katkarbk
08.04.10,15:58
Spoločnosť nakúpila HIM v zahraničí - členský štát EU, jedná sa o typizovaný stánok vyrobený na mieru, v ktorom chce predávať vlastné výrobky (ten bol dodaný zo zahraničia zmontovaný a nie je pevne spojený so zemou, nemá základy avšak stavebným úradom je posudzovaný ako dočasná stavba, tzn. na jeho umiestnenie bolo potrebné vybaviť stavebné povolenie a následne kolaudáciu) a nejaké technologické vybavenie, ktoré v ňom bude umiestnené. Cena stánku bola cca 600000 CZK a technologické vybavenie bolo zakúpené v hodnote cca 50000 CZK. Spoločnosť zakúpila stánok aj zariadenie bez DPH, v SR je platcom DPH.
Prosím Vás o radu (prípadne doporučiť vhodný link), ako postupovať pri účtovaní: či stánok aj so zariadením samozdaniť, či vstupuje DPH do OC, ako odpisovať a či zaradiť stánok do HIM až po kolaudácii...
Takýto prípad riešim prvý krát, som začiatočník a nemá mi kto poradiť. Vopred všetkým ďakujem.
katkarbk
19.04.10,10:08
DPH sa blíži, prosím Vás, poradí mi niekto?
Zoltán Kovács
19.04.10,10:14
Samozdaniť. (Vychádzam z toho, že dodávateľ z čl.štátu EU je tiež platiteľom DPH vo svojej krajine). Do OC nevstupuje DPH. Zaradiť až po kolaudácii.
katkarbk
19.04.10,10:19
Ďakujem veľmi pekne! Viete mi prosím ešte poradiť, do ktorej odpisovej skupiny zaradiť "dočasnú stavbu"?