter
08.04.10,18:59
Kukám, že si prečítam nejaké dobré rady ako prísť k peniazom , a ono slabota.

Inak tému som založil ako protiváhu k námetom "Kam investovať" , či "Ako zhodnotiť peniaze?"
bobino38
09.04.10,03:48
..neviem, čo očakavaš že budeš čítať:-)) z tých dnešných platov sa veru vyskakovať nedá a pokial nie si naučený skromnosti tak pri dnešných nákladoch veru veľa neušetríš...ak chceš čítať ovšem o poctivých spôsoboch:-)
Laco-monter
10.04.10,04:51
..neviem, čo očakavaš že budeš čítať:-)) z tých dnešných platov sa veru vyskakovať nedá a pokial nie si naučený skromnosti tak pri dnešných nákladoch veru veľa neušetríš...ak chceš čítať ovšem o poctivých spôsoboch:-)

Očakávam určité NASMEROVANIE ,napr. odporúčanie typu :

"Laco skús vyskúšať to a to, premýšĺaj o tom a o tom, prečítaj si to a to,

a podobne.
stormcatcher
10.04.10,05:33
Očakávam určité NASMEROVANIE ,napr. odporúčanie typu :

"Laco skús vyskúšať to a to, premýšĺaj o tom a o tom, prečítaj si to a to,

a podobne.
podavaj loto, mozno sa stastie unavy...
Laco-monter
10.04.10,05:41
podavaj loto, mozno sa stastie unavy...

Lotto je o ťažkej manipulacii, nie o šťastí...:mee:
Aankaa
10.04.10,06:06
Ozaj, keď už je reč o lotte - poznáte niekoho, kto skutočne vyhral veľkú sumu peňazí, alebo je to naozaj len drist...
stormcatcher
10.04.10,06:16
Ozaj, keď už je reč o lotte - poznáte niekoho, kto skutočne vyhral veľkú sumu peňazí, alebo je to naozaj len drist...
osobne nepoznam nikoho, ale poznam niekoho, kto takehoto cloveka pozna. zial, za par dni o vyhru prisiel...
iriska
10.04.10,16:24
1. zmeniť prácu na inú, kde budeš zarábať 3x viac ako teraz
2. investovať do akcií, ktoré budú mať za najbližších 10 rokov výnos 30% ročne
3. vybudovať vlastnú firmu s výnosným podnikateľským nápadom a expandovať na európsky trh, samozrejme neskôr na svetový
Stefan2005
10.04.10,16:31
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?....

Začni si viesť osobné (rodinné) účtovníctvo - sú na to šikovné programíky. Zapíš si každý príjem, ale najmä každý vydaný cent. Pravidelne sleduj svoj "cash-flow", vyhodnucuj, prijímaj opatrenia. Uvidíš, že budeš-budete mať rezervy...
Dáša_
10.04.10,16:58
Začni si viesť osobné (rodinné) účtovníctvo - sú na to šikovné programíky. Zapíš si každý príjem, ale najmä každý vydaný cent. Pravidelne sleduj svoj "cash-flow", vyhodnucuj, prijímaj opatrenia. Uvidíš, že budeš-budete mať rezervy...

no náhodou, ja som sledovaním účtovníctva poverila manžela a už viac ako rok to mastí iba v exeli.
A rezervy sme naozaj našli a aj riešime. Je celkom zábavné, ke´d mi napríklad povie, koľko sme za mesiac minuli priemerne denne na stravu a potom sa snažím priemer znižovať :D:D
najhoršie, ke´d stratím nejaký lístok z obchodu :D:D

mimotemy A napadla ma aj jedna, pre mňa celkom zábavná vec. Sleduje všetko, aj dovolenku. A keď si doma robil vyúčtovanie dovolenky, tak chýbalo 1€. Prevratila som všetky vrecká, ale nič som nenašla. Tak sme zhodnotili, že som asi stratila.
A po mesiaci sa išlo upratovať auto a hádajte, čo sa našlo pod koberčekom - zatúlané 1€ :cool::cool: Tak sme mohli uzavrieť záverečný dovolenkový účet ako vyrovnaný :D:D:D
Eulalia
10.04.10,17:20
Doporučujem prečítať si bestsellery Ester a Jerry Hicksovcov - Pros a dostaneš 1, Pros a dostaneš 2, Pocity, Dovoľ si to, čo chceš + ďalšie 3 knihy. Vydala ich Eugenika a dostať ich na www.eugenika.sk a www.martinus.sk.:)
Ice dive
10.04.10,19:43
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.

v súčasnej dobe žijeme v konzumnej spoločnosti, t.j. skôr sa oplatí žiť na "rozumný" úver ako bláznivo šetriť a ukladať peniaze na termínovaný účet za 2,8 % na rok mínus daň, mínus inflácia... t.j. tvoje peniaze strácajú na hodnote každým dňom a od vysnívaného domčeka si čoraz ďalej a ďalej...

Keď je tvojim cieľom získať domček na vidieku mal by si začať z opačného konca t.j. nerozmýšľať ako na daný domček našetriť, ale ako sa k danému domčeku čo najskôr dostať...

Pracuješ už asi 20 rokov t.j. máš cca 38 rokov do dôchodku pôjdeš ak vláda dá.. v 62... čo myslíš dokedy by sa ti podarilo odložiť 50 000 € + ďalšie xy 000 € na opravy a prestavby toho domčeka? koľko by si si ho stihol užiť? keď nie si nejakým spôsobom donútený šetriť...

