Kessel
08.04.10,19:38
Vie niekto poradit? V suvislosti v vyplacanim vyssej materskej. Viem, ze najidealnejsie je ak to zena stihne este pred otehotnenim, aspon mesiac. Ale co ak uz tehotna som? Oplati sa to este? Ďakujem za informácie:)
ivka70
10.04.10,15:25
Xanti
10.04.10,16:09
Oplati sa to este?Nie neoplatí, ak si nemala ukončené poistenie.
maverick27
10.04.10,16:39
Neoplatí, my sme to teraz tiež riešili. Musíš platiť 270 dní, ak nebudeš, peniaze ktoré ste už zaplatili nikdy neuvidíš, keďže je to dobrovoľné...
Sociálka chce teraz dokonca od priateľky zaplatiť za prvých 20 dní. Pretože si to poistenie dala a až v inej pobočke sme sa dozvedeli o tom sústavnom platení 270 dní. Tak sme dali zrušenie registrácie no a oni majú ešte tú drzosť si pýtať peniaze aj za tých pár dní. Tak som im slušne vysvetlil, že najprv majú zaškoliť svojich zamestnancov, aby vedeli poskytnúť adekvátne informácie.
Katy a R
10.04.10,16:44
Neoplatí, my sme to teraz tiež riešili. Musíš platiť 270 dní, ak nebudeš, peniaze ktoré ste už zaplatili nikdy neuvidíš, keďže je to dobrovoľné...
Sociálka chce teraz dokonca od priateľky zaplatiť za prvých 20 dní. Pretože si to poistenie dala a až v inej pobočke sme sa dozvedeli o tom sústavnom platení 270 dní. Tak sme dali zrušenie registrácie no a oni majú ešte tú drzosť si pýtať peniaze aj za tých pár dní. Tak som im slušne vysvetlil, že najprv majú zaškoliť svojich zamestnancov, aby vedeli poskytnúť adekvátne informácie.
.. ak sa prihlásiš na NP .. musíš platiť poistné, až kým to poistenie nezrušíš....
neznalosť zákona neospravedlňuje ani v tomto prípade:mee::mee::mee:
maverick27
10.04.10,16:47
Tu nejde o neznalosť, ale o to, že pani nepovedala o sústavnom platení 270 dní pred pôrodom. Na čo tam je ta mladá slečna? Ak nastane pôrod včaššie ako 270 dní od prihlásenia je to v ...
Xanti
10.04.10,16:50
Tu nejde o neznalosť, ale o to, že pani nepovedala o sústavnom platení 270 dní pred pôrodom. Na čo tam je ta mladá slečna? Ak nastane pôrod včaššie ako 270 dní od prihlásenia je to v ...
Hm... no vieš na to aby odrádzali ludí od prihlasovania sa na DNP. Ak by si si čítal témy na porade prišiel by si na to.

Naozaj treba zaplatiť, ak to priateľka nezaplatí môže sa stať, že SP jej potom 10 rokov nevyplatí ani jednu PN ak bude neplatičom evidovaným.