galbavymartin
09.04.10,15:01
co vsetko potrebujem ake su poplatky...na e-shop s oblecenim...staci mi aj volna zivnost?
ak som zamestnany a mam zivnost tak by som uz nemal platit ziadne odvody prvy rok nie?
Ice dive
09.04.10,13:28
co vsetko potrebujem ake su poplatky...na e-shop s oblecenim...staci mi aj volna zivnost?
ak som zamestnany a mam zivnost tak by som uz nemal platit ziadne odvody prvy rok nie?
na založenie živnosti stačí vek 18 rokov, bezúhonnosť, a zaplatiť poplatok 3 € za jeden živnostenský list...

v prvom roku sa nemusia odvody platiť vôbec (avšak nezapočítava sa nič do dôchodku a pod...) keď si zamestnaný tak sa ti započítava toto obdobie... akurát pri zamestnaní si nemusíš platiť odvody do zdravotnej poisťovne lebo si určíš vymeriavací základ nula... (nakoľko si platíš aj zo zamestnania...)
V ďalších rokoch platíš odvody podľa daňového priznania a ročného zúčtovania zdravotného poistenia... avšak ak ani v druhom roku neprekročíš obrat 12 x životné minimum tak nemusíš platiť odvody ani v druhom roku... čo pre rok 2010 je 3 834,96 Eur
galbavymartin
09.04.10,13:44
ako je to s platenim DPH musim ak tovar objednavam zo zahranicia ci to je iba na mne ak sa mi to oplati ano ak nie tak nie?
teda pojdem na zivnostnesky urad ake doklady potrebujem?
akina
09.04.10,16:46
Na ŽÚ podáš len ohlásenie voľnej živnosti: kúpa tovaru na účelu jeho predaja .... , doložíš kolok 3 eur, žiadne ďalšie doklady nepredkladáš.
Ice dive
09.04.10,19:26
Na ŽÚ podáš len ohlásenie voľnej živnosti: kúpa tovaru na účelu jeho predaja .... , doložíš kolok 3 eur, žiadne ďalšie doklady nepredkladáš.
no ešte občiansky budú chcieť vidieť... poprípade číslo účtu, ktorý by prihlásili za teba na daňový úrad - odporúčam založiť si jeden samostatný... (nepoužívať ten kam chodí výplata zo zamestnania...)

a s DPH veľa záleží od toho od kiaľ je ten tovar či z EU, alebo odinadiaľ... nakoľko predpokladám, keďže to plánuješ robiť popri zamestaní nebude sa jednať o veľké zásielky tovaru... tak ak je tovar z EU, zaplatíš DPH v štáte kde ho nadobudneš a v SR ako neplatca DPH ho predáš koncovému zákazníkovi (ak sú tvoji zákazníci bežní ľudia - neplatcovia DPH neoplatí sa ti ani byť platcom DPH pokiaľ nedosiahnejš obrat 50 000 €). Ak je tovar dovážaný z územia mimo EU, tak v danom štáte neplatíš DPH túto ti vyrubia až naši colníci + samozrejme aj clo....
galbavymartin
10.04.10,06:28
takze povinne DPH je rocny obrat v hodnote 50000€?
ak teda ja nakupim veci za 4000€ za rok to su moje vydaje a predam ich za 7000€ to je moj prijem....cize zisk je 3000€ za rok cize dalsi rok nebudem platit odvody?
ak by som dovazal znackove oblecenie potrebujem aj nejaku licenciu na znacky alebo nieco take?
linko1
10.04.10,10:03
obrat je niečo iné ako zisk a plastí sa po prekročení obratu
Ice dive
10.04.10,11:20
takze povinne DPH je rocny obrat v hodnote 50000€?
ak teda ja nakupim veci za 4000€ za rok to su moje vydaje a predam ich za 7000€ to je moj prijem....cize zisk je 3000€ za rok cize dalsi rok nebudem platit odvody?
ak by som dovazal znackove oblecenie potrebujem aj nejaku licenciu na znacky alebo nieco take?
áno DPH je povinné ak tvôj obrat prekročí 50 000 €...
budúci rok teda budeš platiť odvody, lebo tvoj obrat 7000 € je vyšší ako 3834,96... aj keby si napríklad nakúpil za 4000 € predal za 7000 €... zaplatil si náklady (telefon, služby za eshop... ) povedzme za 2999 € a tvoj zisk by bol 1 € - odvody by si platil, lebo si prekročil obrat 3834,96...

