Natka
14.10.05,11:26
Prosím Vás, 16.10.2005 (v nedeľu) mi zamestnanec končí trv.pracovný pomer, jedná sa mi o mzdu za september: Kedy musím spraviť mzdu za september, keď ju robievame ku koncu mesiaca? Musím ju ešte dnes (v piatok)? A mzdu za polovicu októbra do akého termínu musím spraviť po ukončení pracovného pomeru?
Tweety
14.10.05,09:31
Prosím Vás, 16.10.2005 (v nedeľu) mi zamestnanec končí trv.pracovný pomer, jedná sa mi o mzdu za september: Kedy musím spraviť mzdu za september, keď ju robievame ku koncu mesiaca? Musím ju ešte dnes (v piatok)? A mzdu za polovicu októbra do akého termínu musím spraviť po ukončení pracovného pomeru?
Pri skončení zamestnania mu vyplatí v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak §129 odst.3 ZP:eek: ;)
Natka
14.10.05,10:21
Najlepšie urobím, keď mu do dohody o skončení prac.pomeru dám jeden odstavec o náhrade mzdy, napr. na 17.10.2005?
Tweety
14.10.05,10:28
Najlepšie urobím, keď mu do dohody o skončení prac.pomeru dám jeden odstavec o náhrade mzdy, napr. na 17.10.2005?Nie je to náhrada mzdy, je to vyplatenie mzdy- splatnosť. Nemusí to byť uvedené v dohode ale môže, postačí aj ústny dohovor o výplate mzdy.;) :eek: :rolleyes:
mimuška
14.10.05,10:42
Nie je to náhrada mzdy, je to vyplatenie mzdy- splatnosť. Nemusí to byť uvedené v dohode ale môže, postačí aj ústny dohovor o výplate mzdy.;) :eek: :rolleyes:
to som si aj ja myslela,ale prišli pracovníčky akcie Víchor a ubezpečili ma,že to musím mať na papieri (netuším ale kde to vyčítali :-) )
takže teraz mi podpisujú dohodu o termíne výplaty
nepôjdem predsa proti víchru....
Tweety
14.10.05,10:48
to som si aj ja myslela,ale prišli pracovníčky akcie Víchor a ubezpečili ma,že to musím mať na papieri (netuším ale kde to vyčítali :-) )
takže teraz mi podpisujú dohodu o termíne výplaty
nepôjdem predsa proti víchru....
Tvoj problém bol asi pravdepodobne v tom, že si nemala dátum splatnosti mzdy uvedený v pracovnej zmluve,toto tam musí byť. Ale o pri skončení PP je to iné, veď predsa každý končí iným dátumom, ako by si to dávala do PZ?:) :eek: :rolleyes:
mimuška
14.10.05,10:58
Tvoj problém bol asi pravdepodobne v tom, že si nemala dátum splatnosti mzdy uvedený v pracovnej zmluve,toto tam musí byť. Ale o pri skončení PP je to iné, veď predsa každý končí iným dátumom, ako by si to dávala do PZ?:) :eek: :rolleyes:asi sme sa nerozumeli
vadilo im,že pri výstupe má nárok na výplatu v deň výstupu a že ja nemám písomnú dohodu,že zamestnanec súhlasí s iným termínom
veď keď má výpoveď ,tak výplatný termín je bezpredmetný - má nárok na mzdu hneď pri výstupe
Tweety
14.10.05,11:22
asi sme sa nerozumeli
vadilo im,že pri výstupe má nárok na výplatu v deň výstupu a že ja nemám písomnú dohodu,že zamestnanec súhlasí s iným termínom
veď keď má výpoveď ,tak výplatný termín je bezpredmetný - má nárok na mzdu hneď pri výstupeSúhlasím, len že nemusí ju mať vyplatenú v deň ukončenia PP ak sa dohodli inak,ako som už uviedla a nikde v ZP nie je uvedené, že iný termín musí byť dohodnutý písomne.:eek: :rolleyes:
Jana Motyčková
14.10.05,11:58
V podstate by som aj súhlasila s tým, že dohoda nemusí byť písomne, ale jeden náš zákazník už dostal za to pokutu.
Jana Motyčková
16.10.05,09:23
Pravdepodobne sa neodvolal, ale ja tieto veci vo firme nesledujem. Ale ak by sa mal odvolať, zrejme by musel mať "svedectvo" zamestnanca. Myslím, že je lepšie takýmto zbytočným problémom predchádzať písomnou dohodou.