zk24
09.04.10,12:36
Ahojte,

chcem sa opytat, ked zamestnavatel vykonaval zamestnancovi rocne zuctovanie dane z prijmov za rok 2009 a zamestnanec chce venovat 2 percenta svojich dani, je povinny zamestnavatel toto pre zamestnanca spravit (ked mu zamestnanec da vsetky udaje komu chce darovat), alebo je zamestnavatel iba povinny vystavit zamestnancovi tlacivo "potvrdenie o zaplateni dane na ucely poukazania......." a zamestnanec to musi spravit sam? Dakujem....

Nie, ci je to na voli zamestnavatela, ale ci je zamestnavatel povinny vyhoviet ked ho zamestnanec poziada...

Dakujem.
Martin Mocko
09.04.10,10:56
1. V žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania je kolónka, ktorú musí zamestnanec "začiarknuť".
2. Potom mu zamestnávateľ vystaví tzv. "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti", kde uvedie výšku zrazenej a odvedenej dane.
3. Následne zamestnanec sám vyplní "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane..." a odošle to spolu na svoj miestne príslušný daňový úrad

Toť celý postup.
zk24
09.04.10,10:59
Takze ak poziadam, tak mi vystavi iba Potvrdenie, ostatne suvisiace s vyplnenim formularu a odoslanim je uz na zamestnancovi.... super, dakujem. Ocenujem ;)
danielaz
16.04.10,05:10
Ahojte,
nie je mi jasné, načo zamestnávateľ vydáva zamestnancovi potvrdenie o zaplatení dane. Manželovi spravil zamestnávateľ RZD, zároveň dostal aj toto potvrdenie. Keby chcel venovať 2%, vidím postup ako uviedol Martin Mocko. Načo vlastne slúži toto tlačivo?

Ďakujem
Martin Mocko
16.04.10,05:35
Ahojte,
nie je mi jasné, načo zamestnávateľ vydáva zamestnancovi potvrdenie o zaplatení dane. Manželovi spravil zamestnávateľ RZD, zároveň dostal aj toto potvrdenie. Keby chcel venovať 2%, vidím postup ako uviedol Martin Mocko. Načo vlastne slúži toto tlačivo?

Ďakujem

Ja som napísal postup taký, ako ho opisuje zákon o dani z príjmov. Nektoré mzdové softy však v rámci RZD vystavia obdive tlačivá a zamestnanec iba vypíše údaje o združení, ktorému chce venovať 2%.
To druhé tlačivo slúži na identifikáciu príjemcu.
julius vága
17.01.11,17:33
dakujem ale ja by som sa chcel informovat komu by som mohol dat % dani
babi2
17.01.11,18:02
dakujem ale ja by som sa chcel informovat komu by som mohol dat % dani
www.rozhodni.sk
Gong
22.03.11,18:04
Dobrý večer,
prosím o radu, vyplnila som pre zamestnanca potvrdenie o zaplatení dane z prij.zo záv. činn., nie je mi jasný r. 05 tohto potvrdenia, lebo výsledok roč.zúčt. predd. na daň vyšiel 0, tak neviem, či mám tento riadok vyplniť, nechala som ho prázdny, a čo sa týka vyhlásenia o poukázaní 2% nie je mi jasný riadok 11, kde mám uviesť dátum zaplatenia dane, roč.zúčt.vyšlo 0, nechám ho prázdny?
Ďakujem
Gong
22.03.11,18:06
... ešte som zabudla toto vyhlásenie spolu s potvrdením od zamestnávateľa podáva zamestnanec na svoj dan.úrad podľa bydliska do 30.04.2011 ?
drobeceva
23.03.11,06:57
Dobrý večer,
prosím o radu, vyplnila som pre zamestnanca potvrdenie o zaplatení dane z prij.zo záv. činn., nie je mi jasný r. 05 tohto potvrdenia, lebo výsledok roč.zúčt. predd. na daň vyšiel 0, tak neviem, či mám tento riadok vyplniť, nechala som ho prázdny, a čo sa týka vyhlásenia o poukázaní 2% nie je mi jasný riadok 11, kde mám uviesť dátum zaplatenia dane, roč.zúčt.vyšlo 0, nechám ho prázdny?
Ďakujem


... ešte som zabudla toto vyhlásenie spolu s potvrdením od zamestnávateľa podáva zamestnanec na svoj dan.úrad podľa bydliska do 30.04.2011 ?


