tibor86
08.04.10,15:21
Zdravím potreboval by som maličkú radu ide oto,že mám pozemok,kde sú všetci vlastníci známi a 1-vlastník je mŕtvy ale v liste vlastníctva sa nepíše,že jeho podiel spravuje SPF poradte ako to najrýchlejšie vybavit bez toho aby som hľadal jeho dedičov dá sa to aj rozdeliť robí to v 6100m2 pozemku je jeho časť 650m2 Ďakujem.
sarasara
08.04.10,13:32
Ak je to v intraviláne, tak sa to dá. Ak je to v extraviláne, tak nie.
S rozdelením pozemku musia súhlasiť všetci spoluvlastníci.
tibor86
08.04.10,15:32
Je to v intravilane,ale neviem ako
sarasara
08.04.10,18:48
Ešte upresni, čo chceš vybaviť. Chceš pozemok rozdeliť ? Tak, aby mal každý spoluvlastník svoj podiel ako samostatnú parcelu ?
To, či je pozemok v intraviláne je napísané na LV.
tibor86
09.04.10,14:03
Nie ja chcem odkúpiť jeho čiastku aby som mohol byť vlastníkom 1/1
sarasara
09.04.10,18:56
Ak si pozemok užíval dlhšie ako desať rokov v domnienke, že je tvoj a že bol aj tvojich predchodcov, mohol by si ho vydržať. K tomu by si ale potreboval podpis právneho nástupcu pôvodného vlastníka. Ak by si právneho nástupcu nenašiel, teda bol by pre teba nedostupný, mohli by ti to podpísať svedkovia tejto skutočnosti. Toto by ale musel posúdiť notár, ktorý osvedčenie o vydržaní robí.
Neviem, či vôbec máš právo podiel na pozemku vydržať, lebo ak si si bol vedomý, že celý pozemok nevlastníš, nemôžeš ho vydržať. V takom prípade len hľadať dedičov.
tibor86
10.04.10,06:36
Diky za rady - vyzerá to,že som našiel niekoho kto by mohol po nich dedit