Takže moja rada (samozrejme nedávam na ňu 100 % záruku nakoľko nepoznám, všetky skutočnosti týkajúce sa tvojho prípadu...): ujasni si priority! ako ďaleko by mal byť tento domček od tvojho súčasného bydliska a pracoviska (samozrejme aj so súhlasom maželky a ostatných členov rodiny...) zrátaj si úspory ktoré máš k dispozícií na kúpu domčeka - tieto by mali predstavovať cca 10 - 20 % jeho hodnoty (časť kúpnej ceny by si financoval z vlastných zdrojov). Ujasni si či po kúpe domčeka prenajmeš byt alebo domček (podľa toho by si mohol aj hľadať...) Vyhliadni si domček ktorý spĺňa všetky Vaše predstavy a vybav si hypotéku na jeho kúpu... Po úspešnej kúpe (predpokladám, že ľahšie prenajmeš byt) sa presťahujte do domčeka a byt prenajmi. Byt ti bude generovať pasívny príjem, ktorý môžeš použiť na mimoriadne splátky hypotéky, alebo rekonštrukciu domčeka... (veľa záleží od toho či sa ti podarí prenajať jednu z týchto dvoch nehnuteľností - to by si si mal zistiť po čom sa prenajímajú nehnuteľnosti v tvojom okolí...)
Hypotékou si donútený šetriť, splniš si však sen o vidieckom domčeku (avšak na nejaký čas sa budete musieť zmieriť s tým, že budete za prácou cestovať - istým spôsobom sa izolujete od súčasného zabehaného života.....).
Treba si uvedomiť, že nežijeme väčšne a v súčasnosti hraje čas proti tebe, lebo čím si starší o to si väčšie riziko pre banku a samozrejme môžeš si zobrať úver s nižšou lehotou splácania (čo je mínus... lebo splátka bude buď neúmerne vysoká alebo nepožičajú ti toľko koľko by si potreboval...) vo všeobecnosti platí, že 30 % z príjmu oboch manželov by mala predstavovať splátka úveru...
Takýmto spôsobom sa dostaneš k nehnuteľnosti, ktorej hodnota - časom bude rásť (jedno v akej lokalite je...ceny stúpajú všade niekde rýchlejšie niekde pomalšie...) t.j. zachrániš peniaze pred infláciou a možno aj niečo zarobíš, ak by si sa rozhodol ten domček na staré kolená predať a vrátiť sa do bytu...
Veľa však záleží od načasovania a tvojich možností či je toto realizovateľné alebo nie, nakoľko rozhodnúť sa musíš ty...
V podstate sa však hovorí, že ceny nehnuteľností sú teraz nízke... a čím dlhšie budeš váhať - šetriť tým skôr sa ti môže stať, že nenašetríš vôbec, lebo ceny budú stúpať rýchlejšie ako ty stihneš šetriť..
Veľa štastia:):):)
Zewa
31.07.10,20:31
zacni robit na seba nie na druhych - podnikaj...ano,je tam aj risk, ale kto neriskuje, nema.
pepsikova
31.07.10,21:18
..Ice to napísal veľmi dobre a múdro....keby som chcela rodinný dom, tiež to riešim úverom, lebo na dom nenašetríš,ani keď sa zoderieš, teda, ak si sa bohatým už nenarodil, čo asik nie...a keď budeš splácať banke, zistíš, čo práve nutne nepotrebuješ, nekúpiš kopu zbytočností a ešte aj ušetríš na dovolenku...
..ja som tak poriešila okná..lebo som nenažgrlila 2660€, tak som sa nas-ala a teraz úver splácam v pohode a ešte aj žijem..teda, trošku, ale predsa mám nové krásne okná...
pivko
01.08.10,04:47
Začni si viesť osobné (rodinné) účtovníctvo - sú na to šikovné programíky. Zapíš si každý príjem, ale najmä každý vydaný cent. Pravidelne sleduj svoj "cash-flow", vyhodnucuj, prijímaj opatrenia. Uvidíš, že budeš-budete mať rezervy...
Bude jesť bočik , sekanú špekačky sprchovať sa studenou vodou ,v zime zatvarať radiátory a 50.000 bude mať o 30 rokov -kúpi si za ne miesto na cintoríne a truhlu.
Laco-monter
01.08.10,06:31
Kukám, že si prečítam nejaké dobré rady ako prísť k peniazom , a ono slabota.

Inak tému som založil ako protiváhu k námetom "Kam investovať" , či "Ako zhodnotiť peniaze?"

Doležité je "know-how" ako si udržať dostatok peňazí pre svoje potreby a ako toto množstvo udržiavať na istej konštantnej urovni, poprípade ho zväčšovať.

Alebo takto :

Rozmýšľa inak človek, ktorý má mesačný rozpočet 2000 € , ako človek ,ktorý vychádza z rozpočtu 500 € ?

Ak áno, prečo je to tak ?

Jednoducho niečo sa mi črtá, akurát si chcem overiť či je to naozaj tak.
hubatá
01.08.10,08:28
Mne je smutno, že väčšinu mladých ľudí čaká takáto bezvýchodisková budúcnosť. Dobre sa majú tí mladí ľudia ktorí majú rodičov na dedine, dotujú ich potravinami a ak ešte môžu starí rodičia robiť, tak to je potom to Lotto! Môžu ich dotovať aj euráčikmi, takže si mladí môžu vziať úver a splniť si sen o domčeku.
Som už s tým asi protivná, ale ja som v 38 rokoch mala:
2 deti, komplet zariadený 3-izbový byt v BA, prerobili sme si chalupu na Záhorí, trabanta a potom aj lepšie auto - škodovku. Jeden krát letnú a jeden krát zimnú dovolenku ročne zdarma (cez ROH), raz za 5 rokov dovolenku v Juhoške, deti pionierske rekreácie a športové krúžky zdarma. Obaja s manželom sme pracovali, takže sme mali pravidelný príjem. 15 rokov sme splácali tridsaťtisícovú mladomanželskú pôžičku ktorú sme vzali na 1 % úrok a pri narodení nám za každé dieťa odpísal štát 2000,- Sk, t.j. 4000 Sk.
Nepoznali sme síce olivy, mango, lichi, ale len hrušky, jablká, slivky a kukuricu pre svine (nie lahôdkovú), ale dalo sa do nej aj zakúsnuť a nebola degenerovaná.
Keďže som neplatila deťom za školy, tak ani neviem ako vyštudovali a zamestnali sa. Povinne celá rodina sme chodili na očkovanie, preventívne prehliadky a ak mi voľačo našli, tak bez rozmýšľania som si to vyzdvihla bez platenia v lekárni.

Je pravda že na banány a pomaranče som pred Vianocami stála v rade, ale som ich kupovala na kilá a nie na kusy. A vedľa mňa na to ovocie stála rómska (vtedy ešte cigánska) matka, lebo bola tiež s manželom zamestnaná, bývala na tom istom sídlisku ako ja, moje deti a jej deti chodili spolu do školy a do táborov.

A nebolo to ani tak dávno .........
hubatá
01.08.10,08:52
Na tvojom mieste by som asi založila byt a kúpila napr. záhradnú chatku s pozemkom a tú chatku postupne prerobila na dom. Podľa tvojho nicku vyzeráš na šikovného, čo si veľa dokáže urobiť sám alebo lacnejšie s pomocou kamarátov. A keď túžiš po rodinnom dome, zrejme sa nebojíš ani roboty, tak si mi veľmi sympatický.
Len mám takú otázku že či aj manželka túži po domčeku, lebo aj pre ňu sa na takej chatke nájde vždy nejaká robota a môže priložiť ruky k dielu. A ak je ešte navyše aj šetrná a dokáže dopestovať vlastnú zeleninu, pozavárať ovocie na zimu, tak ste dvaja múdri mladí ľudia a spoločne prekonáte aj nedostatok financií v domácnosti. Žiaľ za všetkým je len robota, ale komu sa chce tak časom zvíťazí aj nad krízou v spoločnosti.
tetrisss
01.08.10,09:34
Laco, predpokladam, ze v tejto teme je viac recesie, ako skutocnej zvedavosti. Podstatny je prijem, je to alfa a omega problemu, pretoze je rozdiel, ci mas plat 350 eur, alebo 1000 eur, zalezi kde zijes, aky prijem ma manzelka, kolko a ake velke mas deti, ci studuju. Banka ti predsa neda hypoteku, ak mas maly prijem. No a v takom pripade pravdepodobne neusetris nic, lebo by si musel prestat jest. Inak podla mojich skusenosti, najviac sa da usetrit prave na strave, ale ako to tu uz niekto spominal, bude rodina spokojna s takym utahovanim rozpoctu? a to bude aj v pripade hypoteky. Na druhej strane, su urcite riesenia, chod pracovat do zahranicia, medzitym zi ako zobrak, lebo inak nemozes nic odlozit, bud tam aspon 5 rokov a naspor kopu penazi a dom si kup. Otazka je, ci za ten cas este budes mat rodinu, s ktorou by si sa do tohto domu prestahoval. Toto prosim nie je blbost, ale odpozorovanie okolia.
Laco-monter
01.08.10,10:59
V skutočnosti som chcel dostať informácie toho typu ako su uverejnené napr.

