cinimini
09.04.10,08:38
Prosím, potrebujem poradiť ohľadne tohto vysávača. Teraz sme si ho kúpili cez internetový obchod, vyskúšali a zistili, že máme "problém"...
Chvíľu sme vysávali, potom otvorili dekel, aby sme sa pozreli, ako to funguje a komplet celý vrchný dekel ako aj všetky plasty vedúce do motora boli úplne od prachu. Takže manžel si myslí, že to netesní. Všetko bolo na svojom mieste, všetky filtre sme dali, tak ako sme mali mať...
Má tu niekto tento vysávač? Viete nám poradiť, prípadne odfotiť jednu časť na vysávači, aby sme videli, či tam má byť tesnenie? Neradi by sme aby sa nám na ňom odpiekol motor... ďakujem.
finis
09.04.10,06:53
ahoj.mozno budem trochumimotemy,ale my sme mali Vodnika. predpokladam, ze asi starsi typ lebo cislo neviem a uz nikdy viac musim povedat.dopadlo to tak, ze pri mojom technickom antitalente zostavalo vysavanie a cela obsluha iba na manzelovi.bolo to velmi zlozite cela ta priprava na "akciu" a potom cistenie...som naozaj rada, ze dosluzil prednedavnom.
ale je mozne, ze sa casom zdokonalili...
Tamila
09.04.10,07:01
Vodníka mám minimálne 10 rokov, som s ním spokojná. Treba vždy síce opláchnuť filtre, umyť nádobu na smeti, ale vysáva perfektne.
cinimini
09.04.10,07:22
My sme si kúpili vodníka hlavne kôli tepovaniu a na odporúčanie mojej tety, ktorá mala tiež starší typ, min. 13 rokov ho mali a vravela, že bol perfektný. Aj nám za tu krátku chviľočku, čo sme s ním skúšali povysávať úplne perfektne sal, až sa menila farba koberca na takú živšiu. Čo pri našom staršom vysávači nehrozilo...
Obsluhuje sa podľa mňa, aspoň teda tento náš model, veľmi jednoducho. V tom problém neni. Len nevieme, či tam má byť na tom poslednom plaste, čo drží filter(biely) ešte nejaké tesnenie, alebo čo... Bo sa nám nechce veriť, že to za normálnych okolností má hentak zaprášiť okolie do vstupu k motoru.
Tamila
09.04.10,07:29
Celé vnútro Vodníka - keď sa otvorí vrchnák, je vždy od jemného prachu. Aj výstupný filter je od jemného prachu - veď na to tam ten filter je. Bohužiaľ, mne sa niečo stalo s tým tepovačom. Nestrieka mi vodu z tepovača do hadice. Možno je to niečim upchaté, ale neviem ako to prečistiť. Hadice tepovača sú priechodné.
cinimini
09.04.10,10:04
Tamila, to fakt, hneď keď sa otvorí ten celkom vrchný dekel, tak to nie je na závadu, keď prepúšťa prach? Lebo, to, že je prach na filtry mi je logické, len sme nechápali, prečo je aj celý dekel od prachu. Mysleli sme, že ten filter tam je práve preto, aby sa nedostával prach do motora. A teraz som to odskúšala znovu a prišla som na to, že ten prach na dekly je len vtedy, keď vysávam cez vodu. Keď používam normálne papierové vrecko, tak tam prach nie je...
My sme tepovač ešte zatiaľ neskúšali. Ale dúfam, že vydrží dlho, bo hlavne kôli nemu sme vodníka kupovali.
Tamila
09.04.10,10:15
Vždy vysávam iba cez vodu. Do nádoby na smeti dávam ten čierny filter (teraz neviem ako sa volá). Po vysávaní ho prepláchnem aj s tým penovým modrým filtrom a nádoby poumývam. Ten dekel si už nepamätám, kedy sa zaprášil, či od začiatku. Je to už veľa rokov.
Je to vysávač na poriadne upratovanie, keď potrebuješ povysávať niečo narýchlo, je to dlhšie skladanie.
cinimini
09.04.10,10:37
Tak ďakujem pekne, idem to asi vyskúšať ešte raz. Tiež som to všetko prepláchla, aj ten penový, aj ten čierný. Možno to bolo iba prvým použitím. Dúfam. Bo nerada by som ľutovala kúpu. Lebo sací ťah má perfektný. ďakujem za radu.
Tamila
09.04.10,10:40
Ešte dodám, že treba prepierať aj biely filter na vrchu nádoby na prach, občas vymeniť za nový. Ak je tento filter zanesený, vysávač neťahá ako má.