Mardo1986
08.04.10,19:09
Dobry den,potreboval by som radu ohladom vybavenie preukazu ztp co k tomu potrebujem ake vsetky papiere??Dakujem:)
kunkelovaa
08.04.10,17:26
Na UPSVaR (úrad práce, sociálnych vecí a rodiny) dajú tlačivo (ja mám skúsenosť, že bolo iné než na internete) a tam je napísané,čo sa prikladá. Dôchodca potreboval potvrdenia o výške dôchodku (aj spoluposudzovanej osoby - manželky), správy od lekárov - vyjadrenia, potvrdenia o iných príjmoch, vyhlásenie o majetku (myslím, že je súčasťou tlačiva), overenie podpisu, vyjadrenie obce o poskytovaných sociálnych službách (tiež je súčasťou tlačiva a vyžaduje sa aj negatívne).
zdenka131
08.04.10,17:29
Mardo1986
09.04.10,06:49
Na UPSVaR (úrad práce, sociálnych vecí a rodiny) dajú tlačivo (ja mám skúsenosť, že bolo iné než na internete) a tam je napísané,čo sa prikladá. Dôchodca potreboval potvrdenia o výške dôchodku (aj spoluposudzovanej osoby - manželky), správy od lekárov - vyjadrenia, potvrdenia o iných príjmoch, vyhlásenie o majetku (myslím, že je súčasťou tlačiva), overenie podpisu, vyjadrenie obce o poskytovaných sociálnych službách (tiež je súčasťou tlačiva a vyžaduje sa aj negatívne).


Dakujem... Hmmm a nahodou to tlacivo by sa niekde nenaslo na nete??Ja som si stiahol jeden typ ale ako pises neviem ci je aktualne..
veronikasad
09.04.10,06:55
Dobry den,potreboval by som radu ohladom vybavenie preukazu ztp co k tomu potrebujem ake vsetky papiere??Dakujem:)
Chceš žiadať len o vydanie preukazu ZŤP alebo aj nejaký príspevok pre ZŤP ?

Tlačivá najdeš v tomto príspevku

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/tazko-zdravotne-postihnuty/posudkova-cinnost/preukaz-fyzickej-osoby-s-tazkym-zdravotnym-postihnutim.html?page_id=12970

Vyplnenú žiadosť odovzdávaš spolu s lekárskou správou a kopiou zdravotnej dokumentácie z odborných lekárskych vyšetrení.
Na vydanie preukazu máš nárok ak nepriaznivý zdr. stav trvá viac ako rok.
Mardo1986
10.04.10,13:47
Dakujem pekny den prajem