na www.inzine.sk články v sekcii peniaze, pod nadpisom "Ako bohatnú ľudia ." 1-8.článok

Ale inak ďakujem za všetky príspevky a prejavené sympatie.
tetrisss
01.08.10,13:18
No tak hod na plecia ten tovar za milion a hura do danoveho raja.:D
Laco-monter
01.08.10,17:49
skor si myslim, že je treba si poriadne prečítať všetkých 8 článkov, a dobre nad nimi porozmýšľať
marjankaj
01.08.10,18:03
Alebo takto :

Rozmýšľa inak človek, ktorý má mesačný rozpočet 2000 € , ako človek ,ktorý vychádza z rozpočtu 500 € ?

Ak áno, prečo je to tak ?

To bude asi tak, že inak rozmýšľa o daždi človek, ktorý je na púšti bez vody a inak ten, komu voda zobrala dom.
Zita5
01.08.10,18:44
zacni robit na seba nie na druhych - podnikaj...ano,je tam aj risk, ale kto neriskuje, nema.

Dovolím si tvrdiť , že medzi podnikaním a podnikaním je rozdiel .A to si dovoľujem povedať , nakoľko podnikám skoro 20 rokov ...... a viac už nebudem radšej komentovať .Čiže podnikanie by Lacovi zrejme nepomohlo .
pepsikova
01.08.10,19:38
..laco keby náhodou prídeš na niečo, o čom nevieme, ale dá sa na tom zbohatnúť rýchlo a lacno, tak nezabudni prihodiť...(zbohatneme, budeme platiť veľké dane a všetci budú spokojní))))))))))))
..a veľmi sa mi páči slovný zvrat ""robím na peniaze"...lebo ja som vždy robila len a len "za peniaze""...
Laco-monter
01.08.10,19:40
Ja skor tuším opak, že mnohí vedia o všeličom, o čom ja neviem....
pepsikova
01.08.10,19:41
..komu nápad hodil keš, ten veru neprezradí...
korela
01.08.10,21:38
no náhodou, ja som sledovaním účtovníctva poverila manžela a už viac ako rok to mastí iba v exeli.
A rezervy sme naozaj našli a aj riešime. Je celkom zábavné, ke´d mi napríklad povie, koľko sme za mesiac minuli priemerne denne na stravu a potom sa snažím priemer znižovať :D:D
najhoršie, ke´d stratím nejaký lístok z obchodu :D:D

mimotemy A napadla ma aj jedna, pre mňa celkom zábavná vec. Sleduje všetko, aj dovolenku. A keď si doma robil vyúčtovanie dovolenky, tak chýbalo 1€. Prevratila som všetky vrecká, ale nič som nenašla. Tak sme zhodnotili, že som asi stratila.
A po mesiaci sa išlo upratovať auto a hádajte, čo sa našlo pod koberčekom - zatúlané 1€ :cool::cool: Tak sme mohli uzavrieť záverečný dovolenkový účet ako vyrovnaný :D:D:D

Ono to je aj zábavné, keď vám to obom vyhovuje, ale mne to zaváňa buď masochizmom alebo tyraniou. Prepáčte mi.
Inak my sme mali zavedený systém niekoľko rokov po svadbe s tým, že sme si robili účtovníctvo tak 4 až 6 mesiacov po sebe v roku, aby sme zistili akosi vedieme domácnosť.
Dnes keď tie knihy otvorím tak nostalgicky zaspomínam, že som mohla telefonovať v kuse aj tri dni, pokiaľ som nezložila slúchadlo za 25 halierov, bol to stále iba jeden hovor.
Koľko stála lístky do kina - 2 koruny, až 6, knihy, benzín 2 koruny, a vôbec.
Nalepené šeky...
korela
01.08.10,22:14
Laco, predpokladam, ze v tejto teme je viac recesie, ako skutocnej zvedavosti. Podstatny je prijem, je to alfa a omega problemu, pretoze je rozdiel, ci mas plat 350 eur, alebo 1000 eur, zalezi kde zijes, aky prijem ma manzelka, kolko a ake velke mas deti, ci studuju. Banka ti predsa neda hypoteku, ak mas maly prijem. No a v takom pripade pravdepodobne neusetris nic, lebo by si musel prestat jest. Inak podla mojich skusenosti, najviac sa da usetrit prave na strave, ale ako to tu uz niekto spominal, bude rodina spokojna s takym utahovanim rozpoctu? a to bude aj v pripade hypoteky. Na druhej strane, su urcite riesenia, chod pracovat do zahranicia, medzitym zi ako zobrak, lebo inak nemozes nic odlozit, bud tam aspon 5 rokov a naspor kopu penazi a dom si kup. Otazka je, ci za ten cas este budes mat rodinu, s ktorou by si sa do tohto domu prestahoval. Toto prosim nie je blbost, ale odpozorovanie okolia.

-Treba sa oprieť aj o skúsenosti z histórie.
-Obchodovať, nevyrábať.
- Vycestovať za prácou do cudziny ako naši starí rodičia, moji za hospodárskej krízy za prvej republiky, dedo z jednej strany potom skúpil celú dedinu aj lesy /patril k nižšej šľachte/, čiže ešte lepšie skúpil, pretože ľudia ľahšie predávali majetky, do akej miery nás potomkov karmicky zaťažil?...,stará mama z druhej strany tiež pekné pozemky pri meste, prišla kolektivizácia a o všetko prišli. Ale to už je o inom, napriek tomu že to bolo na tú dobu dobré rozhodnutie.
Mala som kolegu, išiel po revolúcii pracovať na výletnú loď, oblohu prakticky nevidel,po návrate si založil svoje vytúžené noviny. Skúsenosť - nikdy viac by to nezopakoval. Ale cieľ dosiahol.
- Nasilu sa nič nedá, treba počúvať svoje srdce, ale aj si plniť sny.
- A secretovať sa dá, ale nie je to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá.
ubka
01.08.10,22:45
Laco-monter, mám jeden podnikateľský zámer a som presvedčená, že by mal perspektívu, no potrebovalo by to odhodlanie a trpezlivosť. Nepoznám aké sú Tvoje predstavy a schopnosti.