otázka ohľadom značkového oblečenia je dosť zo široka položená..... takže na ňu ťažko odpovedať...
1. záleží od výrobcu danej značky či dovolí nejakého iného predajcu na území SR, ak tu nejaký už je a má výhradné právo na toto územie jeho značku zastupovať...
2. od koho budeš nakupovať? zo zahraničia od predajcu alebo výrobcu - výrobca sa s tebou asi pri nákupe za 4000 € veľmi baviť nebude lebo pre neho nebudeš zaujímavý zákazník..... predajca áno..
3. aké značkové oblečenie by to bolo... oblečenie musí splňať určité nároky na kvalitu / spracovanie a zloženie použítých materiálov, zafarbenie látok... napríklad mal by si vedieť či nemôže toto oblečenie niekomu spôsobovať alergickú reakciu (pri behu sa športovec spotí v tvojom tričku vyhádže sa) a budeš sťahovať tričká od všetkých zákazníkov...

mal by si si v prvom rade napísať podnikateľský zámer - a pri jeho písaní by si si zodpovedal mnohé tvoje otázky, resp. by sa ti vynorili ďalšie, ktoré by si mal ešte pred spustením vyriešiť...
Zita5
10.04.10,11:23
[QUOTE=Ice dive;1368343]áno DPH je povinné ak tvôj obrat prekročí 50 000 €...





Registračná povinnosť

§ 4
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore)


(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat
49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
galbavymartin
10.04.10,11:53
tvar budem mat od predajcu a ze by nesplnalo naroky na kvalitu sa nebojim....a to ako zistim ci to mozem predavat? jedna sa o sporotove znacky....videl som eshopov s tymto predajom vela u nas.

nechapem to s tym obratom...ci ze ja nakupim za 4000 (vydavky) a predam za 7000 (prijem) takze 7000€ je obrat? lebo ak hej tak pri zisku 3000€ za rok sa mi to neoplati ked mi daju platit dajme tomu 250€ mesacne potom bude moj vynos
takmer nulovy....cize nakup oblecenia za 4000€ su vydavky hej? len ostatne vydavky nebudem mat velmi velke
Ice dive
10.04.10,12:36
tvar budem mat od predajcu a ze by nesplnalo naroky na kvalitu sa nebojim....a to ako zistim ci to mozem predavat? jedna sa o sporotove znacky....videl som eshopov s tymto predajom vela u nas.

nechapem to s tym obratom...ci ze ja nakupim za 4000 (vydavky) a predam za 7000 (prijem) takze 7000€ je obrat? lebo ak hej tak pri zisku 3000€ za rok sa mi to neoplati ked mi daju platit dajme tomu 250€ mesacne potom bude moj vynos
takmer nulovy....cize nakup oblecenia za 4000€ su vydavky hej? len ostatne vydavky nebudem mat velmi velke
si si istý? že nebudú náklady veľmi veľké?
1. budeš musieť s ľudmi o tovare komunikovať resp. tento objednávať t.j. potrebuješ telefon... = náklady
2. web shop, tiež asi nebude zadarmo a ak áno, musíš dať o sebe nejak vedieť = náklady na reklamu...(akcie niečo zdrama...)
3. ak si niekto niečo od teba kúpi musíš to poslať klientovi poštou/ kurierom, okrem poštovného cesta na poštu... = náklady..
4. ako sa tovar dostane k tebe? tiež ho musíš ísť vydzvyhnúť na pošte/colnici a pod.. = náklady
5. v čom tovar budeš posielať? potrebuješ krabice, baliace pomôcky a pod... = náklady...
6. kto ti bude robiť účtovníctvo (resp. zjednodušenú daňovú evidenciu..), kto ti vypracuje reklamačný poriadok, obchodné podmienky, ako budeš riešiť reklamácie? = náklady....

never tomu, že kúpiš za 4000 predáš za 7000 a 3000 € bude zisk... v prvom druhom roku budeš asi v strate...
Ice dive
10.04.10,12:37
[QUOTE=Ice dive;1368343]áno DPH je povinné ak tvôj obrat prekročí 50 000 €...





