tina.mm
09.04.10,07:37
Dobrý deň.
SRO zaplatila zálohu za osobný automobil Peugeot, ktorý zaradí do majetku firmy. Prišla nám faktúra navysporiadanie zálohovej faktúry. Vo faktúre je rozpísaná cena bez DPH + DPH. Môžeme si uplatniť nárok na odpočet už zo zaplatenej zálohy?
Má firma nárok na odpočet DPH pri nákupe osobného auta?
Ďakujem
hena22
09.04.10,05:47
Dobrý deň.
SRO zaplatila zálohu za osobný automobil Peugeot, ktorý zaradí do majetku firmy. Prišla nám faktúra navysporiadanie zálohovej faktúry. Vo faktúre je rozpísaná cena bez DPH + DPH. Môžeme si uplatniť nárok na odpočet už zo zaplatenej zálohy? áno - pokiaľ je vystavená na Vás a spĺňa všetky náležitosti
Má firma nárok na odpočet DPH pri nákupe osobného auta? áno - od 1.1.2010
Ďakujem

v texte
Lenka1979
09.04.10,05:47
Dobrý deň.
SRO zaplatila zálohu za osobný automobil Peugeot, ktorý zaradí do majetku firmy. Prišla nám faktúra navysporiadanie zálohovej faktúry. Vo faktúre je rozpísaná cena bez DPH + DPH. Môžeme si uplatniť nárok na odpočet už zo zaplatenej zálohy?
Má firma nárok na odpočet DPH pri nákupe osobného auta?
Ďakujem

Môžeš. Nárok na odpočet pri kúpe OA sa už dá uplatniť.
tina.mm
09.04.10,05:48
Ďakujem veľmi pekne.
IvoM
09.04.10,05:49
Dobré ráno Tina, novela zákona o DPH ktorou je možné uplatniť DPH aj z osobného vozidla platí od 1.1.2010 a bola už na porade rozsiahlo diskutovaná. /Ide o vypustenie pôvodného §49.8/
azla
09.04.10,06:04
Ivo,bez urážky- nemusíš tak reagovať.:D:):rolleyes:

Nie všetci čítajú všetky príspevky, nie vždy postrehneme všetky zmeny.
IvoM
09.04.10,06:18
Nemyslím že pojem "Dobré ráno" je nejaký urážlivý, mne sa zdal úsmevný, chcel som tým len Tine jemne naznačiť že skôr ako zadám otázku tak si na porade najskôr pozriem či podobná otázka už nebola, a to mi ver že bola, napoužil by som to keby Tina bola úplný novačik, ale podľa počtu príspevkov nie je, a záverom som jej korektne odpovedal, to je môj pohľad na vec, ktorý samozrejme nemusí korešpondovať s názormi iných.:)
tina.mm
09.04.10,06:42
Aj tak ďakujem všetkým. Pri dvoch malých bábätkách som rada, že som stihla napísať otázku. A dokonca som si našla čas aj odpovedať. Ešte raz vďaka, už som si úplne istá, že firma má nárok na odpočet.
azla
09.04.10,06:43
Nemyslím že pojem "Dobré ráno" je nejaký urážlivý, mne sa zdal úsmevný,.....:)

OK
-ak by bolo za dobré ráno :), tak by som to pochopila hneď - vidiš:rolleyes: ...trvalo mi to.:D
Betina2
24.06.11,10:14
Ked s tým človek furt nerobí, radšej sa opýta....:)
Ja Vás tiež poprosím o potvrdenie moôjho pochopenia zákona :)
Sr.o. platiteľ DPH, kúpil staršie jazdené osobné MV od inej s.r.o. tiež platitela DPH. Faktúru vzstavili s vzčíslôením ZD, DPH a celkovej sumy. Viem, že od 1.1.2010 je možné uplatniť odpočet DPH pri nákupe osobného MV, ak FA splňa všetky náležitosti. Chcem sa len uistiť, či sa to týka aj starších áut. Nikde som o tom nenašla ani zmienku a v pôvodnom § sa nerozlišovalo nové a staré Os.MV. Predajca nie je bazár ani predajca áut. Je to proste bežná s.r.o. Myslím, že odpočítať DPH môžem. Ďakujem .
Adiks
27.06.11,09:52
Áno, môžeš uplatniť odpočítanie DPH.