Ty si chceš kúpiť rodinný dom, zdá sa mi to celkom reálne, ak bývaš v byte.
Stretla som sa s jedným sympatickým mladým párom, ktorí mali podobnú túžbu a doriešili ju. Potrebovali sa však stotožniť s tým, že opustia Bratislavu a kúpili si rodinný domček na vidieku 50 km od BA za peniaze, ktoré získali z predaja bytu v BA a ešte im zostalo niečo prostriedkov na zveľadenie.
Výsledok, Sú šťastní a spokojní, dokonca si našli primerané zamestnanie a venujú sa svojim deťom, na čo im v hektickom živote veľkomesta času nezostávalo.
Odporúčaná práca v zahraničí..no ja osobne s tým nesúhlasím, pretože to okrem pozitív-zarobenie peňazí, má kopec negatív, najmä u ľudí so záväzkami.
Odísť od rodiny a zarábať v podmienkach akých pracuje väčšina našich ľudí bez špeciálneho vzdelania zanechá na človeku nezmazateľnú traumu a dokonca nebýva zvláštnosťou aj strata partnera. Dá sa zarobiť aj u nás, no veľa mladých ľudí má aj nadštandartné nároky, neuvedomujúc si svoje schopnosti a možnosti. Nepoukazujem na Laco-montér, pretože ho vôbec nepoznám.
Viesť si rodinné účtovníctvo tiež odporúčam, človek môže posúdiť, kde sa dá čo-to ubrať.
korela
01.08.10,22:49
Doporučujem prečítať si bestsellery Ester a Jerry Hicksovcov - Pros a dostaneš 1, Pros a dostaneš 2, Pocity, Dovoľ si to, čo chceš + ďalšie 3 knihy. Vydala ich Eugenika a dostať ich na www.eugenika.sk (http://www.eugenika.sk) a www.martinus.sk.: (http://www.martinus.sk.:))

Tých kníh je už neúrekom. Lenže nie je to také jednoduché, existuje veľa zákonitostí, ktoré sa v nich neuvádzajú.
Napr. toto pokladám za veľmi pravdivé asi od min 2:35 do konca
http://www.youtube.com/watch?v=-Fp6JUzzdxA&feature=related
korela
01.08.10,22:59
Laco-monter, mám jeden podnikateľský zámer a som presvedčená, že by mal perspektívu, no potrebovalo by to odhodlanie a trpezlivosť. Nepoznám aké sú Tvoje predstavy a schopnosti.

Ty si chceš kúpiť rodinný dom, zdá sa mi to celkom reálne, ak bývaš v byte.
Stretla som sa s jedným sympatickým mladým párom, ktorí mali podobnú túžbu a doriešili ju. Potrebovali sa však stotožniť s tým, že opustia Bratislavu a kúpili si rodinný domček na vidieku 50 km od BA za peniaze, ktoré získali z predaja bytu v BA a ešte im zostalo niečo prostriedkov na zveľadenie.
Výsledok, Sú šťastní a spokojní, dokonca si našli primerané zamestnanie a venujú sa svojim deťom, na čo im v hektickom živote veľkomesta času nezostávalo.
Odporúčaná práca v zahraničí..no ja osobne s tým nesúhlasím, pretože to okrem pozitív-zarobenie peňazí, má kopec negatív, najmä u ľudí so záväzkami.
Odísť od rodiny a zarábať v podmienkach akých pracuje väčšina našich ľudí bez špeciálneho vzdelania zanechá na človeku nezmazateľnú traumu a dokonca nebýva zvláštnosťou aj strata partnera. Dá sa zarobiť aj u nás, no veľa mladých ľudí má aj nadštandartné nároky, neuvedomujúc si svoje schopnosti a možnosti. Nepoukazujem na Laco-montér, pretože ho vôbec nepoznám.
Viesť si rodinné účtovníctvo tiež odporúčam, človek môže posúdiť, kde sa dá čo-to ubrať.

Prepáč , ubka, v dobrom mienené, uvedomujúc si že si v tejto oblasti zdatná. Obchádzaj podmieňovací spôsob.

Ja som písala o vycestovaní za prácou von, riziká s tým spojené som nespomenula pretože sú všeobecne známe.
buchač
02.08.10,10:01
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Možno zle robíš ....;)
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.

Ani toľko nie je potrebných ....

Je síce pravdou , čo za vidiek sa myslí ...
peter977
04.08.10,05:29
1. zmeniť prácu na inú, kde budeš zarábať 3x viac ako teraz
2. investovať do akcií, ktoré budú mať za najbližších 10 rokov výnos 30% ročne
3. vybudovať vlastnú firmu s výnosným podnikateľským nápadom a expandovať na európsky trh, samozrejme neskôr na svetový

No ty si mi už len umelec!

S bodom 1 súhlasím ale len v prípade, že si bude odkladať rozdiel ktorý zarobí navyše, inak to stráca svoj význam.

Bod 2 je absolútne neprípustný pre ľudí, čo v tom nevedia chodiť!!!
Do akcií? Ako? Priamo? Cez správcovskú spoločnosť? Akú? Aké akcie? Aký spôsob investovania? Koľko? Akcie sú najmenej likvidné, tj. ak chceš mať výnos, tak tam dávaj pravidelné mesačné investície minimálne 10 rokov a modli sa aby v desiatok roku neprišiel neaký prepad na burze, pretože budeš čakať ďalších pár rokov aby si to nevybral so stratou!!!!

Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť.

No a bod 3? Bod 3 je pre skúsených ľudí, ktorý už podnikajú niekoľko rokov a okrem toho nápad môže byť, no ako chceš začať podnikať z ničoho? Bez vstupného kapitálu?

No môžeš začať jedine robiť predaj a na to nie je hocikto... Takže tento bod je tiež zbytočný

Okrem toho by ma zaujímalo, či ty investuješ do akcií a koľko a do akých, či máš tiež 3 x vyšší príjem ako je priemer SR a či máš firmu ktorá už expandovala do zahraničia, keď si taký múdrý!!!!

Nikdy neraď druhým to, čo si sám nevyskúšal!!!
Llívia
04.08.10,05:48
...Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť...

Úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti, bezúročne + bez ručiteľa - na to lákajú stavebné sporiteľne ľudí, ale keď sa prídeš spýtať, zistíš, že je to len reklamný trik. Všetko závisí od výšky úveru (len do nejakej hodnoty nemusíš ručiť nehnuteľnosťou), od výšky posudzovaného príjmu, príp. od výšky príjmu ručiteľa (ručenie ručiteľom je však tiež len do nejakej výšky úveru, potom musí byť ručenie nehnuteľnosťou), doby, koľko si zamestnaný v poslednom zamestnaní (lebo ak menej ako pol roka, úver nedostaneš, aj keď máš príjem) - overené na vlastnej koži v PSS.

Pravdu má Peter977 v tom, že je to v súčasnosti najvýhodnejšie sporenie.
peter977
04.08.10,05:54
Úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti, bezúročne + bez ručiteľa - na to lákajú stavebné sporiteľne ľudí, ale keď sa prídeš spýtať, zistíš, že je to len reklamný trik. Všetko závisí od výšky úveru (len do nejakej hodnoty nemusíš ručiť nehnuteľnosťou), od výšky posudzovaného príjmu, príp. od výšky príjmu ručiteľa (ručenie ručiteľom je však tiež len do nejakej výšky úveru, potom musí byť ručenie nehnuteľnosťou), doby, koľko si zamestnaný v poslednom zamestnaní (lebo ak menej ako pol roka, úver nedostaneš, aj keď máš príjem) - overené na vlastnej koži v PSS.