Registračná povinnosť

§ 4
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore)


(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat
49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
vďaka za upozornenie:-)
galbavymartin
10.04.10,12:39
ja nehovorim ze to bude vsetko takato suma to som dal len ako priklad aby ste sa mali coho chytit :)
som len pocul ze sa to pocita ze prijem 7000 - 4000 vydaj = 3000 obrat : 12 = 250€ mesacne ze neprekracujem minimalnu mzdu tym padom by som nemal platit nic ani v dalsom roku

a je teda platba za tovar 4000€ vydaj hej?
linko1
10.04.10,13:23
obrat v tvojom prípade je tých 7000, čo prekračuje 12x minimálnu mzdu, takže je tam odvodová povinnosť do SP na další rok
Ice dive
10.04.10,13:25
ja nehovorim ze to bude vsetko takato suma to som dal len ako priklad aby ste sa mali coho chytit :)
som len pocul ze sa to pocita ze prijem 7000 - 4000 vydaj = 3000 obrat : 12 = 250€ mesacne ze neprekracujem minimalnu mzdu tym padom by som nemal platit nic ani v dalsom roku

a je teda platba za tovar 4000€ vydaj hej?
získ sa počíta: tržby - mínus náklady = zisk - to je to čo uvádžaš..
obrat podľa wikipédie je: hodnotový (čiže peňažný) ekvivalent množstva predaných (a prenajatých) tovarov a výkonov (často aj investičného majetku a výrobného materiálu) za určité obdobie, teda hodnotový ekvivalent odbytu, synonymá: hrubý obchodný obrat, (celkové) tržby, odbyt, pozri obrat (tržby)

čiže v tvojom príklade je obrat 7000 € prekročil si hranicu na platenie odvodov...
ak by si nakúpil povedzme šaty za 2000€ a predal za 3500 € neplatil by si odvody lebo tvoj obrat nepresiahol minimálnu mzdu...
galbavymartin
10.04.10,13:31
jasne jasne :) uz to chapem dakujem....a teraz ako vypocitam kolko budem platit cca odvody?
Ice dive
10.04.10,16:50
jasne jasne :) uz to chapem dakujem....a teraz ako vypocitam kolko budem platit cca odvody?
no tak na toto zavolaj veštici Theodore:-) nakoľko si ešte nezačal podnikať a nevieš koľko si zarobil... ale pre rok 2010 platí:

Odvody do Sociálnej poisťovne a Zdravotnej poisťovne od 1.1.2010

Dňa 11. marca 2009 sa Národná rada Slovenskej Republiky uzniesla na zákone 108/2009, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Okrem iného sa týmto mení spôsob výpočtu minimálneho vymeriavacieho základu pre SZČO. Minimálny vymeriavací základ už nie je závislý od minimálnej mzdy, ale od priemernej mzdy v hospodárstve SR vykázanej Štatistickým úradom SR za rok, ktorý 2 roky predchádzal rozhodujúcemu obdobiu. To znamená, že v roku 2010 bude pre výpočet minimálneho vymeriavacieho základu dôležitá priemerná mzdy z roku 2008. Výška minimálneho vymeriavacieho základu bude 44,2 % z priemernej mzdy.


Od 1.januára 2010 sa tiež mení výška maximálneho vymeriavacieho základu zdravotného poistenia. Tá je daná ako 3-násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR vykázanej Štatistickým úradom SR za rok, ktorý 2 roky predchádzal rozhodujúcemu obdobiu. Rovnako ako pre minimálny vymeriavací základ aj pre maximálny vymeriavací základ bude pre výpočet dôležitá priemerná mzda z roku 2008.





Prepočet:

Priemerná mzda za rok 2008 … 21 782 Sk = 723,03 €

Minimálny VZ pre SP 2010 … 723,03 € x 44,2 % = 319,58 € (9 627,67 Sk)

Minimálny VZ pre ZP 2010 … 723,03 € x 44,2 % = 319,57 € (9 627,37 Sk)

Maximálny VZ zdravotného poistenia 2010 ... 3 x 723,03 € = 2169,09 € (65 346,01 Sk)




Minimálne odvody do SP:

Nemocenské poistenie 4,4 % ... 14,00 € (421,76 Sk)


Starobné poistenie 18 % ... 57,50 € (1 732,25 Sk)


Invalidné poistenie 6 % ... 19,10 € (575,41 Sk)


Rezervný fond 2 % ... 6,30 € (189,79 Sk)


SPOLU SP … 96,90 €



Minimálne odvody do ZP:

Zdravotné poistenie 14 % ... 44,73 € (1 347,84 Sk)


Zdravotné poistenie polovičná sadzba 7 % ... 22,37 € (673,92 Sk)


Maximálne odvody do ZP:

Zdravotné poistenie 14 % ... 303,67 € (9 148,36 Sk)


