OlgaM
09.04.10,09:17
Ahojte, vie mi niekto poradiť či sa pri vyplňovaní prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch pri fyzickej osobe/ale aj na iných tlačivách/ na prvej strane, kde sa vyplňuje adresa dáva trvalý pobyt - ako sa píše na tlačive, alebo tam môže byť aj adresa tá ktorá je udaná na živnostenskom registri. Je to jedno, alebo ako je to správne? Napr. podnikateľ má reštauráciu a tú adresu má v živnost, registri a trvalý pobyt má samozrejme iný.
Ďakujem vopred za radu!
Lubaba
09.04.10,07:34
Ahojte, vie mi niekto poradiť či sa pri vyplňovaní prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch pri fyzickej osobe/ale aj na iných tlačivách/ na prvej strane, kde sa vyplňuje adresa dáva trvalý pobyt - ako sa píše na tlačive, alebo tam môže byť aj adresa tá ktorá je udaná na živnostenskom registri. Je to jedno, alebo ako je to správne? Napr. podnikateľ má reštauráciu a tú adresu má v živnost, registri a trvalý pobyt má samozrejme iný.
Ďakujem vopred za radu!

ja dávam fyzickej osobe trvalý pobyt, tak ako sa píše na tlačive
nikulik
29.01.12,07:22
Ahojte, poprosim vas, ak robim prehlad na 4.Q 2011, a v 11 mesiaci som mala uhradu preddavkov nie v decembri ale az v januari, tak sa tam uvedie odvod presny datum januarovy, alebo tam mam dat posledny decembrovy, a uhradu napisat nula a v decembrovom stlpci priratam aj tu uhradu co bola za 11. mesiac? Dakujem pekne
KEJKA
29.01.12,07:42
Ahojte, poprosim vas, ak robim prehlad na 4.Q 2011, a v 11 mesiaci som mala uhradu preddavkov nie v decembri ale az v januari, tak sa tam uvedie odvod presny datum januarovy, alebo tam mam dat posledny decembrovy, a uhradu napisat nula a v decembrovom stlpci priratam aj tu uhradu co bola za 11. mesiac? Dakujem pekne
za každý mesiac dávam skutočný dátum úhrady, tak automaticky som napísala aj ten januárový.
len keby do konca januára neuhradili, tak by som písala nula a dátum by som nevyplnila - toto sa mi však ešte nestalo, tak len rozmýšľam - asi by som tam dala úhradu nula, ale dátum podania Prehľadu - takže by malo byť jasné, že do dátumu podania prehľadu tá daň nebola zaplatená.
nikulik
29.01.12,07:50
za každý mesiac dávam skutočný dátum úhrady, tak automaticky som napísala aj ten januárový.
len keby do konca januára neuhradili, tak by som písala nula a dátum by som nevyplnila - toto sa mi však ešte nestalo, tak len rozmýšľam - asi by som tam dala úhradu nula, ale dátum podania Prehľadu - takže by malo byť jasné, že do dátumu podania prehľadu tá daň nebola zaplatená.

Dakujem Kejka, ano tak som si to aj myslela, takze skutocny datum tam dam januarovy, a ten druhy pripad sa mi uz stal, aj teraz sa asi stane ze za december nestihne uhradit sef, tak tam davam nulu, aby bolo ku dnu podania prehladu nula a uhrada sa prejavi az v dalsom stvrtroku , co ale znamena ze v dalsom mesiaci kedze od januara su nove tlačiva. Ešte raz dakujem. :)
kremienok76
29.01.12,14:07
ahojte, podáva sa prehľad aj ak mám vo firme len dohodárov ? lebo do prehľadu mi ich soft neťahá, vďaka za odpoveď
Mila123
29.01.12,14:08
podáva sa za všetkých, vrátane dohodárov.....
KEJKA
29.01.12,14:09
ahojte, podáva sa prehľad aj ak mám vo firme len dohodárov ? lebo do prehľadu mi ich soft neťahá, vďaka za odpoveď
máš niečo zle nastavené.
Dohodári majú tiež preddavkovú daň.
Mne ich soft ťahá.
veronikasad
29.01.12,14:10
ahojte, podáva sa prehľad aj ak mám vo firme len dohodárov ? lebo do prehľadu mi ich soft neťahá, vďaka za odpoveď
aký príjem majú dohodári ? Majú podpísané vyhlásenie ? Zrážate im daň ?
kremienok76
29.01.12,14:20
vyhlásenia nemajú u nás podpísané, daň za ich odvádzame.... veď logicky by som mala podať, keď platíme na DU...
Mila123
29.01.12,14:21
vyhlásenia nemajú u nás podpísané, daň za ich odvádzame.... veď logicky by som mala podať, keď platíme na DU...
ktorý sw používaš?
kremienok76
29.01.12,14:30
už to mám, a v inej frime som podávala tiež len za dohodárov každý Q., mi to nemyslí ... žeby prepracovanosť na konci januára ? toto som prebrala účto po inej ekonómke, a namá to v poriadku, nepodala ani jeden kvartál v 2011 za dohodárov, má tam len riadnyh zamestnancov
kremienok76
29.01.12,14:32
jáj softy ja mám aj tri.... SRS, MRP, Olymp ... kým sa prepnem
sybila3
30.01.12,11:30
prosím Vás za 10 mám mzdu 15.11 a daň 6,17, za 11 mzdu 15.12. a daň 6,17 za 12 mzdu 13.1 ale daň nula. r. 4 je 6,17/6,17/0 tak isto r. 7 a r. 8 mám v poslednom stlpci za 12 dat. 7.12. suma 24,68 to bolo odvedené za 7,8,9,10 je to dobre? dík
nikulik
30.01.12,19:11
prosím Vás za 10 mám mzdu 15.11 a daň 6,17, za 11 mzdu 15.12. a daň 6,17 za 12 mzdu 13.1 ale daň nula. r. 4 je 6,17/6,17/0 tak isto r. 7 a r. 8 mám v poslednom stlpci za 12 dat. 7.12. suma 24,68 to bolo odvedené za 7,8,9,10 je to dobre? dík

V stlpcoch by to bolo prehladnejsie...
nikulik
30.01.12,19:26
Tak ešte raz:
r.1. mas spravne to su zrazene preddavky + datum kedy boli zamestnancovi zrazene z vyplaty.
ak nemas vyplneny r.2 a 3, tak riadok 4 je suma taka ista ako v r.1.
r. 5 je danovy bonus, ten nespominas takze sa nevyplna.
r.6 je zamestnanecka premia.
r.7 je odvodova povinnost, cize to iste ako v r.4.
r. 8 je kedy bolo skutočne odvedena, datum odvodu a suma, teda by mala byt z r. 7


a este jedna vec, skutocne odvedene v r.8 ak mas v 12 mesiaci len vyplnene, moze byt odvod aj za predosle mesiace, len pozor aby sa ti to v rocnom hlaseni vsetko stretlo.