juraj48
09.04.10,02:27
Dobry den,
potrebujem podat dodatocne danove priznanie FO typ B. Vysledkom bude preplatok vyssi ako mi vyslo v povodnom DP podanom v lehote, chcem ale vedieť, či musím opätovne prikladat vsetky uz zaslane dokumenty ako potvdenia o prijme, kopie vypisov z uctu a pod. alebo staci zaslat len tie dokumenty, ktore chybali v povodnom DP kvoli ktorym podavam dodatocne DP.
Dakujem Vam za odpoved, prvykrat podavam dodatocne DP:-)
DušanČ
09.04.10,05:35
Netreba dokladovať to, čo už bolo zdokladované. Ak DDP podávaš poštou, stačí príčinu jeho podania objasniť v sprievodnom liste. Ak ho podávaš osobne, volil by som návštevu príslušnej správkyne, s ktorou by som problém prebral. Aj keď Ťa pošle s DDP do podateľne, určite si obsah rozhovoru zapamätá a predíde sa tomu, že budeš dodatočne predvolaný na prípadné objasnenie podania, čím sa ušetrí čas.
lilife
09.04.10,11:34
Zdravíčko, chcem sa opýtať. V dodatočnom daňovom priznaní sa môže uplatniť odpočítateľná položka na daňovníka v prípade že živnosť mal, no príjem nie. Príjem mal len z pracovného pomeru, kde bola zohľadnená odpočít. položka na 7 mesiacov. ĎAKUJEM
Džudi
09.04.10,11:41
Nárok na NČ má na celú sumu za rok 2009 4025,70 €
nevadí, že nemal príjem zo živnosti.
Zuzanak1
09.04.10,12:57
Ahojte,
prikladám k dodatočnému DP aj nové výkazy ?
chudaska
14.04.10,13:20
Dobrý den, prave som dorobila dodat. dan. priznanie, FO zistil,ze zabudol do prijmu manzelky zaratat nemocenske,hoci som sa ho na to pytala, zaratali sme len matersku,ale teraz zistil,ze este pred nasrupom na matersku bola aj na PN,cize musime ponizit nezdanitelnu ciastku na manzelku a tym padom mu vyjde dan. povinnost 22,82 eur a tuto ciastku odratame a o to bude mat nizsiu sumu dan. bonusu poukazanu spravcom dane. Len sa chcem uistit, dan. priznanie vypisem s novymi hodnotami, na prednej strane zaskrtnem dodat. dan. priznanie s dnesnym datumom a vypisem oddile XI. tak,ze do riadku 111 vpisem povodnu sumu z r. 96 toho povedneho dan. priznania a na r. 112 mi vyjde suma -22,82,ziadost o vyplatenie dan. bonusu nevyplna a DÚ mu uz vyplati tu sumu dan. bonusu ponizenu o tuto sumu,alebo tuto sumu 22,82 EUR musi vratit dan. uradu. Prosim skontrolujte mi to,ci som to dobre vypisala. Vdaka