Zdravotné poistenie polovičná sadzba 7 % ... 151,83 € (4 574,03 Sk)
galbavymartin
10.04.10,17:21
ja som myslel tak ze co sa stale bavime o tych mojich fiktivnych cislach...to co si napisal vsetko viem ale dik
miky64
11.04.10,08:46
áno DPH je povinné ak tvôj obrat prekročí 50 000 €...
budúci rok teda budeš platiť odvody, lebo tvoj obrat 7000 € je vyšší ako 3834,96... aj keby si napríklad nakúpil za 4000 € predal za 7000 €... zaplatil si náklady (telefon, služby za eshop... ) povedzme za 2999 € a tvoj zisk by bol 1 € - odvody by si platil, lebo si prekročil obrat 3834,96...

otázka ohľadom značkového oblečenia je dosť zo široka položená..... takže na ňu ťažko odpovedať...
1. záleží od výrobcu danej značky či dovolí nejakého iného predajcu na území SR, ak tu nejaký už je a má výhradné právo na toto územie jeho značku zastupovať...
2. od koho budeš nakupovať? zo zahraničia od predajcu alebo výrobcu - výrobca sa s tebou asi pri nákupe za 4000 € veľmi baviť nebude lebo pre neho nebudeš zaujímavý zákazník..... predajca áno..
3. aké značkové oblečenie by to bolo... oblečenie musí splňať určité nároky na kvalitu / spracovanie a zloženie použítých materiálov, zafarbenie látok... napríklad mal by si vedieť či nemôže toto oblečenie niekomu spôsobovať alergickú reakciu (pri behu sa športovec spotí v tvojom tričku vyhádže sa) a budeš sťahovať tričká od všetkých zákazníkov...

mal by si si v prvom rade napísať podnikateľský zámer - a pri jeho písaní by si si zodpovedal mnohé tvoje otázky, resp. by sa ti vynorili ďalšie, ktoré by si mal ešte pred spustením vyriešiť...

prepač ale je rozdiel medzi odvodom dph a danovym odvodom szčo /dan z prijmu lebo ak som spravne pochopil tvoj prispevok tak si tam spojil obidve povinnosti/ ak ma celkovy obrat 7000 nebude platiť odvod dph.
a odvody pokial viem tak sa vypočitavaju zo základu dane vypočet zakladu dane sa robi podla vzorca prijmy - vydavky = zaklad dane . To znamena
7000 - obrat alebo prijmy
4000 - nakup tovaru alebo inač vydavok
1000 - ine vydavky/telefon,reklama,benzin a ine.
takže ak použijeme vzorec tak vypočet by vyzeral asi takto:
7000 - /4000 + 1000/= 2000 takže odvody žiadne pohybujeme sa v imaginarnych čislach takže ten vysledok je len ako ukažka ide hlavne o vzorec pre vypočet.
ad 1. suhlas, ad 2. suhlas, ad 3.tam nemaš celkom pravdu pretože pri jednotlivej reklamacii sa to vzťahuje na jeden kus aby musel stiahnuť všetky vyrobky reklamovaneho druhu musela by byť dokazana zdravotna závadnosť to znamena beriem tvoj priklad tričko ak sa ukaže alergia u jedneho športovca tak može/ale nemusi/ stiahnuť iba toto tričko aj to len v tom prípade ak by nemal na vyrobku uvedene zloženie dotyčneho vyrobku napr:100% bavlna alebo 70%bavlna 30%polyester ale to by sa u značkovych originaloch nemalo stať. Ale ak by sa dokazala zdr.zavadnosť trebars tažke kovy vo farbach alebo ine vtedy by bol povinny stiahnuť všetky predane kusy ale to by si zase mohol reklamovať u vyrobcu vratane všetkych nakladov spojených s touto činnosťou
jacekova
11.04.10,08:56
prepač ale je rozdiel medzi odvodom dph a danovym odvodom szčo /dan z prijmu lebo ak som spravne pochopil tvoj prispevok tak si tam spojil obidve povinnosti/ ak ma celkovy obrat 7000 nebude platiť odvod dph.
a odvody pokial viem tak sa vypočitavaju zo základu dane vypočet zakladu dane sa robi podla vzorca prijmy - vydavky = zaklad dane . To znamena
7000 - obrat alebo prijmy
4000 - nakup tovaru alebo inač vydavok
1000 - ine vydavky/telefon,reklama,benzin a ine.
takže ak použijeme vzorec tak vypočet by vyzeral asi takto:
7000 - /4000 + 1000/= 2000 takže odvody žiadne pohybujeme sa v imaginarnych čislach takže ten vysledok je len ako ukažka ide hlavne o vzorec pre vypočet.
ad 1. suhlas, ad 2. suhlas, ad 3.tam nemaš celkom pravdu pretože pri jednotlivej reklamacii sa to vzťahuje na jeden kus aby musel stiahnuť všetky vyrobky reklamovaneho druhu musela by byť dokazana zdravotna závadnosť to znamena beriem tvoj priklad tričko ak sa ukaže alergia u jedneho športovca tak može/ale nemusi/ stiahnuť iba toto tričko aj to len v tom prípade ak by nemal na vyrobku uvedene zloženie dotyčneho vyrobku napr:100% bavlna alebo 70%bavlna 30%polyester ale to by sa u značkovych originaloch nemalo stať. Ale ak by sa dokazala zdr.zavadnosť trebars tažke kovy vo farbach alebo ine vtedy by bol povinny stiahnuť všetky predane kusy ale to by si zase mohol reklamovať u vyrobcu vratane všetkych nakladov spojených s touto činnosťou