Pravdu má Peter977 v tom, že je to v súčasnosti najvýhodnejšie sporenie.

Milá Lívia,

som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!

Je to pravda, dá sa to, nie je to reklamný trik. Všetko závisí od nasporenej sumy, pretože keď nesporíš, tak dostaneš medziúver a vtedy sa skúmajú všetky tie veci, čo si tu napísal.


Musíš mať dobre nastavenú zmluvu počas sporenie a sporiť v pravidelných interavaloch a v sumách ktoré ti zabezpečia 50 % nasporenej sumy z CS.

Spolupracujem so všetkými SS, takže podmienky sú takmer rovnaké, len je dôležité, či si môžeš flexibilne meniť podmienky v zmluve alebo nie.

Prosím Ťa o jednu maličkosť. Čítaj si všeobecné obchodné podmienky kým niečo podpíšeš a potom nebudeš nahnevaná na SS!
Llívia
04.08.10,06:00
Milá Lívia,

som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!

Je to pravda, dá sa to, nie je to reklamný trik. Všetko závisí od nasporenej sumy, pretože keď nesporíš, tak dostaneš medziúver a vtedy sa skúmajú všetky tie veci, čo si tu napísal.


Musíš mať dobre nastavenú zmluvu počas sporenie a sporiť v pravidelných interavaloch a v sumách ktoré ti zabezpečia 50 % nasporenej sumy z CS.

Spolupracujem so všetkými SS, takže podmienky sú takmer rovnaké, len je dôležité, či si môžeš flexibilne meniť podmienky v zmluve alebo nie.

Prosím Ťa o jednu maličkosť. Čítaj si všeobecné obchodné podmienky kým niečo podpíšeš a potom nebudeš nahnevaná na SS!

Prosím Ťa o jednu maličkosť. Nekonštatuj niečo, čo nevieš, ale práve sa ti to hodí. Nie som nahnevaná na žiadnu stavebnú sporiteľňu. Čítať všeobecné podmienky ti prd pomôže, keďže tieto všeobecné podmienky sa môžu zmeniť. Takisto sa menia podmienky poskytovanie medziúverov a úverov. To, čo som napísala, je pravda. Bola som si to overiť pred 2 mesiacmi. A aj v minulosti, keď bežala reklama PSS, že úver do 500.000 SKK bez ručiteľa. Nebola to pravda, resp. povedali A, ale nie B - u mňa ako slobodnej požadovali dokonca 2 ručiteľov.
peter977
04.08.10,06:09
Prosím Ťa o jednu maličkosť. Nekonštatuj niečo, čo nevieš, ale práve sa ti to hodí. Nie som nahnevaná na žiadnu stavebnú sporiteľňu. Čítať všeobecné podmienky ti prd pomôže, keďže tieto všeobecné podmienky sa môžu zmeniť. Takisto sa menia podmienky poskytovanie medziúverov a úverov. To, čo som napísala, je pravda. Bola som si to overiť pred 2 mesiacmi. A aj v minulosti, keď bežala reklama PSS, že úver do 500.000 SKK bez ručiteľa. Nebola to pravda, resp. povedali A, ale nie B - u mňa ako slobodnej požadovali dokonca 2 ručiteľov.

Lívia nehnevaj sa keď Ti niekto napíše pravdu. Každopádne nebudem ťa prehovárať a ak si chytrá tak určite vieš, že sa menia podmienky len na medziúver, podmienky na stavebný úver sa môžu meniť len zákonom!!! Takže si over, čo tu píšeš!

To že si si to bola overiť Ti neberem len si uvedom, že si sa rozprávala s predavačkou zmlúv a nie s ozajstným poradcom, čo sa nebojí povedať pravdu!

Keď budeš robiť len pre PSS, tak si predsa nemôžeš dovoliť povedať pravdu, že inde sa to dá výhodnejšie.

Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky!

Ešte mi niečo napíš, nech sa pobavím trošku
hubatá
04.08.10,06:29
Súhlasím s Llívia:
vždy ťa banky len ojebabrú, hovor si Peter977 čo chceš !!!!
Ak len uvážiš z čoho by potom platili všetkých predavačov zmlúv, poradcov, malý aj V.I.P menežment - aj do rodného zahraničia treba niečo uliať ....... hmmmm ????
Alebo to všetci robíte grátis ????
Tak čo sa tu jeduješ háá ?
stormcatcher
04.08.10,06:42
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.
mas 3 moznosti:
1. stat sa ministrom
2. zistim ti cas a trasu transportu z nb do pobociek
2. poziciam ti krompac

vo vsetkyx pripadox beriem 10% http://www.fun-online.sk/wap/book/img/ejha.gif
Llívia
04.08.10,06:57
Lívia nehnevaj sa keď Ti niekto napíše pravdu.Peter977, nehnevaj sa, keď ti niekto napíše pravdu. Mimochodom, ako si dospel k takému veľkolepému záveru, že sa hnevám? Ono sa to dá nejako zistiť cez PC? :rolleyes: Každopádne nebudem ťa prehovárať a ak si chytrá tak určite vieš, že sa menia podmienky len na medziúver, podmienky na stavebný úver sa môžu meniť len zákonom!!! Takže si over, čo tu píšeš! Daj zákon, nech si to overím.

To že si si to bola overiť Ti neberem len si uvedom, že si sa rozprávala s predavačkou zmlúv Tak to si tú pani vééééééééľmi urazil. Pani bola veľmi ochotná, veľmi šikovná, sama od seba navrhla a zvážila niekoľko rôznych variant a neklamala v ničom - všetky podmienky prezentovala tak, ako sú dané v PSS, nič nezatajovala, takže o jej pravdovravnosti nepochybujem. Keby si poriadne čítal, čo som písala: že stavebné sporiteľne reklamou lákajú ľudí, ale keď prídeš, v skutočnosti je to inak.a nie s ozajstným poradcom, čo sa nebojí povedať pravdu! Ty ako "ozajstný" poradca si niečo viac ako predavač zmlúv? :rolleyes:

Keď budeš robiť len pre PSS, tak si predsa nemôžeš dovoliť povedať pravdu, že inde sa to dá výhodnejšie.

Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky! A v ktorej sporiteľní?!!! Alebo podľa ktorého zákona?!!!

Ešte mi niečo napíš, nech sa pobavím trošku Píš aj ty, tiež nech sa pobavkáme aký si pravdovraný, keď ťa moja pravda tak neskutočne baví :)
V texte.
AnitaMartinska
04.08.10,07:43
[QUOTE=peter977;1471003]


som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!
Tuto cast clanku som vybrala, aby sa vedelo, na koho smerujem nasledujucu otazku.



