rastik000
08.04.10,21:02
Dobrý večer,

Mám na vás takú jednu otázku...Asi Vám budem pripadať jak debil ale....Mám taký problém, teda skúšal som taký rýchly test ktorý spočíval v tom:

Postavil som sa na váhu tá niečo ukázala...následne na to som v priebehu 10 minút vypil cca 2,5 litra čistej vody a otázka mala byť tá či mi váha ukáže o 2 kilá viac...aj ukázala...

No lenže asi po hodinke som začal nejak moc často navštevovať wécko, a to ešte platí aj doteraz pričom to bolo 3 dni dozadu...A hrozne ma bolí brucho, v oblasti žalúdku...Môže to byť spôsobené tým??? alebo?

Viem blbý nápad ale čo už...a teraz som zbytočne nervózny...

Ďakujem..
misoft
08.04.10,19:15
Nakupujte u odborníkov - v tvojom prípade u lekára! :D
cathyc
08.04.10,19:19
Z vody Ťa boli brucho? A čím bola ochutená? S cyankali?
rastik000
08.04.10,19:22
Z vody Ťa boli brucho? A čím bola ochutená? S cyankali?

Ja neviem či z toho...Preto sa pýtam či to môže byť z toho...lebo už tri dni ma to dosť bolí...a začalo ´to krátko po tom teste....A to nehovorím o tom, že každú chvíľu som na wcku....
cathyc
08.04.10,19:27
Ja neviem či z toho...Preto sa pýtam či to môže byť z toho...lebo už tri dni ma to dosť bolí...a začalo ´to krátko po tom teste....A to nehovorím o tom, že každú chvíľu som na wcku....
ja teda nie som lekárka, ale nemáš náhodou žalúdočné vredy?
zdenka131
08.04.10,19:32
Želám pekný večer.

Pri vypití veľkého množstva vody naraz sa obličky nestačia vyrovnať s takým množstvom tekutín, čím sa naruší hladina solí v krvi. Voda z neriedenej krvi preniká do buniek, tie sa začnú zväčšovať. Stúpa vnútrobunkový tlak, až sa bunky napokon začnú rozpadávať. Nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu. Spočiatku sa to prejavuje únavou, v druhej fáze nasleduje zmätenosť , v tretej strata vedomia a smrť.
Intoxikácia, čiže otrava vodou alebo tiež hyperhydratácia. Hroziace riziko si niekedy nemusíte uvedomiť. Normálny, zdravý organizmus totiž nevysiela žiadne varovné signály, že sa topí zvnútra.

http://vat.pravda.sk/extremne-pitie-vody-hrozi-smrtou-dlz-/sk_vclovek.asp?c=A070817_180837_sk_vclovek_p17
zdenka131
08.04.10,19:35
Vypitie veľkého množstva vody naraz škodí okrem iného aj žalúdku.
rastik000
08.04.10,19:36
Želám pekný večer.

Pri vypití veľkého množstva vody naraz sa obličky nestačia vyrovnať s takým množstvom tekutín, čím sa naruší hladina solí v krvi. Voda z neriedenej krvi preniká do buniek, tie sa začnú zväčšovať. Stúpa vnútrobunkový tlak, až sa bunky napokon začnú rozpadávať. Nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu. Spočiatku sa to prejavuje únavou, v druhej fáze nasleduje zmätenosť , v tretej strata vedomia a smrť.
Intoxikácia, čiže otrava vodou alebo tiež hyperhydratácia. Hroziace riziko si niekedy nemusíte uvedomiť. Normálny, zdravý organizmus totiž nevysiela žiadne varovné signály, že sa topí zvnútra.

http://vat.pravda.sk/extremne-pitie-vody-hrozi-smrtou-dlz-/sk_vclovek.asp?c=A070817_180837_sk_vclovek_p17


Aa....To dúfam, že nebude môj problém. Preboha to je hrozné...Ja len dúfam, že zajtra bude lepšie...To bol len taký nápad z nudy....Dúfam, že som sa neotrávil čistou vodou...
cathyc
08.04.10,19:36
Želám pekný večer.

Pri vypití veľkého množstva vody naraz sa obličky nestačia vyrovnať s takým množstvom tekutín, čím sa naruší hladina solí v krvi. Voda z neriedenej krvi preniká do buniek, tie sa začnú zväčšovať. Stúpa vnútrobunkový tlak, až sa bunky napokon začnú rozpadávať. Nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu. Spočiatku sa to prejavuje únavou, v druhej fáze nasleduje zmätenosť , v tretej strata vedomia a smrť.
Intoxikácia, čiže otrava vodou alebo tiež hyperhydratácia. Hroziace riziko si niekedy nemusíte uvedomiť. Normálny, zdravý organizmus totiž nevysiela žiadne varovné signály, že sa topí zvnútra.

http://vat.pravda.sk/extremne-pitie-vody-hrozi-smrtou-dlz-/sk_vclovek.asp?c=A070817_180837_sk_vclovek_p17
2,5 l vody a rozpad vnútorného prostredia. Prepáč, ale to by museli byť asi iné dávky.
rastik000
08.04.10,19:37
ja teda nie som lekárka, ale nemáš náhodou žalúdočné vredy?

