tetrisss
08.04.10,19:23
Celkom som to asi dobre nezaradila, ale nenasla som lepsie. Poprosim vas, ci by ste mi vedeli poradit produkt niektorej poistovne, ktory by zahrnul komercne poistenie osoby v zahranici, ak tam pracuje, ale chce byt podobne poistena ako pri cestach do zahranicia, hlavne naklady na pripadnu dopravu, napr.pri umrti, alebo tazkom uraze.
Igor 68
09.04.10,06:31
Dobrý deň prajem,
cestovné poistenie v zahraničí je veľmi dôležitá vec, ktorú ľudia na Slovensku stále podceňujú a doporučujem pred každou cestou do zahraničia uzatvoriť zmluvu v komerčnej poisťovni, prípadne mať vždy so sebou platnú osobnú, alebo dodatkovú kreditnú kartu, ktorá zahŕňa aj cestovné poistenie. Je jedno či cestujete len na tri dni do susedného AT, alebo na tri mesiace do EU, prípadne na celý rok do USA.
Mám dobré skúsenosti s Allianz, ktorá má asi jediná komplexné celoročné cestovné poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej výške spolu s asistenčnými službami. Poistenie je v porovnaní s inými poisťovňami o niečo vyššie, ale služby sú neporovnateľné. Pokiaľ sa v zahraničí nezdržujete dlhšie ako tri mesiace, 90 dní, je možné použiť poistenie, ktoré zahŕňajú niektoré kreditné karty, napríklad Diners Club, Amex z Vúb. Ponúkajú služby a hlavne samotné krytie liečebných nákladov, ktoré sú výhodnejšie, ako v komerčných poisťovniach spolu s asistenčnými službami. Ročný poplatok za karty je v u niektorých kariet vyšší, ale v porovnaní s výškou poistenia v poisťovniach, napríklad za celý rok Vás vyjde poistenie oveľa menej a poistná výška nákladov je tiež rádovo vyššia. Okrem toho máte možnosť používať kartu ako rezervnú platobnú, alebo ju nemusíte vôbec používať okrem povinného použitia na náklady spojené s cestou / kúpa letenky, cestovného lístka, Taxi, auto pohonných hmôt/ v deň odchodu, čím sa poistenie aktivuje a vy nemusíte nikdy uzatvárať žiadne zmluvy a poistenie máte prakticky kedykoľvek k dispozícii.
Pripájam užitočné linky pre porovnanie, prajem dobrý výber a šťastný pobyt bez poistných udalostí.
allianzsp.sk/cp/index.php?idf=169
netfinancie.sk/cestovne-poistenie/
americanexpress.vub.sk/Default.aspx?CatID=34
dinersclub.sk/sukromni-klienti/poistenie/exkluzivne-cestovne-poistenie
tetrisss
09.04.10,14:25
Dakujem velmi pekne za poradenie.