Prosim, ake podmienky musim splnit na bezurocny uver?
Mam sporenie v PSS uz nad 6 rokov. Stale si tam sporim, ale este mi nik nenavrhol bezurocny uver. Cielovu sumu som zvysovala, aby som mohla este sporit .
peter977
04.08.10,08:50
Súhlasím s Llívia:
vždy ťa banky len ojebabrú, hovor si Peter977 čo chceš !!!!
Ak len uvážiš z čoho by potom platili všetkých predavačov zmlúv, poradcov, malý aj V.I.P menežment - aj do rodného zahraničia treba niečo uliať ....... hmmmm ????
Alebo to všetci robíte grátis ????
Tak čo sa tu jeduješ háá ?

Ja netvrdím, že to robím zadarmo!

Jasné, že je to zaplatené, no napriek tomu tvrdí, že ak by banky a iné spol. len jeb... tak ich nik nevyužíva!

Sú 2 roviny klientov, tý čo majú informácie a tý čo slepo dôverujú pracovníkom týchto inštitúcií.

Tý čo majú informácie, majú bežné účty zadarmo, úrok na sporení 4 a viac % a úvery za úrokové sadzby od 2,9 %.

No to je na dlho a rozoberať to tu nebudem. Táto téma nie je na presadzovanie myšlienky, že všetci ma chcú odr.. o peniaze, ale na to ako začať budovať majetok!

Okrem toho všetci sprostredkovatelia a poradcovia sú platený zo strany banky a nie klienta, banka si dokáže ročne vyrobiť s klientových financií 60 % a z toho platí sprostredkovateľov a zamestnancov a okrem toho ešte jedna vec : zamestnanec stojí spoločnosť oveľa viac ako externý sprostredkovateľ, pretože zamestnancovi platí inštitúcia PN, dolenku, OČR, vyššie odvody atď, kdež to externý sprostredkovateľ je oveľa lacnejšia záležitosť, preto má klient aj lancejšie produkty cez neho!
Llívia
04.08.10,10:38
...

Odpovieš aj mne?


Pôvodca textu príspevku: peter977
... Každopádne nebudem ťa prehovárať a ak si chytrá tak určite vieš, že sa menia podmienky len na medziúver, podmienky na stavebný úver sa môžu meniť len zákonom!!! Takže si over, čo tu píšeš! Daj zákon, nech si to overím....

...Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky! A v ktorej sporiteľní?!!! Alebo podľa ktorého zákona?!!! ...

Malé upresnenie OČR nevypláca zamestnávateľa, ale Sociálna poisťovňa. :)
peter977
04.08.10,10:39
V texte.

Zákon č. 310/1992 Z. z. o stavebnom sporení

Kočka máš tam všetko podmienky na úver, všetko čítaj a nevypisuj mi tu, že klamem alebo zavádzam, keď sa v tom nevyznáš tak o tom nepíš!!!
peter977
04.08.10,10:42
Malé upresnenie OČR nevypláca zamestnávateľa, ale Sociálna poisťovňa. :)[/QUOTE]

Naozaj?

Keď je zamestnanec na OČR, tak kto tým prichádza o peniaze?
No zamestnávateľ a keďže banka je nevýrobný sektor, z koho peňazí si to vykompenzuje?
buchač
04.08.10,10:47
...
Tý čo majú informácie, majú bežné účty zadarmo, úrok na sporení 4 a viac % a úvery za úrokové sadzby od 2,9 %.

Hej , máš pravdu ....len si nejak pozabudol povedať , že takýto klient má na účte nie pár šušňov , ale lóóve , miliónik hore , miliónik dole ...
VIP klient sa takémuto nadáva ...ten , keď príde do banky , tak pri okienku nezvykne stáť , ten má svojho osobného pracovníka .
Sekretárka kávičku urobí , koňačik naleje ...tak , ako je to v tých amerických filmoch , presne tak .... ;)

No to je na dlho a rozoberať to tu nebudem. Táto téma nie je na presadzovanie myšlienky, že všetci ma chcú odr.. o peniaze, ale na to ako začať budovať majetok!
...

Bolo by dobré povedať po " A " aj to ....." B "....a až po to " Z " ....;)
Ice dive
04.08.10,10:49
Pôvodca textu príspevku: peter977

Okrem toho všetci sprostredkovatelia a poradcovia sú platený zo strany banky a nie klienta, banka si dokáže ročne vyrobiť s klientových financií 60 % a z toho platí sprostredkovateľov a zamestnancov a okrem toho ešte jedna vec : zamestnanec stojí spoločnosť oveľa viac ako externý sprostredkovateľ, pretože zamestnancovi platí inštitúcia PN, dolenku, OČR, vyššie odvody atď, kdež to externý sprostredkovateľ je oveľa lacnejšia záležitosť, preto má klient aj lancejšie produkty cez neho![/QUOTE]

no toto mi prosím ťa vysvetli, ako môžu byť lacnejšie produkty od externého sprostredkovateľa oproti sprostredkovaniu cez interného zamestnanca???
Pre klienta to nikdy nie je rozdiel, či je sprostredkovaný externou alebo internou sieťou, stále platí to isté... rozdiel býva v nákladoch na získanie klienta kde externá spoločnosť má vyššie % provízie, oproti internému sprostredkovateľovi...
peter977
04.08.10,10:59
Pôvodca textu príspevku: peter977

Okrem toho všetci sprostredkovatelia a poradcovia sú platený zo strany banky a nie klienta, banka si dokáže ročne vyrobiť s klientových financií 60 % a z toho platí sprostredkovateľov a zamestnancov a okrem toho ešte jedna vec : zamestnanec stojí spoločnosť oveľa viac ako externý sprostredkovateľ, pretože zamestnancovi platí inštitúcia PN, dolenku, OČR, vyššie odvody atď, kdež to externý sprostredkovateľ je oveľa lacnejšia záležitosť, preto má klient aj lancejšie produkty cez neho![/QUOTE]

no toto mi prosím ťa vysvetli, ako môžu byť lacnejšie produkty od externého sprostredkovateľa oproti sprostredkovaniu cez interného zamestnanca???
Pre klienta to nikdy nie je rozdiel, či je sprostredkovaný externou alebo internou sieťou, stále platí to isté... rozdiel býva v nákladoch na získanie klienta kde externá spoločnosť má vyššie % provízie, oproti internému sprostredkovateľovi...

Ice Dive

Daj si spraviť neaký produkt cez interného zamestnanca a potom cez externého a uvidíš sám ten rozdiel
Llívia
04.08.10,10:59
Zákon č. 310/1992 Z. z. o stavebnom sporení

Kočka máš tam všetko podmienky na úver, všetko čítaj a nevypisuj mi tu, že klamem alebo zavádzam, keď sa v tom nevyznáš tak o tom nepíš!!!