Tak to ozaj neviem...ale nikdy som nemal takýto problém...to začalo pár hodín po tom mojom "teste"-......Asi zájdem zajtra k obvodnej...
cathyc
08.04.10,19:41
Tak to ozaj neviem...ale nikdy som nemal takýto problém...to začalo pár hodín po tom mojom "teste"-......Asi zájdem zajtra k obvodnej...
K lekárke choď, ale teraz sa už určite netráp. Všetko bude dobré. Okrem toho verím tomu, že si sa neutopil.
Xanti
08.04.10,19:43
Aa....To dúfam, že nebude môj problém. Preboha to je hrozné...Ja len dúfam, že zajtra bude lepšie...To bol len taký nápad z nudy....Dúfam, že som sa neotrávil čistou vodou...
Prosím ťa, prečítaj si poriadne článok od Zdenka131 zbytočne ťa straší, tam sa píše o 6 litroch vody a viac.

Bežne vypijem ak sa potrebujem odvodniť 3 - 3,5 litra vody ... v priebehu pár hodín a som tu, a neotrávila som sa vodou.
Je pravda, že si zaťažil obličky ale si vezmi ked ideš na pivo tiež vypiješ pár pollitrákov a chodíš močiť.

Neboj sa. Žalúdok sa upokojí, a ak by nie tak potom chod na GAE.
zdenka131
08.04.10,19:43
2,5 l vody a rozpad vnútorného prostredia. Prepáč, ale to by museli byť asi iné dávky.

Svojim príspevkom som chcela poukázať na to, aké negatívne dôsledky môže mať nadmerné pitie vody . Písala som to vo všeobecnosti, netvrdila som, že je to prípad zadávateľa témy. Skôr som to adresovala ako poučenie.

Stojím si za tým, že vypitie 2,5 l vody naraz môže mať negatívne následky.
rastik000
08.04.10,19:44
K lekárke choď, ale teraz sa už určite netráp. Všetko bude dobré. Okrem toho verím tomu, že si sa neutopil.

Nie..v pohode...ešte myslím, že žijem...no pôjdem ku lekárke zajtra a tá mi dá vymenný lístok na psychiatriu myslím...Uvidíme
rastik000
08.04.10,19:47
Prosím ťa, prečítaj si poriadne článok od Zdenka131 zbytočne ťa straší, tam sa píše o 6 litroch vody a viac.

Bežne vypijem ak sa potrebujem odvodniť 3 - 3,5 litra vody ... v priebehu pár hodín a som tu, a neotrávila som sa vodou.
Je pravda, že si zaťažil obličky ale si vezmi ked ideš na pivo tiež vypiješ pár pollitrákov a chodíš močiť.

Neboj sa. Žalúdok sa upokojí, a ak by nie tak potom chod na GAE.


Hej...dík...no však prečítal som...našťastie už som nevládal ďaľej...ale ešte sa nechystám z tohto sveta...Tak hádam tu zostanem aj naďaľej...ale poučenie mám poriadne.....:D
cathyc
08.04.10,19:48
Svojim príspevkom som chcela poukázať na to, aké negatívne dôsledky môže mať nadmerné pitie vody . Písala som to vo všeobecnosti, netvrdila som, že je to prípad zadávateľa témy. Skôr som to adresovala ako poučenie.

Stojím si za tým, že vypitie 2,5 l vody naraz môže mať negatívne následky.
Netreba hneď všetkému veriť. Keď som bola mladá letela fáma, že sa dá otehotnieť ak sa žena okúpe v tej istej vode ako muž. Dnes mi je už jasné, že by v tej vode museli byť minimálne spolu a určite nie len v družnej debate.
misoft
09.04.10,17:28
rastik000
Pre budúcnosť: nevykonávaj takéto "debilné" pokusy na sebe! Najvhodnejším pokusným objektom je sused, nepriateľ, sok v láske a pod. :D:D:D:D:D
rastik000
09.04.10,17:45
rastik000
Pre budúcnosť: nevykonávaj takéto "debilné" pokusy na sebe! Najvhodnejším pokusným objektom je sused, nepriateľ, sok v láske a pod. :D:D:D:D:D


No to áno !! Nabudúce zavolám fakt susedku a nalejem vodou ju, resp. skúsim niečo iné čo mám v pláne ešte. Tiež veľmi zaujímavé... V každom prípade ďakujem za tip..!!!
cathyc
09.04.10,17:48
No to áno !! Nabudúce zavolám fakt susedku a nalejem vodou ju, resp. skúsim niečo iné čo mám v pláne ešte. Tiež veľmi zaujímavé... V každom prípade ďakujem za tip..!!!
nechceš sa so svojím novým plánom radšej v predstihu poradiť?