Mickya
14.10.05,14:17
Podnikateľ (platca DPH) išiel s osobným autom zaradeným do majetku firrmy na pracovnú cestu do Čiech. Natankoval v Čechách, priniesol blok, na ktorom je vyčíslená česká DPH. Čo mám s takýmto blokom spraviť? Ešte som taký prípad nemala. Keďže suma DPH je malá (250 CZK), tak si nebudeme nárokovať vrátenie dane.
U nás nemusím dávať doklad do DP DPH?
Jana Acsová
14.10.05,12:21
Celý výdavok z bločku zahrnieš do daňových výdavkov - výdavky na spotrebu PHM, t.j. prevádzková réžia t.j. vrátane českej DPH (ak si dobre pamätám účtuješ fyzickú osobuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif).
Daň nikde zvlášť neuvádzaš a v žiadnom prípade neuplatňuješ v daňovom priznaní.
Mickya
14.10.05,12:39
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte mám ale problém, s ktorým som sa nestretla:
Mám problém v tom, že podnikateľ vytiahol české peniaze z bankomatu (podnikateľ. účtu SKK) v Čechách a z týchto peňazí kúpil ten benzín. Mám to robiť teraz cez valutovú pokladňu alebo mám len prerátať blok na slovenskú menu? Mám len tento jediný doklad z Čiech a do konca roka nebudem mať české bloky. Musím to evidovať aj v CZ mene?
Ďakujem
Jana Acsová
14.10.05,12:49
Ja to robím tak, že čerpanú hotovosť účtujem ako zálohu na služobnú cestu, ktorú si zamestnanec odpočíta z celkových uplatnených výdavkov podľa cestovného príkazu. Ak bol výber v CZK, robím to vo valutovej pokladni. V prípade, že iné pohyby nie sú, valutová pokladňa by pre tento prípad nebola potrebná. A ako sa zúčtujú ostatné nároky na cestovné náhrady (má na ne nárok zamestnanec aj SZČO)?
bepo
14.10.05,12:59
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte mám ale problém, s ktorým som sa nestretla:
Mám problém v tom, že podnikateľ vytiahol české peniaze z bankomatu (podnikateľ. účtu SKK) v Čechách a z týchto peňazí kúpil ten benzín. Mám to robiť teraz cez valutovú pokladňu alebo mám len prerátať blok na slovenskú menu? Mám len tento jediný doklad z Čiech a do konca roka nebudem mať české bloky. Musím to evidovať aj v CZ mene?
ĎakujemPrečo to neplatil rovno kartou ale najskôr vybral hotovosť a tou zaplatil?
Mickya
14.10.05,13:04
Ja to robím tak, že čerpanú hotovosť účtujem ako zálohu na služobnú cestu, ktorú si zamestnanec odpočíta z celkových uplatnených výdavkov podľa cestovného príkazu. Ak bol výber v CZK, robím to vo valutovej pokladni. V prípade, že iné pohyby nie sú, valutová pokladňa by pre tento prípad nebola potrebná. A ako sa zúčtujú ostatné nároky na cestovné náhrady (má na ne nárok zamestnanec aj SZČO)?Iný doklad o tom, že bol v Čechách nemám, takže asi to bude zbytočné preplácať v CZ, takže asi v SKK.
Mickya
14.10.05,13:05
Prečo to neplatil rovno kartou ale najskôr vybral hotovosť a tou zaplatil?To netuším