Toto som v tom zákone upravené nenašla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


...Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky! A v ktorej sporiteľní?!!! Alebo podľa ktorého zákona?!!! ...
Llívia
04.08.10,11:07
mimotemyArizona, Korela čo presne je ""Mimotemy" v téme, kde sa bavíme o získaní prostriedkov na kúpu nehnuteľnosti, pričom jedna z možností je aj ten bezúročný úver, príp. úver bez založenia nehnuteľnosti a bez ručiteľov, ktoré spomínal Peter977, len nám nechce prezradiť, kto ho poskytuje? Zato informácie o výške poplatkov pri finančných produktoch sú užitočné :eek:
Ice dive
04.08.10,11:26
Ice Dive

Daj si spraviť neaký produkt cez interného zamestnanca a potom cez externého a uvidíš sám ten rozdiel
no a aký produkt by som si mal spraviť? ak tam vznikne nejaký rozdiel tak len z nevedomosti, že neboli uplatnené všetky zľavy, ale to sa môže stať u externého aj interného sprostredkovateľa...

zober si to len na takom jednoduchom produkte ako je PZP a môžeš si spraviť aj porovnanie behom 5 min... porovnaj ponuku na www.superpoistenie.sk s ponukou, ktorejkolvek poistovne a dostanes ten isty vysledok... rozdiel je len v pozadí na vyplatenej provízií...

Detto, ak má nejaký finančný dom akciu, alebo promokampan, ponúkne ti tie isté podmienky kampane externý aj interný sprostredkovateľ... ešte som nevidel ponuku typu, ak sa stretnete s externým sprostredkovateľom tak toľko, ak s interným toľko... vždy je komunikované jedno číslo a s týmto sa operuje....
peter977
04.08.10,11:34
no a aký produkt by som si mal spraviť? ak tam vznikne nejaký rozdiel tak len z nevedomosti, že neboli uplatnené všetky zľavy, ale to sa môže stať u externého aj interného sprostredkovateľa...

zober si to len na takom jednoduchom produkte ako je PZP a môžeš si spraviť aj porovnanie behom 5 min... porovnaj ponuku na www.superpoistenie.sk s ponukou, ktorejkolvek poistovne a dostanes ten isty vysledok... rozdiel je len v pozadí na vyplatenej provízií...

Detto, ak má nejaký finančný dom akciu, alebo promokampan, ponúkne ti tie isté podmienky kampane externý aj interný sprostredkovateľ... ešte som nevidel ponuku typu, ak sa stretnete s externým sprostredkovateľom tak toľko, ak s interným toľko... vždy je komunikované jedno číslo a s týmto sa operuje....

Lenže za stránkou superpoistenie.sk stojí maklérska spoločnosť....

Apropo : najlepšie to vidíš na porovnaní životného poistenia kde sa nedajú dať zľavy!
Ice dive
04.08.10,18:06
Lenže za stránkou superpoistenie.sk stojí maklérska spoločnosť....

Apropo : najlepšie to vidíš na porovnaní životného poistenia kde sa nedajú dať zľavy!
no a o čom sa bavíme? sám si povedal, že externý sprostredkovateľ dá lepšiu ponuku ako interný...
t.j. uviedol som ti príklad, maklér ktorí ponúka 10 spoločností ti dá rovnakú cenu ako každá jedna z tých 10 keď ich oslovíš na priamo... jediný rozdiel je, že maklérovi je jedno, v ktorej to dojedná províziu má vždy kdežto pri priamom oslovení to klient buď zoberie alebo nie..

a garantujem ti, že v žiadnej spoločnosti (okrem KOOP) nezažiješ, že by sa jednotlivé odbytové cesty navzájom podliezali...
Aj v životnom poistení to platí... (jediný prípad, kedy to môže byť rozdiel v ponuke od jedného a toho istého finančného domu je že by maklérska spoločnosť mala nejaký výnimočný produkt len pre svoju sieť... ale aj to je len modifikácia jestvujúceho produktu a líši sa len v nejakej drobnej výhode, ktorá je nafúknutá... )
roman29
04.08.10,19:06
chces dat dokopy 50 000euro, okrem toho co by ti vyniesol predaj bytu ??
a az za tie peniaze dokopy kupovat dom ??

alebo cisto za tych cca 50 000 euro kupovat ten dom ?
ved potom nam napis za kolko cca ten 2izbak v ktorom byvate by sa dal predat ...
snad sa da vyriesit nejake docasne byvanie ak by ste ho predali a kym aspon zakladne upravili ten dom na byvanie, alebo ?

ja som otazku "ako sa financne vyhrabat" riesil odchodom do zahranicia aj s priatelkou. ono to chce rozhodnutie. a byt v spravnom case na spravnom mieste. pre nas bol ten spravny cas po r. 2004 ked sme vstupili do EU, a sme mohli nasledne pracovat v UK a IRL bez formalit, v tom case tie ekonomiky rastli a aj kurz ich meny bol ovela vyhodnejsi voci korune ako ku koncu. Uplne ine je tam ist teraz.

pre inych ten spravny cas bolo mozno po r. 89 (to som ale ja bol len ziak ZS :).
veci a situacie co sa uz neopakuju.

a PS: mozno treba byt aj skromnejsi. Co by mnohi dali za to aby mali vlastny 2izbovy byt. Ani na zapade nie je zdaleka samozrejmostou byvat vo vlastnom dome. Ak byvanie v dome, tak vacsinou v dome zatazenym hypotekou. Takze treba zvazovat aj tuto moznost, a nie kupovanie v hotovosti.
katka8880
04.08.10,21:35
ahoj no z vlastnej skusenosti viem ze na slovensku je to dost nulova sanca skus niekde do zahranicia ale tym nemyslim čechy.tam tych 50 tis by si mohol naskrabat tak za 3 roky priblizne ale zavisi to od profesie.pa
ubka
04.08.10,21:59
Prepáč , ubka, v dobrom mienené, uvedomujúc si že si v tejto oblasti zdatná. Obchádzaj podmieňovací spôsob.

Ja som písala o vycestovaní za prácou von, riziká s tým spojené som nespomenula pretože sú všeobecne známe.

Korela, nepochopila som....ja som sa Ťa nejak dotkla? Prepáč, ale reagovala som na dotaz zakladateľa témy, vôbec som nemala v úmysle reagovať na Tvoj názor:)
Llívia
05.08.10,09:12
[QUOTE=peter977;1471003]

som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!
Tuto cast clanku som vybrala, aby sa vedelo, na koho smerujem nasledujucu otazku.

Prosim, ake podmienky musim splnit na bezurocny uver?
Mam sporenie v PSS uz nad 6 rokov. Stale si tam sporim, ale este mi nik nenavrhol bezurocny uver. Cielovu sumu som zvysovala, aby som mohla este sporit .


...
Odpovieš aj mne?

Pôvodca textu príspevku: peter977
... Každopádne nebudem ťa prehovárať a ak si chytrá tak určite vieš, že sa menia podmienky len na medziúver, podmienky na stavebný úver sa môžu meniť len zákonom!!! Takže si over, čo tu píšeš! Daj zákon, nech si to overím....
...Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky! A v ktorej sporiteľní?!!! Alebo podľa ktorého zákona?!!! ...

