uct2007
08.04.10,16:43
Ahojte,

poprosím o radu a pomoc šikovnejšie - šikovnejších účtovníkov - účtovníčky, pre jedného dobrého známeho :

Pri poskytovani reklamných služieb na dobu 12 mesiacov, pri vystaveni
zálohovej faktúry,

- Je podľa nového zákona potrebné vystaviť faktúru
s dátumom dodania ku dňu posledného dňa poskytnutia reklamnej služby?
- Alebo stači vystaviť faktúru s dátumom dodania identickým s dátumom
uhrady?


Veľmi pekne ďakujem už vopred !!!
uct2007
09.04.10,04:37
Ahojte,

poprosím o radu a pomoc šikovnejšie - šikovnejších účtovníkov - účtovníčky, pre jedného dobrého známeho :

Pri poskytovani reklamných služieb na dobu 12 mesiacov, pri vystaveni
zálohovej faktúry,

- Je podľa nového zákona potrebné vystaviť faktúru
s dátumom dodania ku dňu posledného dňa poskytnutia reklamnej služby?
- Alebo stači vystaviť faktúru s dátumom dodania identickým s dátumom
uhrady?


Veľmi pekne ďakujem už vopred !!!

Ahojte ešte raz Vás poprosím o Váš názor, či je to správne k tomuto ,čo som zistila :
1. na zálohovej fa nie je uvedený dátum dodania - služba ešte nie je dodaná, keď je zálohová faktúra zaplatená
2. Dátum dodania je uvedený len na "ostrej" faktúre a je identický s dátumom úhrady zálohovej faktúry

Ďakujem ešte raz, pekný blížiaci sa víkend :)
azla
09.04.10,04:54
1. Vystaviš zálohovú fa - to je iba výzva (nie je to doklad na účtovanie), nepíšeš dátum dodania

2. Dňom úhrady nastane dátum dodania - vystavíš fa k prijatej platbe

3. Posledným dňom 12.-ého mesiaca nastane dodanie služby - urobíš ostrú faktúru -vyúčtovanie (ak záloha bola nižšia).

- ak prijatá záloha bola v plnej výške, môžeš urobiť ostrú faktúru - deň dodania - deň prijatia platby v plnej výške.
sybila3
04.05.10,06:21
vedeli by ste mi poradiť, pokazil sa mi počítač, kde mám celé účto, teraz riešim servis, ale potrebovala by som aspoň vystavovať faktúry, kde by som nejaký program našla na vystavenie faktúr? dík
grammatika
04.05.10,07:41
vedeli by ste mi poradiť, pokazil sa mi počítač, kde mám celé účto, teraz riešim servis, ale potrebovala by som aspoň vystavovať faktúry, kde by som nejaký program našla na vystavenie faktúr? dík
dajú sa robiť aj v exceli :) viď príloha