odvody DPH sa vzťahujú len na platcov DPH (čiže ak neprekročíš za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur) alebo sa nestaneš dobrovoľným platcom DPH, tak sa ťa to netýka

odvod SZČO to je platba dane z príjmov (19% zo základu dane, t.j. rozdielu medzi príjmami a výdavkami, po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky, pre tento rok 4025,70 €)
miky64
11.04.10,09:06
odvody DPH sa vzťahujú len na platcov DPH (čiže ak neprekročíš za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur) alebo sa nestaneš dobrovoľným platcom DPH, tak sa ťa to netýka

odvod SZČO to je platba dane z príjmov (19% zo základu dane, t.j. rozdielu medzi príjmami a výdavkami, po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky, pre tento rok 4025,70 €)
suhlasim s tebou ty si uviedla definicie ja som sa snažil vysvetliť to na zaklade jeho príspevku č.6 kde uvadzal tieto čisla a hned som reagoval aj na č.8
Ice dive
11.04.10,11:30
prepač ale je rozdiel medzi odvodom dph a danovym odvodom szčo /dan z prijmu lebo ak som spravne pochopil tvoj prispevok tak si tam spojil obidve povinnosti/ ak ma celkovy obrat 7000 nebude platiť odvod dph.
a odvody pokial viem tak sa vypočitavaju zo základu dane vypočet zakladu dane sa robi podla vzorca prijmy - vydavky = zaklad dane . To znamena
7000 - obrat alebo prijmy
4000 - nakup tovaru alebo inač vydavok
1000 - ine vydavky/telefon,reklama,benzin a ine.
takže ak použijeme vzorec tak vypočet by vyzeral asi takto:
7000 - /4000 + 1000/= 2000 takže odvody žiadne pohybujeme sa v imaginarnych čislach takže ten vysledok je len ako ukažka ide hlavne o vzorec pre vypočet.
ad 1. suhlas, ad 2. suhlas, ad 3.tam nemaš celkom pravdu pretože pri jednotlivej reklamacii sa to vzťahuje na jeden kus aby musel stiahnuť všetky vyrobky reklamovaneho druhu musela by byť dokazana zdravotna závadnosť to znamena beriem tvoj priklad tričko ak sa ukaže alergia u jedneho športovca tak može/ale nemusi/ stiahnuť iba toto tričko aj to len v tom prípade ak by nemal na vyrobku uvedene zloženie dotyčneho vyrobku napr:100% bavlna alebo 70%bavlna 30%polyester ale to by sa u značkovych originaloch nemalo stať. Ale ak by sa dokazala zdr.zavadnosť trebars tažke kovy vo farbach alebo ine vtedy by bol povinny stiahnuť všetky predane kusy ale to by si zase mohol reklamovať u vyrobcu vratane všetkych nakladov spojených s touto činnosťou
nie nepoplietol som:-) treba čítať všetky príspevky... zadávateľ témy sa pýtal raz na to od kedy bude platiteľom DPH (či je to dobrovoľné alebo nie alebo ako...) a potom sa pýtal na odvody, ktoré bude platiť popri súbehu živnosti a súčasného zamestnania zo závislej činnosti...
Keďže si nezdaniteľnú časť 4025,70 € už raz uplatni poprípade aj nižšiu nakoľko táto sa kráti pri rovnosti alebo prekročení 15 387,12 € tak minimálne si doplatí zdravotné poistenie v ročnom zúčtovaní... do sociálnej poisťovne platiť pravdepodobne za živnosť nebude nič, avšak výpis z daňového priznania určite odovzdá...

