slavka124
08.04.10,12:10
dobrý deň, potrebovala by som poradiť- ak s. r. o. zmenila konateľa: respektíve z dvoch na jedného kde všade sa nahlasujú zmeny. vopred ďakujem
zalobaba
08.04.10,10:19
dobrý deň, potrebovala by som poradiť- ak s. r. o. zmenila konateľa: respektíve z dvoch na jedného kde všade sa nahlasujú zmeny. vopred ďakujem

Takýto typ zmeny sa nahlasuje až po vykonaní (zápise) zmien v OR. Treba nahlásiť na na ŽÚ, v prípade, ak na tlačive prejavíš záujem, ŽÚ ohlási zmenu aj DÚ a zdrav. poisťovni.
Economic
08.04.10,18:36
Takýto typ zmeny sa nahlasuje až po vykonaní (zápise) zmien v OR. Treba nahlásiť na na ŽÚ, v prípade, ak na tlačive prejavíš záujem, ŽÚ ohlási zmenu aj DÚ a zdrav. poisťovni.

Pozor zmena konateľa sa musí ohlásiť do 15 dní na živn. úrad od konania valného zhromaždenia, aj v prípade, že zápis zmeny konateľov neprešiel ešte obchodným registrom. Nedobrá predchádzajúca odpoveď Žalobaby. Súhlas iba s tým, že sa na tlačive živn. úradu môže zaškrtnúť možnosť ohlásiť zmenu na DÚ.
zalobaba
08.04.10,18:58
Pozor zmena konateľa sa musí ohlásiť do 15 dní na živn. úrad od konania valného zhromaždenia, aj v prípade, že zápis zmeny konateľov neprešiel ešte obchodným registrom. Nedobrá predchádzajúca odpoveď Žalobaby. Súhlas iba s tým, že sa na tlačive živn. úradu môže zaškrtnúť možnosť ohlásiť zmenu na DÚ.

Uvítali by sme presné znenie ustanovenia, z ktorého vychádzaš.
Economic
09.04.10,06:32
Uvítali by sme presné znenie ustanovenia, z ktorého vychádzaš.

živnostenský zákon, § 49 od. 1
slavka124
09.04.10,07:04
veľmi pekne ďakujem. pekný slnečný deň
akina
09.04.10,10:13
Economic uvádza správne, ja len doplňujem, že zmena štatutárneho orgánu je jediná zmena, ktorá sa ohlasuje na ŽU v lehote do 15 dní od konania valného zhromaždenia, ktoré rozhodlo a schválilo túto zmenu za predpokladu, že účinnosť zmeny nastala v deň konania valnej hromady. Ak je účinnosť posunutá na neskorší deň, tak 15 dňová lehota plynie od tohto neskoršieho dňa. Ohlásenie zmeny až po zápise v OR by už bolo porušením § 49 ods. 1 ŽZ., nakoľko zápis zmeny konateľa v OR je zápisom deklaratórnym nie konštitutívnym.