wildo
09.04.10,14:59
Nepriznali mi invalidny dochodok, ako som cital papier ktory mi poslali zo socialnej poistovne, moja doktorka tam vobec neuviedla vsetky moje choroby, len jednu a to ze mam trombozu dolnych koncatin, pritom mam problemy s chrbticou, nevidim na jedno oko, vsetky vysetrenie kotre som mal som jej doklady odovzdal a ona napisal len jednu chorobu.,

Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
veronikasad
09.04.10,13:08
Nepriznali mi invalidny dochodok, ako som cital papier ktory mi poslali zo socialnej poistovne, moja doktorka tam vobec neuviedla vsetky moje choroby, len jednu a to ze mam trombozu dolnych koncatin, pritom mam problemy s chrbticou, nevidim na jedno oko, vsetky vysetrenie kotre som mal som jej doklady odovzdal a ona napisal len jednu chorobu.,

Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
wildo, ID sa priznáva len na hlavnú diagnozu, ak miera funkčného postihu presahuje 40 %. V prípade pridružených diagnoz môže posudková komisia zvýšiť % postih o 10 %.

Funkčný postih všetkých diagnoz nájdeš v prílohe č. 4 Zákona o sociálnom poistení (takmer na konci priloženého zákona-je to dosť neprehľadne napísané)

http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html
58vlasta
09.04.10,13:16
wildo a volali Ťa zo Soc.poisťovne na posudkovú komisiu? Tam si mal doniesť zdravotnú kartu od lekárky a mohol si si skontrolovať všetky papiere sám, ktoré si chcel, aby Ti uznali a nie staršie ako 3 mesiace tuším...
wildo
09.04.10,13:24
nio bol som ale doktorka mi kartu nedala, ze naco, vsak ona do ziadosti vsetko napisala, ale ako som zistil tak len ten zaciatok,,. stred a koniec chyba
Xanti
09.04.10,15:02
Wildo,
Veronikasad má pravdu.
Pre účely zisťovania mieri ZPS u občanov sú stanovené pravidlá. ZPS ti môžu priznať na základe jednej hlavnej diagnozy, a ak by chýbali percentá do posúdenia ID, tak z druhej - nesúvisiacej diagnozy môže posudkový lekár pripísať ešte do 10%.

Skús pozrieť prilohu č. 4 v tomto zákone Úplné znenie zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení (http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208172&FileName=zz2008-00174-0208172&Rocnik=2008&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=195&Flags=160&IndexFile=zz2008&Text=174/2008) je prehľadnejšie urobená.

Vyber si zo svojho množstva diagnoz, dve najzávažnejšie ( podľa % v danej prílohe ) sústreď sa na to aby si mal výsledky a všetky možné testy na tieto dve diagnozy.
Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
Opätovne sa daj vyšetriť, a akonáhle budeš mať nové výsledky tak sa obráť na SP s odvolaním a SP to postúpi na súd.

Teda aspoň pri mne to tak bolo. Ja som mala odvolanie v cca takomto znení

Rodné číslo : xxxxxxx/xxxx
VEC: Odvolanie


Dole podpísaná xxxxx, nar. xxxxx v Kxxxxx., bytom xxxx 17, Mxxxxx sa týmto odvolávam voči rozhodnutiu o nepriznaní invalidného dôchodku na základe lekárskeho posudku č. xxxx/2009-5 zo dňa 5. decembra 2009.


Žiadam o prehodnotenie rozhodnutia o nepriznaní invalidného dôchodku. Nakoľko sa môj zdravotný stav zhoršil, a absolvovala som ............. vyšetrenie, z ktorého správu prikladám v prílohe.

S pozdravom
xxxxx
Takže momentálne Wildo je na tebe, ktoré z toho množstva ochorení sám uvážiš, že je najvážnejšie.