No čo, poradíš Laco-monterovi a aj nám ostatným, čo si chceme zabezpečiť vlastné bývanie, ktorá stavebná sporiteľňa nám dá úver bez skúmania príjmu, bez založeniea nehnueľnosti a bez ručieteľa do výšky 50.000 EUR pri nasporení 50 % CS, ak zmluva trvá aspoň 2 roky?
Možno Laco-monterovi táto informácia moc nepomôže, pretože teoreticky by mohol založiť byt (ale keď poradíš, tak nebude musieť :)), ale mne by toto info veľmi pomohlo pretože práve na ručení zlyhávajú moje pokusy o vlastné bývanie.
peter977
05.08.10,09:12
no a o čom sa bavíme? sám si povedal, že externý sprostredkovateľ dá lepšiu ponuku ako interný...
t.j. uviedol som ti príklad, maklér ktorí ponúka 10 spoločností ti dá rovnakú cenu ako každá jedna z tých 10 keď ich oslovíš na priamo... jediný rozdiel je, že maklérovi je jedno, v ktorej to dojedná províziu má vždy kdežto pri priamom oslovení to klient buď zoberie alebo nie..

a garantujem ti, že v žiadnej spoločnosti (okrem KOOP) nezažiješ, že by sa jednotlivé odbytové cesty navzájom podliezali...
Aj v životnom poistení to platí... (jediný prípad, kedy to môže byť rozdiel v ponuke od jedného a toho istého finančného domu je že by maklérska spoločnosť mala nejaký výnimočný produkt len pre svoju sieť... ale aj to je len modifikácia jestvujúceho produktu a líši sa len v nejakej drobnej výhode, ktorá je nafúknutá... )

Tak mi garantuj, však tak to je najlepšie!
Nechaj si svoju pravdu, ja ťa prehovárať nebudem!
linko1
18.08.10,07:01
Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť.


tak toto by ma zaujímalo, kde to dávajú ?
Llívia
18.08.10,07:07
To nás zaujímalo viacerých, ale Peter977 odmieta prezradiť. :confused::)
peter977
18.08.10,14:51
tak toto by ma zaujímalo, kde to dávajú ?

Však už ten názov produktu hovorí, kde to predávajú...

Chceš si kúpiť produkt, alebo chceš odbornú radu?
Ak si chceš kúpiť, tak bež do neakej stavebnej sporiteľne
veronikasad
18.08.10,14:53
Peter bezúročný úver v Stavebnej sporitelni ? Nemyslel si bez sledovania výšky príjmu ?
veronikasad
18.08.10,15:03
Lívia, záhada vyriešená. Len 10 000 € si musíš ešte požičať inde - a nájsť si bohatého ručitela

http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/

Dcéra kupovala vlani byt v Bratislave. Ako dlhoročný klient Unibanky, brala kombinovanú hypotéku z UNIBanky a SU z VUB so záložným právom len na vlastný byt, bez ručiteľov.
linko1
18.08.10,15:15
Však už ten názov produktu hovorí, kde to predávajú...

Chceš si kúpiť produkt, alebo chceš odbornú radu?
Ak si chceš kúpiť, tak bež do neakej stavebnej sporiteľne

rada by som tú odbornú radu...
ako mám postupovať ?
dakujem za odpoveď
Llívia
18.08.10,15:24
Lívia, záhada vyriešená. Len 10 000 € si musíš ešte požičať inde - a nájsť si bohatého ručitela

http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/

Dcéra kupovala vlani byt v Bratislave. Ako dlhoročný klient Unibanky, brala kombinovanú hypotéku z UNIBanky a SU z VUB so záložným právom len na vlastný byt, bez ručiteľov.

Ten odkaz na PSS - už som o tom písala, stalo sa to síce v minulosti, ale bola som nemilo prekvapená tým, že ešte ako slobodná som potrebovala mať vlastný príjem a nielen jedného, ale hneď dvoch ručiteľov pri úvere do 500.000 SKK. Pritom mali veľkú reklamu, že pri úvere do tejto výšky) nepotrebujem ničím ručiť, ani mať ručiteľa, stačí len mať príjem. Takže o tých informáciách v odkaze si myslím, že je to odžub. A bezúročný tento úver už vôbec nie je.
veronikasad
18.08.10,16:20
Ešte väčší "odžub" sú tie medziúvery ... PSS považujem za výborný prostriedok sporenia (termínovaný vklad na 6 rokov). Žiadny úver by som si odtial nebrala.
Llívia
18.08.10,16:32
Naše SVB muselo. Už 2 roky platíme len úroky z medziúveru a ešte asi 2 budeme :mad:
Ale stavebné sporenie ako sporenie je dobrá investícia - presne tak, ako píšeš.
peter977
19.08.10,09:39
Peter bezúročný úver v Stavebnej sporitelni ? Nemyslel si bez sledovania výšky príjmu ?

Máš pravdu, nemyslel
peter977
19.08.10,09:42
Ten odkaz na PSS - už som o tom písala, stalo sa to síce v minulosti, ale bola som nemilo prekvapená tým, že ešte ako slobodná som potrebovala mať vlastný príjem a nielen jedného, ale hneď dvoch ručiteľov pri úvere do 500.000 SKK. Pritom mali veľkú reklamu, že pri úvere do tejto výšky) nepotrebujem ničím ručiť, ani mať ručiteľa, stačí len mať príjem. Takže o tých informáciách v odkaze si myslím, že je to odžub. A bezúročný tento úver už vôbec nie je.

Ten tam nikdy nebude, nie je to informácia vhodná pre marketing, však banka na tom vôbec nezarobí!

V reklamách je vždy len to, čo vyhovuje banke a nie Vám. Takže určite sa tým nebudú chváliť
veronikasad
19.08.10,09:42
Máš pravdu, nemyslel
Teda tvrdíš, že stavebná sporitelňa poskytuje bezúročný úver ?
peter977
20.08.10,04:40
Teda tvrdíš, že stavebná sporitelňa poskytuje bezúročný úver ?

Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!
Llívia
20.08.10,06:57
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

Obyčajní ľudia vieme, kto sú, ale kto sú "bežní ľudia"? Alebo skôr naopak - kto nepatrí do kategórie "bežní ľudia" a môže dosť neoficálny bezúročný úver? Nechcem vedieť, kde a ako, ale kto.
Heni
20.08.10,08:31
fuuu, ale sa peter rozčúlil... peťo, predýchaš, napíšeš ;)
ale, slovník máš aktuálny ;)
http://www.sme.sk/c/5513406/premierka-ma-novy-termin-bezny-obcan.html
Petra Nová
20.08.10,08:37
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!

K prvému zvýraznenému textu: Nie mi je jasné, načo si sem liezol, keď zadarmo radiť nechceš:eek: Takže si si zamenil túto rubriku s inzerátmi. Je však možné, že časom sa bude aj tu radiť len za peniaze.

K druhému zvýraznenému textu: Všetci, čo prípadne prejavia záujem o bezúročný úver prostredníctvom mailu, by mali žiadať a veľmi starostlivo si prečítať text zmluvných podmienok a všetkých ich príloh. A to od A po Z.
veronikasad
20.08.10,09:33
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!
Fíhá, to sú mi novinky ... To už by som bola milionárka, kolko bezplatných rád - a možno aj tebe som na porade poskytla ...