(2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

a) 3, 32 eura, ak daňovníkom je fyzická osoba,

ak vyjde menej, nemôžeš 2 % z daní poukázať

Tí, čo chcú poukázať 2 % z daní, je potrebné odovzdať do 30.4.2011 na DÚ podľa miesta bydliska
Gong
23.03.11,14:13
(2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

a) 3, 32 eura, ak daňovníkom je fyzická osoba,

ak vyjde menej, nemôžeš 2 % z daní poukázať

Tí, čo chcú poukázať 2 % z daní, je potrebné odovzdať do 30.4.2011 na DÚ podľa miesta bydliska

zle som sa vyjadrila v roč.zúčt. mám v r.6 uvedenú sumu 736,08 - čo mi vyšla daň (z ktorej môžem poukázať 2% a to 14,72 EUR), po odrátaní r.14 úhrn preddavkov na daň, čo sa za min.rok odviedlo za zamestnanca a mínus r. 15 zrážková daň - čo mi vyšlo nedoplatok 0,05, po úprave som uviedla 0, a preto ma zaujímalo, že či mám v potvrdení o zaplatení dane z prij. zo zav.činnosti na poukázanie 2% nechať riadok 05 tohto potvrdenia prázdny, lebo tam nemám čo napísať, a vo vyhlásení o poukázaní 2%, je r.11 v ktorom mám uviesť tiež dátum, alebo to mám nechať prázdne, len o tie dátumy sa mi jednalo, prepáčte zle som sa vyjadrila
Ďakujem
Gong
23.03.11,18:11
zle som sa vyjadrila v roč.zúčt. mám v r.6 uvedenú sumu 736,08 - čo mi vyšla daň (z ktorej môžem poukázať 2% a to 14,72 EUR), po odrátaní r.14 úhrn preddavkov na daň, čo sa za min.rok odviedlo za zamestnanca a mínus r. 15 zrážková daň - čo mi vyšlo nedoplatok 0,05, po úprave som uviedla 0, a preto ma zaujímalo, že či mám v potvrdení o zaplatení dane z prij. zo zav.činnosti na poukázanie 2% nechať riadok 05 tohto potvrdenia prázdny, lebo tam nemám čo napísať, a vo vyhlásení o poukázaní 2%, je r.11 v ktorom mám uviesť tiež dátum, alebo to mám nechať prázdne, len o tie dátumy sa mi jednalo, prepáčte zle som sa vyjadrila
Ďakujem

Prosím nikto mi nevie poradiť s tými políčkami? Ďakujem:mee::mee::mee:
truch
20.03.12,12:12
zle som sa vyjadrila v roč.zúčt. mám v r.6 uvedenú sumu 736,08 - čo mi vyšla daň (z ktorej môžem poukázať 2% a to 14,72 EUR), po odrátaní r.14 úhrn preddavkov na daň, čo sa za min.rok odviedlo za zamestnanca a mínus r. 15 zrážková daň - čo mi vyšlo nedoplatok 0,05, po úprave som uviedla 0, a preto ma zaujímalo, že či mám v potvrdení o zaplatení dane z prij. zo zav.činnosti na poukázanie 2% nechať riadok 05 tohto potvrdenia prázdny, lebo tam nemám čo napísať, a vo vyhlásení o poukázaní 2%, je r.11 v ktorom mám uviesť tiež dátum, alebo to mám nechať prázdne, len o tie dátumy sa mi jednalo, prepáčte zle som sa vyjadrila
Ďakujem
Nedoplatok 0,05€ má byť v riadku 04 potvrdenia, v riadku 05 má byť dátum, kedy bol ten nedoplatok uhradený.V riadku 11 vyhlásenia je ten istý dátum ako v riadku 05 potvrdenia.
Ak je preplatok, alebo 0 , potom je v riadku 11 vyhlásenia dátum 31.03.2012
truch
20.03.12,12:15
Dávate si na DÚ potvrdiť, že ste odovzdali potvrdenie a vyhlásenie? Rozmýšľam, či urobiť kópiu a dať si potvrdiť, že som ju odovzdala:(
suklova
21.03.12,09:54
Zamestnanec chce darovať 2%. Vyšiel mu nedoplatok 0,05 Eur, ktorý uvediem do r.04 aj r.05, ale niesom si istá s tým dátumom, aký tam mám uviesť 31.3.? Viem, že sa tam má uviesť dátum úhrady nedoplatku, ale ten sa započítava s s daňou ktorú ponížime o tie nedoplatky a preplatky s roč.zúčtovania. Čiže ak mi v konečnom dôsledkú vyjde že nemám DU za marec platiť nič, tak tam uvediem dátum 31.3?
suklova
23.03.12,06:52
Poprosím poradí mi niekto? :confused:
Ivenka
04.02.13,11:26
Ahojte...chcem sa opýtať ak chcem darovať 2% z daní ako SZČO stačí to vyplniť len v DP alebo potrebujem ešte k tomu nejaké tlačivo na DU ?
Nerobila som s tým doposiaľ. A potom tú sumu iba poviem príjemcovi aby si to odsledoval ? Ďakujem
veronikasad
04.02.13,11:27
Ahojte...chcem sa opýtať ak chcem darovať 2% z daní ako SZČO stačí to vyplniť len v DP alebo potrebujem ešte k tomu nejaké tlačivo na DU ?
Nerobila som s tým doposiaľ. A potom tú sumu iba poviem príjemcovi aby si to odsledoval ? Ďakujem
Stačí uviesť sumu a údaje o príjimatelovi v DP + podpis pod týmto oddielom. A samozrejme načas zaplatiť daň.

Ak chceš, aby sa prijímatel dozvedel od koho dostal 2 %, túto stranu DP si prefoť a odovzdaj príj.
anka_p
16.04.13,17:31
podávala som DP - B a neuviedla som, že chcem niekomu darovať 2 %. Dá sa tak ešte dodatočne urobiť?