ZuzulaM
09.04.10,11:54
Potrebovala by som veľmi súrne poradiť.

Môžem prostredníctvom interných dokladov preúčtovať stav už uzatvoreného skladu za minulý rok? Jedná sa mi o nasledovné: v účtovníctve bol stav skladov úplne iný ako v skutočnosti, boli naúčtované zlé položky na zlých skladoch, nebol vôbec naúčtovaná spotreba na sklade, pritom v skutočnosti bola, neboli naúčtované faktúry, ktoré v skutočnosti boli uhradené, nebol naúčtovaný príjem tovaru na sklad na základe pokladničného dokladu, príjem na sklad bol zaúčtovaný na strane MD aj D. Prišla kontrola a zistila nedostaky, ktoré je potrebné urovnať. Čo sa týka inventarizácie, tá koncom roka urobená nebola, resp. bola urobená "naoko". Môžem urobiť nasledovné:
- Preúčtovať zo skladu na sklad cez ID: 112.AE/112.AE?
- Nezaúčtovaný príjem na sklad na základe FA, ktorá však bola uhradená, len nebol tovar prijatý na sklad a teda visí aj 321 naúčtovať: 112.AE/321?
- Nezaúčtovaný príjem na sklad na základe pokladničného dokladu, ktorý bol však rozúčtovaný priamo do spotreby: 112.AE / 321? hoci potom neviem ako by som opravila spotrebu, keďže poklad.doklad je zaúčtovaný: 501/211.

Potrebovala by som tiež poradiť, ako zaúčtovať cez ID, ked bol príjem na sklad zaúčtovaný na účte 112 aj na strane MD aj na strane D a keď bola tá istá faktúra naúčtovaná aj uhradená 2x a keď bola FA v hlavnej knihe naúčtovaná o 0,01 EUR viac ako bol príjem na sklad.

Viem, že toho je veľa ale veľmi by mi pomohlo, keby ste mi poradili. V minulom roku sa vo firme menili 2 účtovníčky a takto to dopadlo....
Ďakujem veľmi