čo sa týka tých tričiek... nepohybujem sa v tejto brandži tak neviem aké všetky predpisy musí oblečenie splňať, ale ako sám uvádzaš musí tam mať minimálne štítok z čoho sa tričko skladá, poprípade návod na ošetrenie a pod... osobne si myslím, že každý tovar ktorý sa u nás predáva musí prejsť nejakým skúšaním/odborom kotnroly, ak takýmto neprešiel už pri vstupe do EU... ak je z iného ako členského štátu kontorle sa u nás asi nevyhne či spĺňa podmienky...
(ak by to také jednoduché predávať cez eshop rôzny tovar už by to robili všetci...)
miky64
11.04.10,13:59
nie nepoplietol som:-) treba čítať všetky príspevky... zadávateľ témy sa pýtal raz na to od kedy bude platiteľom DPH (či je to dobrovoľné alebo nie alebo ako...) a potom sa pýtal na odvody, ktoré bude platiť popri súbehu živnosti a súčasného zamestnania zo závislej činnosti...
Keďže si nezdaniteľnú časť 4025,70 € už raz uplatni poprípade aj nižšiu nakoľko táto sa kráti pri rovnosti alebo prekročení 15 387,12 € tak minimálne si doplatí zdravotné poistenie v ročnom zúčtovaní... do sociálnej poisťovne platiť pravdepodobne za živnosť nebude nič, avšak výpis z daňového priznania určite odovzdá...

čo sa týka tých tričiek... nepohybujem sa v tejto brandži tak neviem aké všetky predpisy musí oblečenie splňať, ale ako sám uvádzaš musí tam mať minimálne štítok z čoho sa tričko skladá, poprípade návod na ošetrenie a pod... osobne si myslím, že každý tovar ktorý sa u nás predáva musí prejsť nejakým skúšaním/odborom kotnroly, ak takýmto neprešiel už pri vstupe do EU... ak je z iného ako členského štátu kontorle sa u nás asi nevyhne či spĺňa podmienky...
(ak by to také jednoduché predávať cez eshop rôzny tovar už by to robili všetci...)
maš pravdu ale hore v jednom prispevku som pisalže je to reakcia na 6 a 8 takže maš moje ospravedlnenie a k tomu tovaru pri danom fin.objeme dovoz z inych štatov mimo unie by bol stratovy pretože by si každy druh predavaneho tovaru musel nechať schvaliť/certifikat CE/ u notifikovanej osoby čo je časovo a finančne dosť naročne a na koniec ešte jedno male upozornenie Činsky vyrobcovia tiež označuje svoje vyrobky symbolom CE ale toto označenie nie je zhodne s certifikatom ktore sa použiva v eu a je aj čiastočne graficky odlišne ale iba minimalne
miky64
11.04.10,18:53
maš pravdu ale hore v jednom prispevku som pisalže je to reakcia na 6 a 8 takže maš moje ospravedlnenie a k tomu tovaru pri danom fin.objeme dovoz z inych štatov mimo unie by bol stratovy pretože by si každy druh predavaneho tovaru musel nechať schvaliť/certifikat CE/ u notifikovanej osoby čo je časovo a finančne dosť naročne a na koniec ešte jedno male upozornenie Činsky vyrobcovia tiež označuje svoje vyrobky symbolom CE ale toto označenie nie je zhodne s certifikatom ktore sa použiva v eu a je aj čiastočne graficky odlišne ale iba minimalne
nejak sa mi stratila časť prispevku takže dokončenie ak by sa dovoz tykal iba text.vyrobkov tak textilné výrobky pred ich uvedením na trh v SR musia spĺňať požiadavky uvedené vo vyhláške MH SR č. 635/2005 Z. z. v znení vyhlášky MH SR č. 466/2006 Z. z. o bezpečnosti výrobkov z textilných vlákien určených na priamy styk s pokožkou. Taktiež je nutné aby spĺňali požiadavky vyhlášky MH SR č. 370/2008 Z. z. o označovaní materiálového zloženia textilných výrobkov.od vyrobcu musi mať protokoly z akreditovaneho laboratoria, na Slovensku su dve akreditované skúšobne, ktoré sú schopné jednotlivé skúšky vykonať takže aj tu je to na dlhe lakte