martina0903
09.04.10,06:57
:eek:Ahojte,

poradte prosim:

ako postupujete pri oprave dokladov?? napr teraz boli zistene chyby v dokladoch z uct obd Q3/09 a Q4/09. Pytam sa len kvoli DPHcke, (kedze ta bola podana dokonca aj opravna) a chceli by sme sa tomu vyhnut opat. Da sa takyto doklad opravit akoze opravny doklad na sumu rozdielu chybneho v Q1/10, popripade teraz Q2/10??? ide napr o to ze je omylom nahodena ina suma v uctovnictve ako je na blocku:confused::confused:

Vseobecne ako postupujete pri oprave dokladov z min uct obdobi?? opravuje sa to vobec? kto je za to zodpovedny?? ak ste mali v minulosti inu uctovnicku?? Opravujete to vy??? Ako k tomu pristupuje kontrola???


A druha otazka, ak podnikatel sro zacal cinnost v 2009 roku, podavalo sa danove kvartalne (samozrejme ze preplatky), :eek: ibaze som si uvedomila, ze ved to zavisi od obratu ci si mesacny,alebo kvartalny platca..mala sa vobec DPHcka podavat???

Som z toho uplne mimo, chcela som sa opytat vas, skor nez nieco zacnem riesit. Takze ak ma niekto nieco k teme, budem veeelmi povdacna.